БОГ ДАЄ ІЗРАЇЛЬТЯНАМ ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ



«Я - Господь, Бог твій...»

Третього місяця після виходу з Єгипту і переходу через Червоне море ізраїльтяни затрималися біля підніжжя гори Синай, яку ще називали Хорив. Зупинилися на тривалий час, бо тут була долина із джерелами.

Бог сказав, аби Мойсей наказав людям випрати свій одяг і приготуватися до важливої події.

«Третього дня, як розвиднялося, загриміли громи, спа­лахнули блискавки, й тяжка хмара нависла над горою, страх могутньо засурмило в ріг, і задрижали всі люди в таборі. Вивів Мойсей людей до Бога з табору, і стали вони під горою... а вся гора стрясалася вельми...

Господь спустився на Синай-ropy, на вершину гори, і покликав Мойсея на верх гори, і піднявсь Мойсей» (Вих. 19, 16-18. 20).

На горі Бог продиктував Мойсееві десять заповідей*:

1. Нехай не буде у тебе инших богів, окрім мене.

2. Не взивай намарне імени Господа Бога твого.

3. Пам'ятай день святий святкувати.

4. Шануй батька твого і матір твою.

5. Не вбивай.

6. Не чужолож.

7. Не кради.

8. Не свідчи ложно на ближнього твого.

9. Не пожадай жінки ближнього твого.

10. Не пожадай нічого того, що є власністю ближнього твого.

«І як перестав Господь розмовляти з Мойсеєм на Синай-горі, дав йому дві таблиці свідоцтва, таблиці кам'яні, запи­сані пальцем-перстом Божим» (Вих. 31, 18). Але Мойсей, розгнівавшись на народ за культ золотого тельця, розбив ці таблиці. Тоді Бог сам написав заповіді на таблицях. Згідно з традицією, на першій таблиці були три перші заповіді, котрі стосуються ставлення людей до Бога, а на другій - инші сім заповідей, які регулюють поведінку щодо ближніх. Старий Завіт називає заповіді «десятьма словами». Грецьке слово «dekalog» (deca - десять, logoi - слова) перший раз було вжите у II столітті після Різдва Христового.

      СОЮЗ, УКЛАДЕНИЙ З ДОПОМОГОЮ ЗАПОВІДЕЙ

Коли Мойсей зійшов з гори і переповів ізраїльтянам за­повіді, які отримав від Бога, весь народ відповів: «Усе те, що нам сказав Господь - виконаємо» (Вих. 24, 3).

Потім Мойсей збудував жертовник у підніжжі гори і наказав юнакам вчинити на ньому всепалення і пожертву­вати телят. Тоді Мойсей взяв кров і скропив жертовник та людей, промовляючи: «Це кров союзу, що уклав Господь із вами...» (Вих. 24, 8). Згідно з переконаннями народів Сходу, кров зміцнює зобов'язання чи присягу. Десять заповідей, обіцянка їх дотримуватися і жертовна кров були суттю за­віту (союзу), який об'єднував Бога та Ізраїль. Цей завіт не відрізнявся від того, який колись уклав Бог з Авраамом. Він був його урочистим повторенням або відновленням з иншими вже людьми. Оскільки завіт був укладений на горі Синай, її називають також горою Завіту.

У наступних віках ізраїльтяни через гріхи, особливо гріх ідолопоклонства, часто порушували завіт з Богом, а потім відновлювали його з ДОПОМОГОЮ навернення та покути.

Мойсей наказав покласти таблиці із заповідями в Кивот Завіту Ізраїльтяни, подорожуючи впродовж віків, переносили,ч Врешті Кивот Завіту разом із заповідями помістили у синтині Соломона. Після здобуття Єрусалима 587 року панилоняни спалили святиню. Разом із нею зник Кивот і таблиці із заповідями. Можливо, вони десь під її руїнами

ГРА «ЧИ ЗМОЖЕШ?»

ВИКРЕСЛІТЬ ТАКІ БУКВИ:

Ґ Є  Ж  Ї X  Ц  Ч  Ш

ҐНОВУЇЖЧЗАПОВІДЬЧЦ

ЧХШХДАЮЦЧЇВАМЄЧҐЇЩ

ОБХЧВИЦХЛЮБИЛИЧЧҐХ

ОДИНЧЄШЧОДНОГОХЯКҐ

ЯЦБУВХПОЛЮБИВЧВАСХ

ЇТАКЛЮБІТЕЧҐХЧІЖЧВ

ИЦШОДИНХЇҐ Ж Ч Т О Д Н О Г  

О X Ш ї Ц Ж Є Ч   Ї  

(Йо. 13,34)

Робота в зошиті

Обговорюємо

Перших шість заповідей разом обговорюють, 4-по групах

1 група - 7,8 заповідь

2 група - 9,10 заповідь

Давайте зараз не згадувати про порушення Божих заповідей, а краще пригадаємо ситуацію, коли ви дотримувались їх.

Згадайте випадок, коли ви діяли як справжній послідовник Ісуса.(коли дотримуємось заповідей, нас переповняє мир і радість. Дотримання заповідей - це шлях до наслідування Ісуса.)


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 182; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!