Під час встановлення пожежного автомобіля на вододжерело



 Під час оперативного розгортання пожежно-рятувальні автомобілі та пожежно-технічне обладнання мають бути розміщені таким чином, щоб:

 не заважати розставленню сил і засобів, які прибувають;

 забезпечити швидке зосередження сил і засобів на необхідних оперативних дільницях або їх евакуацію у разі небезпеки;

 забезпечити збереження рукавних ліній, запобігти перетинанню рукавних ліній іншими автомобілями, за можливості не ускладнювати дорожній рух поблизу місця пожежі;

 забезпечити місце розташування резервної пожежно-рятувальної техніки, бажано поблизу джерел протипожежного водопостачання з метою забезпечення безперервної подачі вогнегасних речовин до місця пожежі, а за необхідності - для прямування її без перешкод на іншу пожежу.

Пожежний зв’язківець

-отримав та уточнив наказ командира, своєчасно передати їх помилок;

-швидко, правильно та по призначенню передавати усні накази, після чого

негайно повернутися до начальника та доповісти про передачу наказу;

-встановити та підтримувати постійний звя’зокзоперативним штабомна пожежі,

ЦППК (ПЗЧ), по радіо телефону або по оповіщувачу пожежної сигналізації.

 

Під час евакуації матеріальних цінностей

-дотримувати вказану командиром послідовність евакуації

-бережно відноситись до евакуйованих матеріальних цінностей та приймати міри до їх збереження .

- Під час роботи з розкриття та розбирання конструкцій. Розкриття і розбирання конструкцій будівель та споруд проводиться з метою: виявлення прихованих осередків пожежі;

- найбільш успішного застосування вогнегасних речовин;

- створення протипожежних розривів для обмеження поширення пожежі;

- видалення диму і газів;

- усунення загрози вибухів, обвалень тощо;

- проникнення до осередку пожежі чи у середину будівлі для подачі стволів.

 Розкриття і розбирання конструкцій будівель та споруд проводиться у межах, визначених КГП, або начальником бойової дільниці із застосуванням немеханізованого і механізованого інструментів та пристроїв, з дотриманням правил безпеки праці та з використанням, якщо це необхідно, діелектричних засобів.

Розкривання конструкцій з метою виявлення прихованих осередків пожежі, випуску диму і введення вогнегасних речовин здійснюється тільки після того, як засоби гасіння зосереджені в місцях розкривання і готові до дії.

Роботи зі створення протипожежних розривів з метою перешкодити поширенню пожежі мають бути закінчені до підходу вогню на місце розриву.

. Під час розкриття і розбирання конструкцій будівель необхідно вжити всіх заходів для того, щоб не послабити несучу здатність конструкцій і не спричинити їх обвалення, не пошкодити теплофікаційні і газопровідні комунікації, а також електрообладнання.

 Під час скидання конструкцій з висоти необхідно виставляти пости, а також, за необхідності, огороджувати місця скидання.

 Освітлення місця роботи здійснюється за вказівкою КГП за умов недостатньої видимості, у тому числі при сильному задимленні.

Для освітлення використовуються індивідуальні та групові пожежні електричні ліхтарі, інше стаціонарне та переносне освітлювальне електрообладнання що є на озброєнні основної та спеціальної пожежної техніки, освітлювальні засоби об’єктів.

  Розміщення приладів освітлення на пожежі необхідно проводити, керуючись такими правилами:

- у першу чергу освітлюються шляхи евакуації людей;

- вибухонебезпечні приміщення освітлюються ззовні через вікна, вносити прожектори до цих приміщень допускається тільки у тих випадках, коли в них виявлені ознаки горіння;

- у сильно задимлених та великих за площею приміщеннях встановлюються потужні прожектори, в окремих випадках вони установлюються як орієнтири для працюючих у цих приміщеннях;

- прожектори, з’єднувальні муфти, штепсельні з’єднання, перехідні коробки та інші засоби підключення кабелів розміщуються у безпечних місцях.

 Електричні мережі і установки, що знаходяться під напругою, знеструмлюються, якщо вони:

- пошкоджені і небезпечні для працюючих на пожежі;

- створюють небезпеку виникнення нових осередків пожежі у разі попадання на них води;

- перешкоджають роботам з гасіння пожежі і розбирання конструкцій.

 Надання першої долікарської допомоги постраждалим виконується особовим складом згідно з діючими Правилами безпеки праці в системі МНС.

Відновлення працездатності технічних засобів - невідкладні роботи з тимчасового ремонту і технічного обслуговування пожежної техніки, пожежно-технічного озброєння та обладнання, засобів зв’язку та управління, а також комунікацій і обладнання об’єкта за необхідності їх використання для вирішення бойових завдань, що виконуються на місці пожежі. Вказані роботи виконуються тилом на пожежі.

 

Заступник начальника 9 ДПРЧ

майор служби ЦЗ                                                                                  В.І. Сучков

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 167; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!