Тема 2. Адміністративне право як галузь права і як наука



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

 

 

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО (Ч. 1)

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

для студентів спеціальності 6.030401

«Правознавство»

 

Затверджено

на засіданні кафедри адміністративного

та інформаційного права

Протокол № 1 від 31.08.2012 р.

 

 

Львів – 2013

Адміністративне право (Ч. 1): методичні матеріали для студентів спеціальності 6.030401 «Правознавство» / Укл.: М.В. Ковалів, Л.С. Гулак, І.Р. Березовська, Н.В. Лесько. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2013. – 23 с.

 

Укладачі                                   Ковалів М.В., к.ю.н., професор

Гулак Л.С., к.ю.н.

Березовська І.Р., к.ю.н.

Лесько Н.В.

 

Відповідальний за випуск         Бортник Н.П., д.ю.н., доцент

 

Рецензенти                                          Гумін О.М., д.ю.н., доцент,

                                                         Сірант М.М., к.ю.н., доцент


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Методичні матеріали дають змогу оволодіти студентам однією з профілюючих юридичних дисциплін, яка передбачає вивчення складного комплексу теоретичних положень та значного масиву нормативно-правових актів, що містять норми адміністративного права і регламентують правовий статус органів державного управління, а також широке коло суспільних відносин управлінського та не управлінського характеру, учасниками яких вони є.

 

 

МЕТА І ЗАВДАННЯ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ

Мета вивчення дисципліни

Метою вивчення цього курсу єформування юриста з освітньо-кваліфікаційним рівнем освіти «бакалавр», надання студентам необхідного комплексу знань, вмінь і навичок, необхідних для професійного виконання службових обов’язків.

 

Завдання вивчення дисципліни

Завдання вивчення адміністративного права полягають уформуванні цілісного уявлення про складний комплекс теоретичних положень та правових інститутів, значного масиву нормативно-правових актів, що містять норми адміністративного права і визначають правовий статус суб’єктів управлінських стосунків, а також широкого кола суспільних відносин управлінського характеру з урахуванням їх різнобічного адміністративно-правового регулювання.

У результаті засвоєння студентами навчального матеріалу вони повинні знати:

на понятійному рівні: основні теоретичні положення, принципи, категорії, інститути адміністративного права; поняття державного управління, форми та методи його здійснення, засоби забезпечення законності і дисципліни в управлінні;

на фундаментальному рівні: поняття, ознаки, особливості, сутність виконавчо-розпорядчої діяльності органів державного управління; адміністративно-правове регулювання управління господарською, соціально-культурною та адміністративно-політичною сферами; сутність та зміст адміністративно-процесуальних проваджень;

на практично-творчому рівні: вимоги, які ставляться до юриста перспективи реалізації положень Концепції адміністративної реформи в Україні, а також орієнтуватись в чинному адміністративному законодавстві.

У результаті набутих в процесі вивчення навчальної дисципліни знань студенти повинні вміти:

на репродуктивному рівні: реалізувати вимоги держави що ставляться до юриста високої професійної культури;

на евристичному (алгоритмічному) рівні: формувати власну точку зору з юриспруденції; правильно тлумачити норми адміністративного права і застосовувати їх до конкретних життєвих обставин;

на творчому рівні: використовувати свої внутрішні якості у підвищенні ефективності професійної діяльності.

 

 

ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ

Теми лекційних занять

Тема 1. Державне управління і виконавча влада в Україні

Загальне поняття управління. Управлінська система та її компоненти. Характеристика суб’єкта та об’єкта управління. Сутність соціального управління. Види соціального управління.

Державне управління як різновид соціального управління. Особливості системи (суб’єкта, об’єкта, управлінського впливу, зворотних зв’язків). Основні ознаки державного управління. Виконавчо-розпорядчий характер державного управління. Суть співвідношення державного і громадського управління. Державне управління у широкому і вузькому розумінні.

Поняття принципів державного управління. Класифікація принципів державного управління. Конкретні принципи (демократизм, порядність, рівноправність національностей), рівність громадян перед законом, законність, гласність і врахування громадської думки, об’єктивність). Організаційні принципи діяльності апарату державного управління (колегіальність, єдиноначальність, розподіл управлінської праці, відповідальність за прийняте рішення, оперативна самостійність).Співвідношення державного управління і державної виконавчої влади. Органи державної виконавчої влади. Недержавні органи управління, що є носіями повноважень виконавчої влади.

 

Тема 2. Адміністративне право як галузь права і як наука

Поняття і зміст адміністративного права. Місце адміністративного права у галузевій класифікації правової системи. Предмет та метод адміністративного права. Система адміністративного права. Співвідношення адміністративного права з іншими правовими галузями.

Джерела адміністративного права. Адміністративне право як юридична наука і навчальна дисципліна. Перспективи розвитку за Концепцією реформи адміністративного права.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 192; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!