У вихованні підлітків в умовах адаптації».



Виховна робота в ЗОШ №14

Всебічно і гармонійно сформована особистість є метою цивілізованого суспільства, тому одним з пріоритетних завдань школи є реалізація на практиці особистісно-орієнтованого підходу в освіті.

Виховна робота у школі здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Концепцію виховання дітей та молоді», «Концепцію громадянського виховання», «Національну доктрину розвитку освіти», «Конвенцію про права дитини», «Декларацію прав дитини» та нормативно-правові акти, документи Міністерства освіти і науки України, обласного управління освіти, органів місцевого самоврядування.

Вся виховна робота у школі об’єднана у єдину виховну систему, яка ґрунтується на принципах особистісно-орієнтованої взаємодії, залучення кожного учня до значущої для нього діяльності. Увесь навчально-виховний процес у школі побудовано на основі гуманно-особистісної педагогіки. Вчителі працюючи в системі особистісно-орієнтованого навчання: доброзичливі, поважають учнів, толерантні, компетентні, уміють створювати навколо себе миролюбиву атмосферу.

Педагогічний колектив школи працює над реалізацією проблеми –

«Твоє життя – твій вибір» - формування цілісної системи превентивного виховання.

Завданнями виховної роботи школи на сучасному етапі є:

• набуття учня ми школи соціального досвіду, формування у вихованця позиції бути гідним прийняти естафету людської духовності;

• успадкування духовних надбань нашого народу, досягнення високої культури між національних взаємин, залучення молоді до національної і світової культури;

• формування в учнів особистісних ознак громадян української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральності, художньо-естетичної, трудової та екологічної культури.

Для реалізації цих завдань у школі розроблені плани виховної роботи навчального закладу та окремі плани педагога-організатора, соціального педагога, практичного психолога, а також розроблено заходи і програми, які охоплюють всі напрями виховання: правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські заходи щодо втілення «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», Програми затвердженої Міністерством освіти і науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та інше.

Питання виховної роботи розглядаються на нарадах при директорі та заступникові директора з ВР:

2010-2011 н.р 2011-2012 н.р. 2012-2013 н.р
 “Про виховну програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів», «Про проведення Місячника безпеки «Запобігти. Врятувати. Допомогти», «Про організацію роботи класного керівника з активом класу», «Про підсумки оздоровлення учнів», «Про проведення Місячника «Молоде покоління обирає здоров’я», «Про проведення перевірки питання «Методичний рівень класного керівника. Робота з батьками», «Про проведення місячника екологічного виховання», «Про організацію оздоровлення у 2011 році»  «Про організацію роботи класоводів та класних керівників з дітьми соціально незахищених категорій: організація навчання, виховання та оздоровлення», «Про організацію роботи класного керівника з активом класу»,«Про стан травматизму у І семестрі», «Про результати моніторингу роботи класного керівника»,  «Про результати моніторингу роботи класного керівника», «Про результати перевірки роботи гуртків, факультативів, курсів за вибором», «Про перевірку рівня вихованості та громадянської активності учнів»,«Про проведення екологічного «Марафону - 2013».

 

Шкільне методичне об’єднання класних керівників в навчальному закладі розподілене на чотири вікові категорії: 1-4 (керівник - Бібік Н.А.), 5-8 (керівник – Петрухіна В.М.) та 9-11 (керівник  – Дишловенко О.О.) класи. Кожне методичне об’єднання працювало над своєю науково-методичною проблемою, відповідно до психолого-педагогічних особливостей учнів даної категорії.

Методичне об’єднання класних керівників 1-4 класів працювало над проблемою –

«Метод проектів як технологія особистісно-орієнтованого виховання»

Методичне об’єднання класних керівників 5-8 класів працювало над проблемою –

«Удосконалення професійної майстерності класних керівників

у вихованні підлітків в умовах адаптації».


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 105; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!