ІІІ. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО СТРУКТУРИ ТА ЗМІСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ



У загальному вигляді курсова робота повинна мати таку структуру:

    1. Титульна сторінка (Додаток Г)

    2. Анотація

     3. Завдання на виконання курсової роботи 

     4. Зміст

     5. Перелік умовних скорочень( у разі потреби)

     6. Вступ

     7. Основна частина, яка складається з 6-7 пунктів

     8. Висновки та пропозиції

     9. Список використаних джерел

     10. Додатки

     Загальний обсяг курсової роботи з фінансового обліку (аркуш А-4) не повинен перевищувати 45 друкованих сторінок без урахування додатків і списку використаних джерел.

     Орієнтовні плани курсових робіт наведені в додатку Д.

Анотація містить стислу інформацію про основні положення та висновки курсової роботи. Обсяг анотації не повинен перевищувати 600 друкованих знаків. Вкінці анотації зазначаються ключові слова курсової роботи.

Зміст містить назву та нумерацію  сторінок  вступу, параграфів, висновків та пропозицій. Список використаних джерел та додатки не входять до загального обсягу роботи, тому напроти них номера сторінок не проставляють.

У вступі необхідно:

- Стисло обґрунтувати актуальність обраної теми на сучасному етапі ринкових перетворень в Україні.

- Визначити місце обраної теми в системі наукових досліджень, рівень її розробки. Коротко зазначити вчених ( як вітчизняних, так і зарубіжних) і практиків, які досліджували питання, що розглядаються.

- Вказати які питання по темі ще недостатньо вирішено: сформулювати мету і завдання курсової роботи; предмет і об’єкт дослідження та методи дослідження.

- Вказати інформаційну базу дослідження. Наприклад, інформаційною базою наукового дослідження послужила первинна документація, регістри обліку, звітність підприємства, нормативно – правові акти тощо.

Обґрунтувати практичну значущість обраної теми курсової роботи

- Сформулювати головну мету і поставити завдання дослідження, що розкривають зміст курсової роботи. Мета дослідження – це прогнозування результату, визначення оптимальних шляхів вирішення завдань в умовах вибору методів та прийомів дослідження. Завдання дослідження визначаються поставленою метою і являють собою конкретні послідовні кроки вирішення завдань.

- Окреслити об’єкт та предмет дослідження. Якщо об'єктом дослідження є все те, що протистоїть досліднику, що є для нього джерелом необхідної інформації, то предмет дослідження - це тільки окремі властивості, зв'язки та відношення між ними, які підлягають безпосередньому вивченню у даному дослідженні, є для нього головними та визначальними, тобто предмет дослідження є більш вузьким, ніж його об'єкт.

- Визначити методологічні прийоми дослідження, які будуть використані при вирішенні поставлених задач.

Рекомендований обсяг вступу -  3 стор.

Основна частинакурсової роботи містить ґрунтовний виклад всього дослідження роботи і складається з 6-7 пунктів у відповідності до плану курсової роботи. Кожний пункт завершується висновками щодо досліджуваного матеріалу.

Пункт 1. присвячено теоретичним аспектам роботи: розкривається економічна сутність об’єктів обліку, що досліджуються, надається їх характеристика, класифікація, порядок визнання та оцінки об‘єктів, формування показників і т. і.

У пункті 2. надається економіко-правовий аналіз діючих нормативних документів та огляд спеціальної вітчизняної та зарубіжної літератури з теми дослідження.

Результати вивчення нормативних документів узагальнюються у таблиці (табл. 1), яка повинна включати не менше 15 позицій і розміщується у додатках до курсової роботи.

Таблиця 1

Характеристика діючої нормативно - правової бази з фінансового обліку

№ з/п Нормативний документ Питання, що розкривають окремі аспекти теми курсової роботи
     
     

За результатами дослідження нормативної бази необхідно виявити суперечності в різних нормативних актах, а також сформулювати конкретні пропозиції щодо їх удосконалення.

Здійснюючи огляд спеціальної літератури, студент опрацьовує сучасну вітчизняну та іноземну літературу за темою курсової роботи. Систематизація інформації може бути наведена у формі таблиці (табл. 2), яка повинна включати не менше 20 позицій і розташована в додатках до курсової роботи.

Таблиця 2

Огляд спеціальної літератури з питань фінансового обліку

№ з/п Джерело Проблемні питання, що розкрито в статті(монографії, тезах тощо) та стосуються окремих аспектів теми курсової роботи
     

 

У пункті 3. наводиться стисла організаційно-економічна характеристика фінансово-господарської діяльності базового підприємства, розглядається його організаційна структура та облікова політика, ступінь комп‘ютеризації облікових робіт, проводиться аналіз фінансового стану підприємства та ін.

Висновком по пункту 3. повинно стати обґрунтування завдань, які слід вирішити в подальших пунктах курсової роботи.

Другий етап роботи присвячують дослідженню методики фінансового обліку відповідних об’єктів.

Вивчення системи фінансового обліку підприємства передбачає послідовний розгляд первинного обліку, синтетичного і аналітичного обліку та звітності.  При цьому проводиться критичний аналіз практики обліку на базовому підприємстві порівняно з вимогами нормативних документів. Основна інформація, що розкривається при вивченні системи обліку, наведена в табл. 3.

Таблиця 3

 

Основна інформація,

яка надається за результатами вивчення системи обліку

 

Первинний облік Поточний облік Узагальнюючий облік, звітність
· Первинні документи, якими оформлюються господарські операції · Висновки щодо  дотри­мання вимог документування на підприємстві · Графік документообігу  і контроль за його виконанням · Робочий план рахунків, їх характеристика · Бухгалтерські записи господарських операцій · Характеристика облікових регістрів   · Головна книга, узагальнюючі регістри · Показники фінансової звітності  

У висновках і пропозиціях стисло викладаються найвагоміші результати дослідження і висновки, що показують, якою мірою вирішено завдання й досягнуто мети, сформульованих у вступі, а також їхня наукова і практична значущість. Даються пропозиції та рекомендації, вказуються напрями подальшого дослідження даної проблематики. Рекомендований обсяг - 2-3 стор.

Список використаних джерел включає бібліографічний опис інформаційних джерел, які були використані в процесі наукового дослідження (до 50-ти джерел).

Першоджерела розміщуються у списку за ступенем посилання на них по тексту курсової роботи.

Зразок оформлення інформаційних джерел наведено в додатку З.

До додатків доцільно включати допоміжний матеріал, необхідний для повноти розкриття теми роботи, а саме:

- первинні документи,

- облікові регістри,

- форми бухгалтерської (фінансової) звітності,

- аналітичні (розрахункові) таблиці,

- ілюстрації допоміжного характеру.

При цьому перелічені документи повинні бути заповненні типовими операціями.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 227; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!