ЛЕКЦІЯ 6. Інформаційна технологія управління



Метою інформаційної технології керування є задоволення інформаційних потреб усіх без винятку співробітників фірми, що мають справу з прийняттям рішень. Вона може бути корисна на будь-якому рівні керування.
Ця технологія орієнтована на роботу в середовищі інформаційної системи керування і використовується при більш поганій структурованості розв'язуваних задач, якщо їх порівнювати з задачами, які розв'язуються за допомогою інформаційної технології опрацювання даних.

Інформаційна технологія керування ідеально підходять для задоволення подібних інформаційних потреб працівників різноманітних функціональних підсистем (підрозділів) або рівнів керування фірмою. Інформація, що поставляється нею, містить відомості про минуле, дійсне і ймовірне майбутнє фірми. Ця інформація має вигляд регулярних або спеціальних управлінських звітів.
Для прийняття рішень на рівні управлінського контролю інформація повинна бути подана в агрегованому вигляді, так, щоб проглядалися тенденції зміни даних, причини відхилень, що виникли, і можливі варіанти вирішення проблеми. На цьому етапі розвязуються такі задачі опрацювання даних:
оцінка планованого стану об'єкта керування;
оцінка відхилень від планованого стану;
виявлення причин відхилень;
аналіз можливих рішень і дій.
Інформаційна технологія керування спрямована на створення різноманітних видів звітів. Регулярні звіти створюються відповідно до встановленого графіка, що визначає час їхнього створення, наприклад місячний аналіз продажів компанії.
Спеціальні звіти створюються за вимогою керівників, або коли в компанії відбулося щось незаплановане. І ті, і інші види звітів можуть мати форму підсумкових, порівняльних і надзвичайних звітів.
У підсумкових звітах дані об'єднані в окремі групи, відсортовані і подані у вигляді проміжних і остаточних результатів по окремих полях.
Порівняльні звіти містять дані, отримані з різноманітних джерел або класифіковані по різноманітних ознаках і використовуються для порівняння.
Надзвичайні звіти містять дані виняткового (надзвичайного) характеру.

Використання звітів для підтримки керування є особливо ефективним при реалізації так званого керування по відхиленнях. Керування по відхиленнях припускає, що головним змістом одержуваних спеціалістом даних повинні бути відхилення стану господарської діяльності фірми від деяких встановлених стандартів (наприклад, від її запланованого стану). При використанні на фірмі принципів керування по відхиленнях до звітів, які створюються, висуваються такі вимоги:
звіт необхідно створювати тільки тоді, коли відхилення відбулося;
відомості у звіті повинні бути відсортовані за значенням критичного для даного відхилення показника; усі відхилення бажано показати разом, щоб спеціаліст міг уловити існуючий між ними зв'язок; у звіті необхідно показати, кількісне відхилення від норми.

Вхідна інформація надходить із систем операційного рівня. Вихідна інформація формується у вигляді управлінських звітів у зручному для ухвалення рішення вигляді. Зміст бази даних за допомогою відповідного програмного забезпечення перетворюється в періодичні і спеціальні звіти, що надходять до спеціалістів, які беруть участь у прийнятті рішень в організації. База даних, що використовується для одержання зазначеної інформації, повинна складатися з двох компонентів:
1) даних, що накопичуються на основі оцінки операцій, проведених фірмою;
2) планів, стандартів, бюджетів та інших нормативних документів, що визначають планований стан об'єкта керування (підрозділи фірми).

ЛЕКЦІЯ 7. Інформаційна технологія автоматизації офісу

Технологiя автоматизацiя офiса - для автоматизацiї i телекомунiкацiйної пiдтримки роботи фахiвця (використовуються такi комп'ютернi технологiї, як текстовi редактори, електроннi таблицi, бази даних, графiчнi редактори, управлiнськi програми i сучаснi комп'ютернi телекомунiкацiї).Таким чином, одним iз компонентiв iнформацiйної технологiї автоматизацiї офiсу є мережевi технологiї, якi забезпечують сьогоднi ефективне передавання i зберiгання iнформацiї, а також визначають методи подання i використанняiнформацiї. Сучаснi мережевi iнформацiйнi технологiї визначаються

високими швидкостями передачi, що забезпечують роботу в реальному масштабi часу за рахунок нових пiдходiв, як-то

iнтеграцiя телекомунiкацiйних та комп'ютерних технологiй;

· передавання даних вiдповiдно до критерiю своєчасностi доставки даних замiсть критерiю цiлiсностi, що дозволяє реалiзувати роботу в масштабi реального часу;

· введення засобiв захисту на мережевому рiвнi, тобто впровадження аутентифiкацiї i шифрування, що ранiше здiйснювалися тiльки на серверах окремим програмним забезпеченням, як компонентiв комп'ютерної мережi.

· гiпертекстовим поданням iнформацiї, що забезпечує ефективну роботу з розподiленою iнформацiєю, у тому числi i мультiмедiйною, у масштабi реального часу, що реалiзується за допомогою

· мови гiпертекстової розмiтки (Hypertext Markup Language - HTML), що розроблена з метою забезпечення функцiональностi гiпермедiа;

· розширюваної мови розмiтки (Extensible Markup Language - XML), що служить для розробки мов гiпертекстової розмiтки з елементами i атрибутами, адаптованими пiд специфiчнi потреби органiзацiї, пiдприємства, чи фiрми;

· мов програмування сценарiїв (динамiчного HTML), що керують послiдовнiстю перегляду гiпертекстових сторiнок i гiпертекстових баз даних, до яких ставляться JavaScript, Java i VBScript.

· CGI-програм (програм-шлюзiв), що у взаємодiї з прикладними системами (системою керування базою даних, електронними таблицями, дiловою графiкою та iншими) можуть видавати на екран користувача динамiчну iнформацiю використовуючи iнтерфейс (зв'язок) зовнiшньої прикладної програми з iнформацiйним сервером типу HTTP (стандартом такого iнтерфейсу є Common Gateway Interface - CGI);

· iнтеграцiєю технологiй локальних й глобальних комп'ютерних мереж, яка наводить до створення єдиної глобальної iнфраструктури та полягає у

· розвитку мережевих операцiйних систем, якi пiдтримують розподiленi корпоративнi iнформацiйнi системи;

· встановленнi єдиних протоколiв передавання iнформацiї в локальних i глобальних комп'ютерних мережах (на основi протоколу IP);

· єдинiй формi подання iнформацiї (поширення Интранет - технологiї);

· тенденцiї збiльшення швидкостей передачi в глобальних комп'ютерних мережах.

Наведенi головнi характеристики сучасних мережевих технологiй були видiленi на основi вивчення iсторiї комп'ютерних мереж i динамiки їхнього розвитку за останнє десятилiття.

Перспектива подальшого розвитку мережевих технологiй за напрямками пiдвищення швидкостей передачi iнформацiї, впровадження та удосконалення розширюваної мови розмiтки, мов програмування сценарiїв та мов розробки CGI-програм, а також поглиблення iнтеграцiї технологiй комп'ютерних i телекомунiкацiйних мереж вже натепер виводить технологiї комп'ютерних мереж у ранг визначального компонента нової iнформацiйної технологiї.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 176; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!