Витяг з освітньо-кваліфікаційної характеристики



Міністерство ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НаціональнА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

 

кафедра господарсько-правових дисциплін

 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС

НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

ПОДАТКОВЕ ПРАВО

Для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” галузі знань “Право” за напрямом підготовки “Правознавство”

 

 

                                                                                                                                                            

 

Автор:

                                                Пожидаєва М.А.,доцент кафедри господарсько-правових дисциплін ННІПП НАВС, кандидат юридичних наук, доцент

 

Обговорено та рекомендовано до видання науково-методичною радою НАВС з галузі знань «Право» (0304) з напряму підготовки «Правознавство» (6.030401)

28 серпня 2014 року, протокол № 1

КИЇВ – 2014 р.


ЗМІСТ

Витяг з освітньо-кваліфікаційної характеристики

Витяг з освітньо-професійної програми

Анотація навчальної дисципліни зі структурно-логічною схемою (міждисциплінарними зв’язками)

Пояснювальна записка до навчальної дисципліни

Тематичний план на поточний навчальний рік

Плани-конспекти лекційних занять

Плани семінарських занять

Плани практичних завдань

Завдання для самостійної роботи

Індивідуальні навчально-дослідні завдання

Методичні вказівки (рекомендації) для викладачів і студентів з підготовки до семінарських, практичних занять

Навчально-методичні матеріали (НММ) для лекцій

Навчально-методичні матеріали для поточного, проміжного контролю та перелік питань підсумкового (модульного) контролю

Навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення навчальної дисципліни

Методичні, наочні, мультимедійні матеріали для лекцій і семінарів

Список рекомендованої літератури для вивчення навчальної дисципліни.


 

Вступ

У процесі побудови в Україні незалежної, демократичної, правової держави та розвитку ринкової економіки важливе значення має стабільне та надійне функціонування податкової системи держави. Для забезпечення високого рівня здійснення податковими органами своєї діяльності необхідним є досконале правове її регулювання, вивченню якого присвячена дисципліна «Податкове право».

Фінансове забезпечення держави здійснюється за рахунок різноманітних видів державних джерел. На сьогоднішній день в демократичних країнах з економіками ринкового типу головним видом таких державних доходів є податки та інші обов’язкові платежі. Останні є необхідним елементом механізму державного регулювання економіки, без якого неможливий цілеспрямований розвиток, з урахуванням інтересів суспільства.

Органи доходів та зборів України є новоутвореним органом,що виступає одними з основних податкових посередників, які забезпечують формування єдиної державної податкової та державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, а також митних платежів. Одними з основних функцій даного податкового органу є адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та надання послуг підприємствам, бізнесу та фізичним особам.

 Щодо питання існування самостійної галузі податкового права, воно є дискусійним. На сьогодні неможливо якісно вирішити проблеми управління податковою системою і процесом її розвитку, обмежившись вивченням окремих питань організації діяльності податкових органів у межах курсів конституційного, адміністративного, фінансового, кримінального, цивільного, господарського та міжнародного права, в яких правовідносини за участю податкових органів розглядаються в аспекті, обумовленому специфікою предмета відповідної галузі права. Тому систематизоване та цілісне викладення податкового права в межах окремої дисципліни є необхідною умовою глибокого засвоєння студентами податкового законодавства та практики у сфері податкової діяльності.

Курс податкового права вивчається сьогодні у всіх вищих навчальних закладах, які готують юристів. Вивчення дисципліни передбачає ознайомлення майбутніх бакалаврів з основними направленнями реформування податкової системи України, що знайшли своє втілення в прийнятому Податковому Кодексі України.

В результаті вивчення Податкового Права, як навчальної дисципліни майбутні фахівці отримають знання про місце і роль податків та податкового права в розвитку суспільних відносин України. Вивчення студентами основ податкового права дасть їм змогу опанувати інші фундаментальні дисципліни, сформувати економічне та правове мислення, потрібні для ефективної практичної діяльності в умовах сучасної ринкової економіки України.


 

Витяг з освітньо-кваліфікаційної характеристики

Виробничі функції, типові завдання діяльності та уміння, якими повинен володіти випускник вищого навчального закладу освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”, що формуються засвоєнням змісту навчальної дисципліни “Податкове право”.

 

№ з/п Зміст виробничої функції Зміст уміння
1. Профілактична 1.1. Аналізувати стан законності на території обслуговування. 1.2. Встановлювати причини та умови вчинення злочинів та правопорушень на території обслуговування. 1.3. Виявляти осіб, які можуть бути втягнуті у протиправну діяльність. 1.4. Планувати та безпосередньо здійснювати профілактичні заходи.
2. Захисна   2.1. Застосовувати норми Конституції України, кримінального, кримінально-процесуального, адміністративного, податкового та іншого законодавства з метою захисту прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб. 2.2. Залучатись до роботи слідчо-оперативних груп. 2.3. Розкривати злочини по “гарячих слідах”.
3. Виконавська На підставі технічної документації, використовуючи комп’ютерну техніку, застосовувати бази даних для пошуку нормативно-правових актів.

 

Здатності випускника вищого навчального закладу освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”, що вимагаються та система умінь, що їх відображає, яка формується засвоєнням змісту навчальної дисципліни “Податкове право”.

 

№ з/п Зміст здатності вирішувати проблеми і задачі соціальної діяльності Зміст уміння
1. Здатність неупереджено оцінювати політичні явища та події в суспільстві 1.1. Формувати власні оцінки, позиції щодо минулого, сучасного та майбутнього України. 1.2. Розуміти сучасні проблеми розвитку суспільства і виробляти власну життєву позицію. 1.3. Висловлювати свою думку та обґрунтовувати власну позицію з певних питань. 1.4. Орієнтуватися в законодавчій системі, а також контролювати дотримання законності.
2. Здатність здійснювати пошук нової інформації У виробничих умовах, використовуючи ключові слова у певній галузі на базі професійно-орієнтованих (друкованих та електронних) джерел, за допомогою відповідних методів проводити пошук нової текстової інформації (робота з джерелами навчальної, наукової та довідкової інформації).
3. Здатність до врахування нормативно-правових і підзаконних актів щодо розвитку та функціонування держави і права України при здійсненні діяльності. 3.1. Вміти критично мислити та пропонувати обґрунтовані рішення. 3.2. На підставі аналізу нормативно-правових актів держави, використовуючи критерії їх поділу за юридичною силою, вирізняти закони та підзаконні акти. 3.3. За результатами аналізу правових актів, використовуючи критерії розподілу реалізації права на форми, визначати їхні види.
4. Здатність до попередження злочинів та адміністративних правопорушень 4.1. У межах наданих повноважень, використовуючи знання нормативно-правових документів вносити пропозиції (проекти) керівництву органу внутрішніх справ щодо визначення цілей і завдань розвитку із запобігання правопорушень. 4.2. Здійснювати профілактику протиправних дій. 4.3. Проводити аналіз стану злочинів у підрозділах ОВС, визначати їх кількісні та якісні показники, організовувати профілактичну роботу серед особового складу органів внутрішніх справ.
5. Здатність до оптимізації професійної діяльності 5.1. Самостійно працювати над підвищенням своєї кваліфікації, вільно орієнтуватися в спеціальній літературі, у тому числі іноземній. 5.2. Критично аналізувати розподіл власного робочого часу за результатами його інвентаризації та усувати недоліки в організації робочого часу.

 


 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 134; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!