Перетинання пасажирів через митний кордон України



Дніпропетровський гуманітарний університет

 

Кафедра загально - правових дисциплін

 

 

Лекція

 

З навчальної дисципліни «Митне право»

Навчальний час 2 години

 

ТЕМА №6

Переміщення товарів та інших предметів через митний кордон України фізичними особами. Митні процедури на різних видах транспорту.

 

 

Для студентів юридичного факультету

 

 

Дніпропетровськ – 2016

 

Лекцію підготував старший викладач кафедри загально - правових дисциплін Дніпропетровського гуманітарного  університету Рибіцький С.Б..

 

Рецензенти:

Макушев П.В. кандидат юридичних наук, доцент, декан юридичного факультета Дніпропетровського гуманітарного університету

  Золотухіна Л.О. к.ю.н , доцент кафедри цивільно правових дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

 

Лекція обговорена та схвалена на засіданні кафедри цивільно правових  дисциплін

« » 2016 р., протокол № .

 

 

ПЛАН

 

Вступ

1. Перетинання пасажирів через митний кордон України. Митне оформлення пасажирського багажу та його переміщення через митний кордон.

2. Порядок переміщення через митний кордон валюти:

а) переміщення через митний кордон валюти України;

б) переміщення через митний кордон іноземної валюти;

в) пересилання іноземної валюти та чеків через митний кордон України.

3. Порядок переміщення через митний кордон транс­портних засобів.

Висновки


Література основна

1. Конституція України від 28.06.1996 №254к/96-ВР

2. Про внесення змін до Конституції України: Закон України від 8 грудня 2004р. // Відомості Верховної Ради України. – 2005. - №2 . – Ст.44.

3. Господарський процесуальний кодекс України від 11.06.1991 №1798-ІІІ.

4. Кримінальний кодекс України від 25.03.2012 №2341-ІІІ.

5. Митний кодекс України від 23.03.2012 №92-IV.

6. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил» від 17.05.2001 №2415-ІІІ.

7. Закон України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» від 18.11.97 р. № 637/97-ВР.

8. Закон України “Про митну справу в Україні” від 25.06.1991 р. №1262-ХІІ

9. Закон України “Про ставки акцизного збору та ввізне мито на деякі транспортні засоби та шини до них від 24.05.1996р. №216/96-ВР

10. Закон України «Про транзит вантажів» від 20.10.99 р. № 1172-ХІV.

11. Указ Президента України (із змінами та доповненнями) «Про облік ок­ремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) в Україні» від 07.11.94 р. № 659/94.

12. Указ Президента України від 29 листопада 1996 року за № 1145/96 «Про Державну митну службу України»

13. Указ Президента України “Про заходи щодо забезпечення контролю за переміщенням товарів транзитом через територію України” від 14.07.1995р. № 614/95 // Урядовий кур’єр, 18.07.95, №106.

14. Постанова Кабінету Міністрів України від 27.01.95 р. № 57 «Про за­твердження Правил перетину державного кордону громадянами Украї­ни».

15. Постанова Кабінету Міністрів України від 18.08.95 р. № 665 «Про за­твердження загальних правил відкриття та діяльності пунктів пропуску че­рез державний кордон».

Навчальна література:

1. Основи митної справи: Навч. посіб. /Заред. П.В. Пашка. - 2-ге видх перероб. і доп. -К.: Т-во "Знання", КОО, 2002. -318с.

2. ЖорінФ.Л. Правові основи митної справи в Україні (конспект Курсу лекцій з програмних тем): Навчальний посібник.-К.:КНЕУ, 2001.

3. Українська митниця: Збірник норм та законодавчих документів /Укладач М.С.Муравйов.-К.: Кобра, 1997.


Вступ

Перетинання громадянами України державного кордону здій­снюється в пунктах пропуску через державний кордон за доку­ментами на право виїзду з України і в'їзду в Україну.

Кожна особа, яка прямує через митний кордон України, до початку митного оформлення заповнює пасажирську митну декларацію (форма МД-4) в одному примірнику тією мовою, яку ця особа розуміє, або її рідною мовою. Особи, що заповнюють мит­ну декларацію, повіинні вказати в ній точну кількість місць багажу, що їм належить, у тому числі ручну поклажу, а також суму та інші відомості про валюту, коштовності та інші предмети, про які йдеться в декларації і які особи пред'являють для митного оформлення. Митна декларація зі вказаною пасажиром датою та підписом завіря­ється особистою печаткою інспектора митниці, який здійснював митний контроль та митне оформлення.

Мета лекції розглянути: Перетинання пасажирів через митний кордон України. Митне оформлення пасажирського багажу та його переміщення через митний кордон.  Порядок переміщення через митний кордон валюти. Порядок переміщення через митний кордон транс­портних засобів.

 


Перетинання пасажирів через митний кордон України

Пасажири, які перетинають митний кордон України, поді­ляються на:

Ø резидентів - фізичних осіб (громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства), які мають постійне місце проживання на території України, у тому числі ті, що тимчасово перебувають за кордоном;

Ø нерезидентів — фізичних осіб (іноземні громадяни, громадяни України, особи без громадянства), які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі й ті, що тимчасово перебувають на території України.

Перетинання громадянами України державного кордону здій­снюється в пунктах пропуску через державний кордон за доку­ментами на право виїзду з України і в'їзду в Україну:

Ø паспорт громадянина України для виїзду за кордон (загальногромадянський закордонний паспорт);

Ø дипломатичний паспорт;

Ø службовий паспорт;

Ø проїзний документ дитини;

Ø посвідчення особи моряка;

Ø посвідчення члену екіпажу.

Кожна особа, яка прямує через митний кордон України, до початку митного оформлення заповнює пасажирську митну декларацію (форма МД-4) в одному примірнику тією мовою, яку ця особа розуміє, або її рідною мовою. Особи, що заповнюють мит­ну декларацію, повіинні вказати в ній точну кількість місць багажу, що їм належить, у тому числі ручну поклажу, а також суму та інші відомості про валюту, коштовності та інші предмети, про які йдеться в декларації і які особи пред'являють для митного оформлення. Митна декларація зі вказаною пасажиром датою та підписом завіря­ється особистою печаткою інспектора митниці, який здійснював митний контроль та митне оформлення.

Оформлена митними органами декларація є юридичним доку­ментом на право вільного переміщення через митний кордон України зазначених у ній речей, валюти цінностей та інших предметів, і у той же час підставою для притягнення громадян до адміністративної чи кримінальної відповідальності за повідомлення у декларації завідомо неправильних відомостей.

Митний контроль пасажирів та багажу здійснюється службо­вими особами митниці шляхом перевірки документів, необхідних для такого контролю, митного огляду (огляду транспортних засобів, товарів та інших предметів, особистого огляду), переогляду, обліку предметів, які переміщуються через митний кордон України, а також в інших формах, що не суперечать законам України.

При перетині митного кордону України громадяни зобов'язані:

- подавати митниці у відповідних випадках необхідну для митного контролю митну декларацію, та інші документи, перед­бачені митними правилами та іншими діючими нормативними документами;

- на вимогу митниці самостійно розпакувати та упакувати предмети, що підлягають митному оформленню;

- відкривати багаж, ручну поклажу, місткості та інші місця, де можуть знаходитися такі предмети.

Громадяни мають право:

Ø бути присутніми під час митного огляду предметів, що їм належать;

Ø залишати на зберігання в митниці свої предмети, валюту та цінності, які не пропущені митницею через митний кордон України;

Ø отримувати від посадових осіб прикордонного та митного контролю роз'яснення у разі відмови від пропуску через державний кордон товарів та предліетів;

Ø у разі вилучення документів та товарів отримувати копії протоколів про вилучення з відповідним обґрунтуванням.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 225; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!