Рухлива гра «Мисливці і зайці»

Практичні завдання

1.Скласти план-конспект фізкультурного заняття ігрового типу для дітей шостого року життя.

2.Скласти план-конспект фізкультурного заняття сюжетного типу для дітей третього року життя.

3.Скласти план-конспект фізкультурного заняття тренувального типу для дітей четвертого року життя.

4.Скласти план-конспект рухливої гри «Пожежники на навчанні». Розробити її новий варіант з метою підсилення рухового змісту.

5.Скласти план-конспект ранкової гімнастики для дітей 5 року життя.

6.Скласти план-конспект спортивного свята "Зимонька-зима" для дітей шостого року життя.

7.Скласти план-конспект спортивної розваги для дітей четвертого року життя, до змісту якої входять рухливі ігри та ігри-атракціони.

8.Скласти план-конспект комбінованого заняття з дітьми шостого року життя на тему «Олімпійські ігри - свято спорту».

9.Складіть план-конспект спостереження за рослиною в середній групі.

10.Складіть план-конспект колективної праці дошкільників у природі для дошкільників 6 року життя.

11.Скласти план-конспект екскурсії в природне довкілля для середньої групи.

12.Скласти план-конспект спостереження за твариною в молодшій групі.

13.Скласти план-конспект узагальнюючої бесіди з ознайомленням дошкільників з природою за довільно обраною темою для старшої групи.

14.Скласти план-конспект заняття, в якому застосовується метод розглядання дидактичної картинки.

15.Скласти тест для виявлення математичної готовності дітей до школи, враховуючи три показники готовності: мотиваційний, змістовий, дійовий.

16.Скласти фрагмент конспекту заняття за темою: «Лінійне вимірювання».

17.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Навчання дітей порівнянню суміжних чисел". Визначити вікову групу.

18.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Овал".

19.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Тиждень".

20.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Орієнтування на площині".

21. Скласти план-конспект заняття з виховання звукової культури мовлення дітей середньої групи.

22. Скласти план конспект заняття з навчання дітей старшої групи грамоти.

23. Скласти план конспект заняття з навчання дітей середньої групи описам іграшок.

24. Скласти план конспект заняття з навчання дітей старшої групи переказу художніх творів.

25. Скласти фрагмент заняття з розвитку мовлення, мета якого – навчити дітей середньої групи інтонувати звуки в слові.

26. Скласти план-конспект заняття-інсценівки «Хто в будиночку живе» для дітей третього року життя.

27. Скласти план-конспект заняття з навчання старших дошкільників придумувати продовження казки (оповідання), розпочатої вихователем.

28. Скласти план-конспект заняття з розглядання дітьми другої молодшої групи сюжетної картини.

29. Скласти план-конспект заняття з навчання дітей середньої групи розповіданню за сюжетною картиною.

30. Скласти план-конспект заняття з ознайомлення дітей середньої групи з якостями та властивостями предметів.

 

Відповіді:

Конспект ФЗ ігрового типу для дітей 6 р. ж.

Програмовий зміст: Вчити стрибкам у глубину. Удосконалювати навички бігу та підлізання, стрибків і метання в ціль на обох ногах. Розвивати орієнтування у просторі, спостережливість, швидкість, спритність. Виховувати коректне ставлення до ровесників, уміння взаємодіяти в колективі.

Обладнання: м’яч.

Хід заняття

Рухлива гра «Не залишайся на підлозі».

Вибирається ловець, який разом з дітьми бігає по всьому залу (майданчику). Як тільки вихователь скаже: «Лови!» Все тікають від ловця і підіймаються на предмети (лавки, куби, і т. д.). Ловець намагається осалить тікаючих. Діти, до яких ловець доторкнувся, відходять убік. По закінченні підраховують кількість спійманих і вибирають ловця. Гра поновлюється.

Рухлива гра «Хитра лисиця».

Гравці стоять по колу на відстані одного кроку один від іншого. Осторонь, поза колом, позначається будинок лисиці. За сигналом вихователя діти закривають очі, а він обходить їх із зовнішнього боку кола і доторкається до одного з граючих, який і стає ведучим - хитрою лисицею. Потім діти відкривають очі, хором три рази (з невеликим інтервалом) запитують (спочатку тихо, а потім голосніше): «Хитра лисиця, де ти?» Після третього разу грає, вибраний хитрою лисицею, швидко вибігає на середину кола, піднімає вгору руку і каже: «Я тут!» Усі гравці розбігаються по майданчику, а лисиця їх ловить (доторкається рукою). Після того як лисиця зловить і відведе до себе в будинок 2-3 дітей, вихователь вимовляє: «У коло», - і гра поновлюється.

Якщо лисиця довго не може нікого зловити, то вибирають іншого ведучого.

Рухлива гра «Піжмурки»

Вихователь призначає лічилки водить - Жмурко. Він встає на середину майданчика, обмеженою шнурами. Йому зав'язують очі і пропонують кілька разів обернутися. Всі діти розбігаються, а Жмурка намагається кого-небудь зловити.

Правила: не виходити за позначену кордон; тікаючи від піжмурки, можна присідати; щоб Жмурка не вийшов за межі майданчика, його попереджають словом "вогонь".

Рухлива гра «Мисливці і зайці»

З числа граючих вибирається мисливець, решта зайці. На одній стороні залу (площадки) відводиться місце для мисливця, на іншій - будинок зайців. Мисливець ходить по залу, роблячи вигляд, що шукає сліди зайців, а потім повертається до себе. Зайці вистрибують з кущів і стрибають на двох ногах (або на правій і лівій черзі) в різних напрямках. За сигналом: «Мисливець»! - Зайці тікають в будинок, а мисливець кидає в них м'яч (в руках у нього два-три м'ячі). Ті, в кого він потрапив, вважаються підстреленими, і він забирає їх у свій будинок.

Після кожного полювання на зайців мисливець змінюється, але не з числа спійманих. Для проведення даної гри (щоб уникнути травм) краще використовувати саморобні м'ячі, зшиті зі шматочків тканини.

Рухлива гра "КУРОЧКИ ТА ГОРОШИНКИ"

Із числа гравців обирають 2 «курочки» та 4—6 «горошинки». Усі інші гравці утворюють коло — «клітку».

«Горошинки» заходять у «клітку», назовні лишаються «курочки».

За сигналом ведучого «клітка» рухається по колу праворуч або ліворуч, а «курочки» ходять навколо неї, змахують крильцями та квокчуть.

За командою ведучого «Стій!» гравці зупиняються і піднімають руки, відкривши «клітку».

«Курочки» забігають у коло і намагаються наздогнати «горошинок». Упійману «горошинку» «курочка» виводить з кола. Гра продовжується знову, як тільки буде упіймана одна «горошинка». Після закінчення гри відзначаються найспритніші «курочка» та «горошинка».

 

План-конспект сюжетного заняття з фізичної культури в групі раннього віку в ДНЗ.

Тема: До ведмедика в гості.

Програмовий зміст:учити стрибати через перешкоди (2 скакалки, відстань між ними 20-30 см.); вправляти в ходьбі, бігові; ходити по доріжці по слідам; імітувати рухи звірів; формувати навички відштовхування, підскоку та приземлення; сприяти розвитку слухової уваги вихованців, уяви та образного мислення; створювати позитивну емоційну атмосферу; виховувати дружні стосунки між дітьми.

Обладнання:іграшковий ведмедик, дві скакалки, доріжка із слідами (2-3 м), маска ведмедика.

Попередня робота:розглядання ведмедика; розповідь вихователя про ведмедика; вивчення віршика до гри.

Хід заняття.

I. Підготовча частина.

Ігровий момент (дзвінок іграшкового телефону).

Звернення до дітей:

«Малята, нас ведмедик запросив у гості. Він живе у лісі. Давайте до нього підемо і пограємо в цікаві ігри».

Ходьба по колу (корегуючи ходьба навшпиньках, на п’ятах).

Ось ідуть малята

У лісок гуляти.

Дітки не сумують

Весело крокують.

А тепер ми не малята, а маленькі звірята.

«Ось лисичка йде у лісі»

Ходьба навшпиньках.

«Тепер вовк іде великий»

Ходьба на п’ятах, руки на поясі.

«Як ведмедик йде у лісі?»

Покачування тулуба вліво-вправо при ходьбі.

Давайте встанемо у кружок і покажемо, які ми стрімкі:

Робимо, як я, а ведмедик з лісу на нас подивиться.

II. Основна частина.

Загально-розвиваючі вправи.

1. «Ми дружні» - в.п. ноги нарізно, руки внизу опущені, піднімання плечей вгору – опускання вниз – 4-5р.

2. «Ми сильні» - в.п. ноги злегка розтавлені, руки зігнуті в ліктях, притискання рук до плечей – 4-5р.

3. «Гойдалка» - в.п. ноги разом, руки внизу, качання рук вперед-назад - 4-5р.

4. «Присідання зайчика» - в.п. ноги злегка розтавлені, руки внизу

Ось наш зайчик присідає

Ось з травички виглядає

Пояснення:А щоб знайти дорогу до ведмедика треба перестрибнути через грибочки (показ вихователя).

Основні рухи

1. Стрибки через скакалки на двох ногах (2шт) 2 рази. А тепер треба пройти по доріжці по слідам. Спочатку я покажу. А тепер ідіть до мене.

2. Ходьба по доріжці по слідам (довжина 2 м., 2-3 рази).

А ось в ліс ми прийшли. А чим тут пахне? Ялинкою.

1. Глибоке вдихання через ніс , видих через рот – 2-3 рази.

2. Торкання вух і відпускання – 2-3 рази.

3. Проглажування лівою рукою – праву.

Проглажування правою рукою – ліву.

Тепер тихесенько йдіть за мною.

А ось і будинок ведмедя, і ведмідь сам.

Давайте з ним пограємо.

Р/гра «Ведмедик».

Мета:вчити виконувати рухи згідно зі словами, вчити бігати в роздріб та у заздалегідь обумовлене місце. Виховувати уважність, сміливість.

Якось ми у ліс пішли

І ведмедика знайшли

На горбочку він лежав

Під ялиночкою спав

Круг ведмедика ходили

Вайлуватого будили

Прокидайся но, вставай

І маляток доганяй. 2 рази.

III. Заключна частина:ходьба, вправи на дихання.

Підсумок: наші малята молодці, дружно йшли до лісу, спритні були. Гарно грали з ведмедиком.

- До кого в гості ходили?

- В яку гру грали?

 

Скласти план-конспект фізкультурного заняття тренувального типу для дітей четвертого року життя.

Программное содержание:Продолжать учить детей ходить по гимнастической скамейке с перешагивание через предметы.Упражнять в подлезание под дуги и прокатывать мячи через ворота.Закреплять навык спрыгивания с мягким приземление. Осуществлять дифференцированный подход к детям с учетом состояния здоровья.В игре "Цветные автомобили" закрепить умение выполнять движения по сигналу. Развивать равновесие, ловкость и гибкость.Воспитывать в детях чувство товарищества, взаимовыручки.

Оборудование: ленточки и мячи по колличеству дитей, гимнастическая скамейка, 5 кубиков, 2 дуги, цветные флажки.

Ход занятия


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 2827; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!