Коли колективний договір набирає чинності?



1) з дня, вказаного в договорі, чи з дня підписання попереднього договору;

2) з дня закінчення строку дії попереднього договору;

3) з дня його повідомної реєстрації;

4) через 3 дні після його підписання;

5) на другий день після його підписання.

Хто є сторонами колективного договору?

1) власник та уповноважені трудового колективу;

2) профспілка та трудовий колектив;

3) профспілка та працівники; працівник та власник;

4) працівник та трудовий колектив.

 

На яких підприємствах укладається колективний договір?

1) на держав них;

2) на приватних;

3) на підприємствах, що використовують найману працю, незалежно від форм і власності;

4) на державних, що використовують найману працю;

5) на приватних, що використовують найману працю.

 

В який строк підписується галузева угода уповноваженими представниками сторін після завершення колективних переговорів?

1) не пізніше 3 днів

2) не пізніше 5 днів;

3) не пізніше 7 днів;

4) не пізніше 10 днів;

5) не пізніше 14 днів.

 

III. Практичні завдання

Задача № 1

Неповнолітній Корольков, якому виповнилося 16 років, звер­нувся до відділу кадрів будівельного управління з проханням прийняти його на літній період на роботу. Начальник відділу кадрів відповів Королькову, що питання про прийняття його на роботу може бути вирішене тоді, коли він отримає паспорт.

Корольков отримав паспорт і знову звернувся до відділу кадрів. Начальник відділу кадрів запропонував Королькову прий­ти на наступний день з одним з батьків. Коли на наступний день прийшла мати Королькова, начальник відділу кадрів почав вимагати від неї заяви, що у разі нещасного випадку з Корольковим вона не буде мати претензій до будівельного управління.

Які права щодо вступу в трудові відносини мають непов­нолітні?

Задача № 2

В'єтнамець Фам Конг Чи звернувся до дирекції універсаму «Борисфен» з проханням прийняти його на роботу на посаду продавця.

Директор універсаму відмовив йому у прийнятті на роботу, пославшись на те, що Фам Конг Чи є громадянином В'єтнаму, а не України. А іноземці на роботу в торгівлю не приймаються.

Чи правильна позиція, висловлена директором універсаму?

 

Задача № 3

Самотня М.І. Кравченко домовилася зі своєю знайомою Золотухіною про те, що в період загострення її хвороби, Золотухіна буде приходити до неї і за її проханням робити покупки у магазині, а також готувати їжу.

Винагороду за працю було визначено за згодою сторін.

Оскільки протягом двох місяців Кравченко не розрахувалася з Золотухіною за виконану роботу, остання звернулася до суду із заявою про стягнення належної їй суми. Визначте, які правовідносини виникли між Кравченко і Золотухіною. Визначте предмет домовленості сторін. Яким законодавством регулюються ці відносини? Яке рішення винесе суд?

 

Задача № 4

Смірнов уклав трудову угоду з адміністрацією стадіону "Спартак", за якою його бригада зобов'язалася привести до належного порядку футбольне поле. Робота тривала 10 днів. Після закінчення роботи під час розрахунку Смірнов зажадав виплатити всім членам бригади винагороду за на­дурочні роботи. Адміністрація відмовилася, посилаючись на те, що хоч Смірнов і зазначався в договорі бригадиром, однак склад і навіть прізвища членів бригади в договорі не були вказані.

Як вирішити спір між Смірновим і адміністрацією ста­діону? Яка природа відносин, що виникли?

       Задача 5.

Директор автотранспортного підприємства і профспілковий представник, уповноважений на представництво інтересів членів професійної спілки згідно із статутом, склали і підписали колективний договір, після чого в наказі по підприємству було оголоше­но про вступ договору в силу.

Чи законні дії директора автотранспортного підприєм­ства і профспілкового представника?

Який порядок укладення колективного договору?

 

Задача 6.

На новоствореному підприємстві робота щодо укладен­ня колективного договору не була проведена своєчасно, у зв'язку з чим колективний договір не було укладено. Заві­дуючий відділом Ількович подав заяву про відпустку, при цьому він вимагав крім основної відпустки 24 календарних дні, надати йому ще додаткову відпустку 7 календарних днів як працівнику з ненормованим робочим днем. Ін­спектор по кадрах заперечував, він вимагав документів, які б підтверджували, що Ількович дійсно відноситься до такої категорії працівників і має право на додаткову відпустку вказаної тривалості.

Підготуйте висновок.

 

 

Література

  1. Конституція України прийнята на 5 сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року із змінами.
  2. Пилипенко П.Д. Проблеми теорії трудового права. – Львів. 1999.
  3. Трудове право України: академічний курс. Підр. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл. / П.Д. Пилипенко та ін. За ред. П.Д. Пилипенко. – К. Концерн «Видавничий Дім Ін Юре», 2004.
  4. Гончарова Г.С., Жернаков В.В., Прилипко С.Н. Трудовое право Украини в вопросах и ответах. Изд. 2-е перед. и допол. – Х.: Одиссей, 2002.
  5. Трудове право України. практикум. Г.І. Чанишева, Г.М. Додіна, О.С. Щукін. Під ред. Г.І. Чанишева, вид. 2-е, доп. і перероб. – Х.: «Одісей», 2008.
  6. Кодекс законів про працю України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/322-08
  7. Закон України «Про колективні договори і угоди» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3356-12

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 840; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!