Виклад основного змісту курсової роботи



Вступ – один з найбільш значущих у методологічному відношенні розділів курсової роботи. У вступі в обов’язковому порядку необхідно:

– обґрунтувати актуальність обраної теми та важливість її вирішення для конкретного об’єкту дослідження;

– аргументувати вибір об’єкту та предмету дослідження;

– вказати наукову та методологічну значущість роботи;

– сформулювати мету та завдання дослідження, методологічно їх обґрунтувати;

– подати коротку характеристику використаної літератури.

Обсяг вступу – 3 друкованих сторінки. 

Основна частинакурсової роботи може складатися з різної кількості розділів, пунктів (в залежності від теми). Назви заголовків мають бути стислими та відповідати меті та змісту роботи. Не допускається повторення назви теми роботи у назві одного з розділів. Кожний розділ повинен закінчуватися короткими узагальненнями та висновками.

У першому розділі автор:

– теоретично обґрунтовує обрану тему;

– показує свою обізнаність з використаними джерелами та дає узагальнюючий аналіз їх змісту;

– визначає, наскільки повно у літературі було розкрито тему;

– дає свою оцінку тих питань, які мають найбільш істотне значення в рамках обраної проблематики;

– аналізує різні точки зору на проблему і висловлює власне розуміння.

У другому розділі необхідно дати коротку організаційно-економічну характеристику бази дослідження, детально проаналізувати статистичні та аналітичні матеріали, які визначають рівень вирішення окремих аспектів та досліджуваної проблеми в цілому в податкових органах.

На основі вивчення, обробки та узагальнення аналітичних матеріалів студент повинен виявити вплив позитивних і негативних факторів, встановити причини недоліків, дати пропозиції щодо підвищення ефективності роботи.

В останньому розділі роботи даються загальні висновки та пропозиції, обґрунтовані рішення щодо вибору оптимального шляху досягнення поставленої мети та завдань дослідження, вирішення основних проблем, визначення позитивних та негативних сторін, обґрунтовуються можливості практичного застосування результатів дослідження.

Висновки.У висновках стисло формулюються головні обґрунтовані висновки, практичні рекомендації та пропонуються заходи щодо ефективності вирішення поставлених у роботі завдань.

Обсяг висновків – 4-5 друкованих сторінки.

Підготовка до захисту

Згідно з регламентом студент зобов’язаний подавати курсову роботу науковому керівникові на першу перевірку частинами у встановлені строки. У разі не­додержання студентом календарного графіка виконання курсової роботи завідувач кафедри за поданням наукового керівника курсової роботи, звертається до декана факультету з пропозицією відрахувати студента з університету як тако­го, що не виконує навчальний план.

Питання щодо допуску курсової роботи до захисту перед комісією вирішується на засіданні кафедри податків та оподаткування за наявності оформлення належним чином роботи.

На кафедру подається закінчена курсова робота з відгуком наукового керівника за 3 дні до засідання комісії.

Захист курсової роботи на комісії

Закінчена та зареєстрована курсова робота із відзивом наукового керівника представляється на кафедру. Захист відбувається на відкритому засіданні комісії, на якому можуть бути присутні всі бажаючі.

Під час захисту курсової роботи кожен з присутніх (викладачі, студенти) може задавати автору питання з теми дослідження, виступати з оцінкою роботи.

Виступ автора при захисті курсової роботи не повинен перевищувати 10 хвилин, що відповідає проголошенню 3-4 сторінок друкованого тексту. Зміст виступу потрібно ретельно підготувати та погодити із науковим керівником. Він має бути коротким і водночас змістовним. У виступі повинна знайти відображення сутність дослідженої проблеми, її актуальність, ступінь науковості розробки, використані методи її вирішення. Виступ повинен містити в собі інформацію про структуру роботи, основні її здобутки (висновки), узагальнення, конкретні пропозиції та рекомендації.

Автор повинен надати аргументовані відповіді на критичні зауваження членів комісії, а також відповісти на питання, які можу бути задані йому під час захисту. 

Рішення комісії щодо захисту курсової роботи повідомляються студентам в той самий день. Головним критерієм оцінки роботи є її теоретичний рівень, новизна, самостійність, значущість, уміння автора переконливо і аргументовано захистити свої висновки.

Роботи, що не відповідають вимогам, повертаються на доопрацювання.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 163; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!