Основні технічні характеристики інтерфейсів пп.



Лекція 1 Периферійні пристрої це пристрої які структурно та функціонально знаходяться поза межами ядра комп’ютера чи комп’ютерної системи, під ядром компа розуміють центральні процесорні пристрої, ОСНОВНУ ПАМ'ЯТЬ, Та центральні засоби введення\виведення інформації. Сукупність периферійних пристроїв часто називають периферійною підсистемою. Периферійні пристрої призначені для введення\виведення, зберігання інформації. Для організації взаємодії між ядром комп’ютера та периферійними пристроями використовується периферійні інтерфейси. Периферійні інтерфейси часто взаємодіють із системними інтерфейсами комп’ютера і його систем. Відповідно основними темами даної навчальної дисципліни є: 1.Периферійні інтерфейси. 2. Засоби для введення\виведення аналогової інформації. 3. Зовнішні запамятовуючі пристрої. 4. Пристрої уведення виведення текстової інформації. 5. Пристрої введення\виведення графічної інформації. 6. Пристрої введення\виведення мови.   Сукупність пристроїв і інтерфейсів утворюють периферійну підсистему. Інтерфейс периферійних пристроїв -це сукупність правил що визначають електричні, алгоритмічні, програмні та конструктивні засоби для реалізації взаємодії між периферійними пристроями та ядром комп’ютера. Для спрощення процесу реалізації периферійних підсистем для уніфікації цього під процесу інтерфейси периферійних пристроїв стандартизовані, переважно це міжнародні стандарти, в окремих випадках це галузеві стандарти або стандарти провідної комп’ютерної фірми або комп. Фірм. При стандартизації реалізовується електрична, програмна та конструктивна сумісності. Електрична сумісністьце узгодження структури та складу ліній зв’язку та сигналів між пристроями, величини та форми та інших параметрів електричних сигналів, обмеження на макс. відстань сигналів та інших параметрів. Програмна сумісність це узгоджені взаємодії між різними компонентами периферійної підсистеми згідно з логічними умовами режимів їх роботи. Логічні умови визначають формати даних, адрес,команд, станів пристроїв, набори та часові характеристики процедур взаємодії між пристроями… Конструктивна сумісність - Це узгодженість конструктивних елементів, яка забезпечує під’єднання різних пристроїв в периферійній підсистемі. Переважно тут встановлюють типи з’єднувачів, розподіл у них сигналів. В багатьох випадках встановлюються вимоги до апаратури та інших конструктивних вимог у пристроях.

Лінії зв’язку в периферійних інтерфейсах.

В переважній більшості в ПП() використовують електричні сигнали. Для передавання електричних сигналів має бути замкнене електричне коло. Має бути прямий та зворотній провідник, які в периферійних інтерфейсах називаються лініями зв’язку. У багатьох інтерфейсах для мінімізації кількості ліній зв’язку, зворотні ліній зв’язку об’єднуються в одну лінію, яка називається «землею». Тому в інтерфейсах ПП електричні сигнали індетифікують за прямими лініями зв’язку. В багатьох інтерфейсах використовується 2 або більше ліній зв’язку. Сукупність усіх ліній зв’язку периферійного інтерфейсу називають магістраллю цього інтерфейсу. В свою чергу лінії зв’язку Магістралі можуть біти поділені на декілька груп за функціональними ознаками. Отже сукупність ліній зв’язку які групуються згідно з однаковими функціональними ознаками називають шиною інтерфейсу, переважно розрізняють 3 шини інтерфейсу:

1. Шина даних

2. Шина адрес

3. Курування, управління.

Шина данихпередбачає передавання даних паралельно певної кількості біт і найчастіше це у 8 чи 16 біт, рідше це 3,4,6…16 байт.

Шина адресвикористовується для адресації периферійних пристроїв, чи комірок пам’яті. Переважно використовується двійкове кодування і шина Адрес із 8 ліній зв’язку забезпечує 256 біт. (28)

Шина управлінняпереважно включає лінії зв’язку які використовують для керування сигналів запит\відповідь, для переривань для арбітражу,для синхронізації, для контролю за станом магістралі інтерфейсу.

Структура зв’язків ПП

Є 2 структури:

- Радіальна

- Магістральна.

В окремих випадках, в спеціалізованих системах досить рідко застосовується ланцюгова система зв’язків. В багатьох інтерфейсах можуть зустрічатися лінії електрозв’язку різного типу, тобто змішана структура і з перших трьох у довільному співвідношенні в таких випадках структури зв’язків інтерфейсу класифікують за переважною більшістю ліній зв’язку.

Радіальнаструктура передбачає використання індивідуальних ліній зв’язку між комп’ютером та периферійним пристроєм. Така структура проста в реалізації, може забезпечити високо продуктивність обміну інформації, має високі показники надійності однак має недолік оскільки вимагає великих затрат на фізичну реалізацію ліній зв’язку і складно реалізувати периферійну підсистему із великою к-сті периферійних пристроїв.

Магістральнапередбачає використання сукупності загальних для усіх пристроїв ліній зв’язку так звану загальну магістраль за допомогою якої в режимі розподілу часу забезпечується організація взаємодії та обміном інформації між пристроями. В кожному пристроєві ввімкненому до магістралі присвоюють адресу, яку використовують для логічного взаємного з’єднання двох пристроїв і наступного обміну інформації між цими пристроями. В певний момент часу на магістралі можуть взаємодіяти тільки два пристрої а інші очікують своєї черги. Магістральна структура може забезпечити побудову периферійної підсистеми з великою кількістю теоретично не має обмежень на кількість пристроїв, забезпечує мінімізацію затрат на лініях зв’язку. Однак має обмеження щодо продуктивності оскільки ряд пристроїв можуть не продуктивно очікувати в черзі. Також є обмеження до показників надійності оскільки несправність загальної магістралі веде до відмови всієї системи.

Ланцюгова система передбачає під’єднання один за одним певної кількості периферійних пристроїв. Кожен пристрій має свій номер, свою адресу і комутуючий вузол, який може або транслювати інтерфейсні сигнали до наступного пристрою або замикати ці сигнали на себе, у разі підтвердження вибірки цього пристрою від комп’ютера. Ланцюгова структура є не ефективною не має переваг, і тому її застосування обмежене. Кінець.

 

 

Лекція 2

Основні технічні характеристики інтерфейсів пп.

Найвагомішою є продуктивність інтерфейсу або швидкість обміну даними в установленому режимі. Вона визначається за кількістю даних переданих за одиницю часу (за 1 секунду). Друга – кількість пристроїв що можуть бути в периф підсистемі на основі на основі цього інтерфейсу (від 2 до тисячі). Третя – максимальна відстань між віддаленими пристроями інетрфейсної підсистеми.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 482; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!