Порядок виконання курсової роботи



НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Проректор з навчальної та методичної роботи

______________М. М. Касьяненко

“___”_______________ 200__ р.

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Щодо виконання КУРСОВИХ РОБІТ

            з курсу “Актуальні питання фінансового права”

Для підготовки для підготовки магістрів (спеціалістів)

Денної (заочної) форми навчання

За напрямом підготовки 0601 «Право»

Спеціальність 8.060101 «Правознавство»

Магістерська програма «Правове забезпечення фінансової діяльності держави»

Спеціальність 7.060101 «Правознавство»

Спеціалізація «Фінансово - правова діяльність»

 

ІРПІНЬ-2011


        Методичні вказівки щодо виконання курсових робіт з курсу “Актуальні питання фінансового права” призначені для студентів V курсу денної та заочної форми навчання спеціальностей 8.060101 «Правознавство»

магістерської програми «Правове забезпечення фінансової діяльності держави» та  7.060101 «Правознавство», спеціалізації «Фінансово - правова діяльність».

 

Автори                                      Л. М. Касьяненко, к.ю.н., доцент

Ю. І. Аністратенко, асистент 

 

Рецензент                                    О. П. Мельник, к.ю.н., доцент

 

Розглянуто і схвалено на засіданні кафедри фінансового права, протокол № __ від “___ “ ___________ _____ р.

 

Зав. кафедри 

фінансового права                    Л. М. Касьяненко, к.ю.н., доцент

 

 

Розглянуто і схвалено на засіданні вченої ради юридичного факультету, протокол №  від          2011 року.

 

Голова вченої ради

юридичного факультету                            Г. М. Самілик, к.ю.н., доцент

    Завідувач навчально-методичного

відділу                                                            О. О. Бойко

 Реєстраційний №____


ЗМІСТ

Передмова…………………………………………………………………………4

 1. Загальні положення………………………………………………………...5

2. Порядок виконання курсової роботи……………………………………...6

2.1. Вибір та затвердження теми курсової роботи, складання та

     погодження плану…………………………………….. ……………6

        2.2. Опрацювання літературних джерел………………………………..7

        2.3. Написання тексту курсової роботи………………………………...9

3. Вимоги до оформлення курсової роботи………………………………...13

        3.1. Загальні вимоги……………………………………………………..13

        3.2. Нумерація…………………………………………………………...15

        3.3. Ілюстрації, таблиці, формули……………………………………...16

3.4. Загальні правила цитування та посилання на використані

    джерела………………………………………………………………19

       3.5. Оформлення списку використаних джерел………………………21

        3.6. Оформлення додатків………………………………………………22

4. Підготовка та захист курсової роботи…………………………………....23

5. Типовий зразок титульних аркушів………………………………………25

 

ПЕРЕДМОВА

Магістр (спеціаліст) – освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця, який на основі кваліфікації бакалавра здобув поглиблені спеціальні вміння та знання інноваційного характеру, має первісний досвід у їх застосуванні та продукуванні нового знання для вирішення проблемних професійних завдань у сфері правового забезпечення фінансової діяльності держави та організації і управління правовою роботою в органах ДПС.

    Мета методичних вказівок – дати загальну схему і структуру курсової роботи, надати методичну допомогу студентам щодо раціональної та ефективної організації її оформлення.

    Методичні вказівки визначають мету і завдання курсової роботи, рекомендовану тематику курсових робіт, порядок вибору та затвердження теми, етапи виконання, структуру, зміст і обсяг роботи, вимоги до оформлення, порядок їх рецензування та захисту, обов’язки наукового керівника та студента.

Загальні положення

    Написання курсової роботи є складовим елементом навчального процесу при вивченні окремих дисциплін. Курсова робота виконується студентами денної та заочної форм навчання відповідно до навчального плану спеціальності “Правознавство”. При написанні роботи студенти мають використовувати не лише теоретичні знання з відповідної дисципліни, а увесь спектр отриманих ними знань і навичок, зокрема, у сфері використання комп’ютерної техніки та інформаційних технологій.

    Курсові роботи виконуються з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання та їх застосування до комплексного вирішення конкретних фахових завдань. Крім того, виконання курсових робіт, як одного із видів наукової роботи, дає можливість студентам сформувати та розвинути певні уміння і навички наукових досліджень, роботи з нормативно-правовими актами, узагальнення теоретичного та практичного матеріалу, формування та аргументації власних висновків, пропозицій з теми роботи тощо.

    Курсова робота повинна бути виконана на високому теоретичному рівні з використанням новітніх даних вітчизняного і зарубіжного досвіду про предмет дослідження. У процесі виконання курсової роботи студент повинен показати знання теоретичних основ з відповідної дисципліни, самостійно проаналізувати основні нормативні та літературні джерела і на цій основі обґрунтувати свої висновки і пропозиції по вдосконаленню чинного законодавства та шляхів вирішення основних проблем, що стосуються теми дослідження, проаналізувати та узагальнити судову практику, практику роботи органів державної податкової служби та інших органів і організацій, якщо це необхідно для висвітлення і більш повного розкриття теми роботи.        

 

 

Порядок виконання курсової роботи

2.1. Вибір та затвердження теми курсової роботи, складання та погодження плану

Тематика курсових робіт затверджується відповідною кафедрою до початку семестру і повинна відповідати завданням навчальної дисципліни, тісно пов’язуватися з практичними потребами конкретного фаху.

Кількість тем курсових робіт з дисципліни повинна бути як мінімум вдвічі більшою від середньої кількості студентів у групі на відповідному курсі.

Теми курсових робіт та графік здачі її окремих частин доводяться до відома студентів на перших заняттях з відповідної дисципліни, але не пізніше ніж за 2 місяці до дня їх захисту.

Конкретну тему курсової роботи, із запропонованого переліку, студент обирає самостійно та погоджує її з науковим керівником протягом 10 днів з моменту ознайомлення з тематикою робіт. Подальша зміна теми курсової роботи можлива лише як виняток за обґрунтованою письмовою заявою студента з дозволу наукового керівника та за погодженням із завідувачем кафедрою.

Написання курсової роботи на одну і ту ж тему двома студентами в одній академічній групі заборонено.

Вибрана студентом з переліку тема курсової роботи за його пропозицією може бути уточнена науковим керівником з урахуванням тематики попередніх та подальших досліджень студента, його досвіду чи специфіки місця роботи.

    Підтвердженням обрання студентом конкретної теми курсової роботи є належним чином заповнене та підписане завдання на курсову роботу (Додаток А).

У визначені графіком здачі курсових робіт терміни, студент разом з науковим керівником розробляє план курсової роботи, узгоджує строки її виконання та подання на перевірку, визначається з переліком літератури, довідкових, архівних і статистичних матеріалів та інших джерел, які ляжуть в основу дослідження.

Складання плану курсової роботи необхідно розпочинати лише після ознайомлення студента з відповідними джерелами (підручниками, конспектами), щоб він мав хоча б загальне уявлення про предмет майбутнього дослідження.

Складений план є попереднім (робочим), він дає лише загальну характеристику предмета дослідження, і буде уточнюватись у процесі написання курсової роботи, але, при цьому, основне завдання яке стоїть перед роботою повинно змінюватись якомога менше. Робочий план на перших етапах є переліком записаних у логічному порядку питань, які об’єднані внутрішньою логікою дослідження. В ньому згруповані питання по мірі необхідності їх опрацювання. Пізніше, робочий план ляже в основу структурної схеми (змісту) самої курсової роботи.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 194; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!