Кістки ушкоджуються відповідно до закономірності: кістка більшСтійка на стиснення, ніж на розтягнення

— так

 — ні

Тріщини, що виникають при переломах плоских кісток від дії тупих

твердих предметів:

1 — Дозволяють визначити послідовність ударів

2 — Дозволяють визначити силу удару

3 — Йдуть в напрямку, протилежному діючій силі

4 — Дозволяють визначити вид предмета

5 – Вказують на напрямок дії сили

В якому порядку ушкоджуються кісткові пластинки ребер при прямому

переломі:

1 – Спочатку ушкоджується внутрішня пластинка

2 – Спочатку ушкоджується зовнішня пластинка

3 — Одночасно ушкоджуються обидві кісткові пластинки ребра

4 – Потім ушкоджується внутрішня кісткова пластинка

5 – Потім ушкоджується зовнішня кісткова пластинка ребра

 

24. Травматизм як явище характеризується:

1 — Повторенням ушкоджень

2 — Недотриманням правил техніки безпеки

3 — Однотиповістю ушкоджень

4 — Важкими ушкодженнями тіла

5 — Схожими умовами діяльності людей

З судово-медичної точки зору падіння може бути

1 — Падіння з висоти пряме

2 — Падіння з висоти до 2 м

3 — Падіння з висоти послідовне

4 — Падіння з висоти понад 5 м

5 — Падіння на площину

26. Для падіння на площину характерні такі ушкодження:

1 — Превалювання внутрішніх ушкоджень над зовнішніми

2 – Збільшення контактних травм при збільшенні висоти падіння

3 – Наявність ознак доцільних дій при падінні

4 — Черепно-мозкова травма прискорення

5 – Наявність ознак загального струсу тіла

При черепно-мозковій травмі протиударні ушкодження виникають

при:

1 — Ударі тупим твердим предметом, наприклад, молотком

2 — Падінні з висоти

3 — Падінні на площину

4 — Послідовному падінні з висоти

5 — Вогнепальній травмі

 

СИТУАЦІЙНІ ЗАДАЧІ

ЗАДАЧА 1.

Під час судово-медичного дослідження трупа гр. Г., 49 років, виявлені такі ушкодження. На передній поверхні лівого стегна в середній його третині на висоті 72 см від стопи наявне садно неправильно-круглястої форми розмірами 5х7 см вкрите кірочкою, яка розташована вище неушкодженої шкіри з шелушінням по периферії садна. На правому коліні наявний круглястий синяк 4х3 см зеленкувато-жовтого кольору по периферії.

Завдання.

Визначити давність спричинення ушкоджень.

 

ЗАДАЧА 2.

Під час судово-медичного дослідження трупа рг. К., 28 років, на голові, в тім’яній її ділянці зліва виявлено рану, яка має неправильно круглястої форми центральне ушкодження м’яких тканин голови розміром 1х0,5 см з розчавленими нерівними краями, що просякнуті кров’ю. По периферії цього ушкодження наявне зсаднення до 1,5 см в діаметрі темно-коричнюватого кольору. Від центрального ушкодження відходять 5 розривів шкіри довжиною від 2 до 4 см, з нерівними мілкозубчастими краями, в кінцях яких наявні тканинні перетинки. В глибіні рани промацується вдавлення кісток.

Завдання.

Визначити вид рани та яким предметом вона була спричинена.

 

ЗАДАЧА 3.

Під час судово-медичного дослідження трупа гр-на Н. в лівій лобно-тім’яній ділянці голови виявлена рана 4х4 см неправильної форми з нерівними, зсадненими краями, які просякнуті кров’ю і в кінцях мають тканинні перетини в глибині. Дном рани є оскольчастий перелом тім’яної кістки неправильної форми розмірами 3х2 см. Осколки внутрішньої пластинки зміщені на 0,7-0,5 см вглиб черепа, з ушкодженням твердої мозкової оболонки і речовини мозку, де спостерігається забій на ділянці 3х3 см з розчаленням кори і білої речовини на глибину до 1-2 см. Навколо вогнища забою дифузний субарахноїдальний крововилив шириною до 1-1,5 см.

Завдання.

Визначити, який механізм виникнення черепно-мозкової травми та її характер (компресійна, імпресійна, чи травма прискорення).

 

ЗАДАЧА 4.

Під час судово-медичного дослідження трупа гр-на К. в потилично-тім’яній ділянці дещо ліворуч від середньої лінії виявлена рана неправильної форми з нерівними, просякнутими кров’ю та зсадненими краями і тканинними перетинками в глибині розмірами 3х2,5 см.

В центральному відділі рани спостерігається відшарування м’яких тканин на ділянці 2х1,5 см. В цьому ж місці визначається перелом луски потиличної кістки, лінія якого йде паралельно внутрішньому гребеню на 1,5-2 см ліворуч від середньої лінії, розташований між потилично-тім’яним швом і краєм великого потиличного отвору.

Під твердою мозковою оболонкою з обох сторін над лобними долями і частково тім’яною справа є гематома у вигляді рідкої крові об’ємом до 150 см кубічних.

В ділянці полюса правої лобної долі з переходом на її основу, передні відділи верхньої, середньої і нижньої звивин мозку наявний забій 6х4 см з розміченням кори і підлеглої білої речовини на глибину до 1-1,5 см. Такий ж забій є в ділянці полюса лівої лобної долі 3х3 см і передніх відділів правої скроневої долі 4х3 см. На задньо-нижній поверхні лівої півкулі мозочка вогнища забою 3х2 см з розміченням його тканини на глибину до 0,5 см. Навколо вогнищ забоїв субарахноїдальні крововиливи.

Завдання.

Визначити, якого характеру ця черепно-мозкова травма: компресійна, імпресійна чи травма прискорення.

 

ЗАДАЧА 5.

При судово-медичному розтині трупа гр. С., 56 років, виявлені переломи 4,5,6, та 7 ребер. Переломи розташовані на лівій стороні грудної клітки відповідно передній підмишечній лінії з масивними крововиливами в оточуючих тканинах. При детальному дослідженні цих переломів з’ясовано, що зовнішня кісткова пластинка кожного з ушкоджених ребер крупнозубчаста, край її нерівний з вищербленням кісткової тканини. Внутрішня кісткова пластина має мілкозубчастий та рівний край.

Завдання.

Визначити, за яким механізмом виник перелом ребер.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 345;