Послідовність виконання роботи



1. Ознайомитися з будовою i принципом роботи парової турбіни.

2. Згідно зі схемою з’єднати парогенератор i турбіну для проведення експериментального дослідження.

3. Залити в парогенератор воду об’ємом 2/3 робочого простору парогенератора.

4. Haгpiти воду до утворення пари (біля 20 хвилин). Контроль за тиском води здійснювати за показами манометра. Не допускати перевищення тиску пари понад 3,0 бар.

5. Подаючи пару із парогенератора на лопатки турбіни, привести її в дію.

6. Користуючись тахометром, виміряти частоту обертання вала турбіни i зафіксувати струм та напругу Uв колі споживача електроенергії.

7. Змінити тиск пари, що поступає на лопаті турбіни, і провести аналогічне спостереження при 3; 2,5; 2,0; 1,5; 1,0 бар, результати експерименту занести до таблиці 1.

8. Встановити залежність кількості oбepтiв вала турбіни від тиску водяної пари, яка поступає на лопатки турбіни: .

9. Розрахувати для кожного експериментального випадку ККД установки і результати розрахунків занести у таблиці 1:

 

,

 де , - потужність нагрівача парогенератора,  ККД парогенератора.

10.Побудувати графіки залежності  і .

Таблиця 1

Потужність нагрівача N, Вт Температура пари, t, 0С Тиск пари Р, бар Струм І,А Напруга U,В Кількість обертів вала турбіни, n,об/хв ККД
1.              
2.              
3.              
4.              
5.              

Контрольні питання

 

1. Які існують різновидності парових турбін, їх конструктивні особливості?

2. За якими ознаками класифікують парові турбіни?

3. Які фізичні процеси відбуваються на лопатках активної і реактивної турбін?

4. Як визначають потужність та ККДпарових турбін?

 

 

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 11

ВИЗНАЧЕННЯ ХОЛОДИЛЬНОГО КОЕФІЦІЄНТУ ПОБУТОВОГО ХОЛОДИЛЬНИКА

Мета роботи: Ознайомитися із будовою, принципом дії холодильних агрегатів компресійного та абсорбційного типів. Розрахувати ефективність роботи холодильника «Каспий – 3» шляхом визначення його холодильного коефіцієнта.
Прилади та обладнання: Побутовий холодильник «Каспий – 3», два термометра, годинник.

Теоретичні відомості

Багато галузей виробництва та побут потребують штучного холоду. Наприклад, у процесах збереження сільськогосподарських продуктів, а також у харчових технологічних процесах необхідно підтримувати температуру на більш низькому рівні, ніж температура навколишнього середовища. Іноді потрібна трансформація теплоти з більш  низького температурного рівня на більш високий. Для зменшення температури  тіл нижче температури навколишнього середовища і її підтримки на необхідному рівні застосовують холодильні установки. Холодильні машини, призначені для відбору теплоти з навколишнього середовища передачі її об'єктові з більш високою температурою, називаються тепловими насосами.

Принцип дії холодильних установок і теплових насосів ґрунтується на здійсненні робочим тілом зворотного кругового процесу. У результаті цього теплота відводиться від охолоджуваного тіла і передається навколишньому середовищу, що має більш високу температуру.

Кількість теплоти, що відводиться від охолоджуваного тіла за одиницю часу, називається холодильною потужністю холодильної установки. Холодильна потужність, віднесена до 1 кг холодильного агента (робочого тіла), називається питомою холодильною потужністю холодильного агрегату. Для характеристики ефективності зворотного циклу вводять поняття холодильного коефіцієнта .

Промислове одержання штучного холоду вперше було здійснено за допомогою холодильноїустановки, у якій як робоче тіло використовувалося повітря. Істотний її недолік — мала ефективність циклу і досить обмежена сфера можливого застосування. Більшого поширення набули компресійні холодильні установки, у яких  компенсуюча енергія, необхідна для відбору тепла від менш нагрітого тіла і передачі більш нагрітому, витрачається у формі механічної енергії на привод компресора. У абсорбційних установках для підвищення тиску робочого тіла використовується термохімічна компресія.

Як робочі тіла (холодильні агенти) застосовують рідини, здатні кипіти при низьких температурах (менше 0°С) і надлишковому тиску у всьому діапазоні температур холодильного циклу. Як холодильні агенти використовують хлористий метил (СН3СІ, вуглекислий газ СО2, аміак NH3 і особливо фреони — фторхлорпохідні вуглеводів типу CmHnF2Cl).


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 298; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!