Неповнолітні , які повернулися з виховних колоній.

Семинар № 9. Злочинність неповнолітніх та її попередження. Час семінару: 2 години. Форма проведення семінару - активна. Мета: активізація роботи студентів з вивчення кримінологічних аспектів злочинності серед неповнолітніх та молоді. Завдання: вивчення стану, структури та динаміки дитячої та молодіжної злочинності, факторів, що її детермінують, основних заходів щодо її попередження, виконання тестових та практичних завдань  

Навчальні питання

 

1. Поняття, рівень, структура та динаміка злочинності неповнолітніх.

2. Кримінологічна характеристика злочинності неповнолітніх.

3. Причини та умови злочинності неповнолітніх.

4. Профілактика злочинності неповнолітніх.

 

Питання для обговорення

1. Сучасний стан, структура і динаміка злочинності серед неповнолітніх та молоді.

2. Особливості кримінологічної характеристики особи неповнолітнього злочинця.

3. Соціальні заходи протидії злочинності неповнолітніх.

4. Особливості причинного комплексу, детермінуючого дитячу та молодіжну злочинність.

5. Соціальна дезадаптація підлітків.

6. Основні типи неповнолітніх злочинців.

7. Загальні та спеціальні заходи попередження.

 

Завдання для роботи в години самостійної підготовки

1. На основі лекційного матеріалу та з урахуванням рекомендацій кафедри вивчити літературу з даної теми.

2. Детермінанти злочинності неповнолітніх.

3. Роль ранньої профілактики злочинності неповнолітніх.

4. Дайте загальну характеристику діяльності сім’ї, школи, міліції, прокуратури як суб’єктів запобігання злочинності неповнолітніх.

5. Які з названих злочинів найбільш часто скоюються неповнолітніми злочинцями (вкажіть 3 найбільш і 3 найменш характерних злочину): хуліганство; згвалтування; кишенькова крадіжка; вбивство; квартирна крадіжка; неправомірне заволодіння автомобілем або іншим транспортним засобом без мети викрадення (угон); застосування насильства відносно представника влади; шахрайство; дача хабара. Дайте розгорнуту відповідь.

6. Вирішальну роль у безпосередньому формуванні особи неповнолітніх злочинців мають такі криміногенні обставини: 1) недостатнє виховання в сім’ї, бездоглядність; 2) негативний вплив оточуючого середовища; 3) підбурення з боку дорослих злочинців; 4) недоліки навчально-виховної роботи і відсутність контролю педагогів у школі; 5) неналежна організація дозвілля; 6) слабке правове виховання; 7) недоліки діяльності правоохоронних органів тощо. Як відомо, злочинний шлях підлітків зазвичай обумовлюється послідовною дією трьох – п’яти криміногенних об’єктів, що становлять криміногенний набір.

Складіть ці криміногенні набори.

7. Перерахуйте основні заходи з попередження злочинності та поводження, що відхиляється серед дітей та неповнолітніх.

 

Практичні завдання

1.Основні кримінологічні риси особи неповнолітніх злочинців:

стать, вік особи; освіта; правовий нігілізм; духовні потреби, мотивація поведінки; наявність колишньої судимості; професійна зайнятість; навмисна вина; розкаяння у вчиненому злочині; участь у злочинній групі; сімейний стан; вид вчиненого злочину; особливості вольової і емоційної сфери особи, егоїзм, жорстокість.

Визначте соціально-демографічні, особистісно-рольові, морально-психологічні і кримінально-правові:

2. Ознайомтесь з даними кримінальних справ.

А. Підліток Я. вважався “важким”. У школі постійно конфліктував з однолітками, часто пропускав заняття. Займався крадіжками продуктів і речей із магазинів. У зв’язку з цим перебував на профілактичному обліку в міліції. У 12 років утік із дому. У 15 років його було притягнуто до кримінальної відповідальності за крадіжку з магазину. У колонії Я. постійно порушував режим, ухилявся від праці. Одного разу жорстоко побив іншого неповнолітнього засудженого.

 

Б. Виховувався Х. у неповній сім’ї. Він був одним із трьох дітей. Через скрутне матеріальне становище пішов працювати. До роботи ставився безвідповідально. Маючи доступ до матеріальних цінностей, Х. вкрав виробничу сировину, продав її, а отримані гроші витратив на розваги.

В. Родина М. була матеріально забезпечена. Батьки постійно опікувалися сином, давали йому значні суми на “кишенькові витрати”. Коли цих грошей М. стало не вистачати для забезпечення своїх розваг, він під загрозою фізичного насильства почав вимагати гроші у своїх однокласників. Потім з цією метою створив підліткову групу, яку очолив. Неодноразово організовував крадіжки речей із машин.

З’ясуйте тип злочинця, відповідь аргументуйте.

3. Варіанти:

Бездоглядні неповнолітні.

Неповнолітні , які повернулися з виховних колоній.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 113; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!