Метод безпосереднього вимірювання опору заземлення приладом М416 поданий в інструкції до приладу.



Рекомендована література

1. Долин П.А. Основы техники безопасности в электроустановках. –

М.,1984.

2. Правила устройства электроустановок. Изд. 6-е, перераб. и доп. –

М., 1987.

3. Средства защиты в машиностроении. Расчет и проектирование.

Справочник/    С.В. Белов и др. – М.,1989.

4. Чміль А.І. Електробезпека в сільському господарстві. – К.: Урожай,

1989.

 

Лабораторна робота №5

Надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках

Мета роботи

       Вивчити основні принципи надання долікарської допомоги при втраті свідомості, травмах, термічних впливах, отруєннях та особливих видах травм; ознайомитися з правилами використання апарата для штучного дихання.

       Основні теоретичні положення

       У людини смерть — не одномоментний процес. Розрізняють два етапи — клінічна і біологічна смерть. Ознакою клінічної смерті є припинення найважливіших життєвих функцій: втрата свідомості, відсутність серцебиття і дихання. Проте, у цей час більшість клітин і органів ще залишаються живими, у них ще відбуваються процеси самооновлення. Отже, є можливість повернути організм до життя. Звичайно, повернути до життя зі стану клінічної смерті можна лише тоді, коли не ушкоджені життєво важливі органи. Внутрішню будову людини наведено на рис. 5.1.

Рис. 5.1. Внутрішня будова людини

       Слід пам’ятати, що для забезпечення процесів життєдіяльності й виконання різноманітних функцій необхідна взаємоузгоджена ді яльність органів та фізіологічних систем. Наприклад, надходження кисню до клітин і виведення з них вуглекислого газу здійснюється завдяки спільній діяльності систем дихання, кровообігу і крові. Для забезпечення рухів необхідна спільна робота нервової системи м’язів.

       При втраті свідомості, травмах, термічних впливах, отруєннях та особливих видах травм треба знати основні принципи надання першої долікарської допомоги.

       Перша допомога — це сукупність простих, доцільних дій, спрямованих на збереження здоров’я потерпілого. По-перше, якщо є потреба можливість, треба винести потерпілого з місця події. По-друге, оглянути ушкоджені ділянки тіла, оцінити стан потерпілого, зупинити кровотечу і обробити ці ділянки. Потім іммобілізувати переломи і запобігти травматичному шоку.

       При наданні першої долікарської допомоги треба керуватися такими принципами: правильність і доцільність, швидкість, продуманість, рішучість, спокій.

       Той, хто надає першу допомогу, має знати основні ознаки порушення життєво важливих функцій організму людини, загальні принципи надання долікарської допомоги та її прийоми щодо характеру отриманих потерпілим пошкоджень.

       Людині, яка надає першу допомогу, слід уміти оцінити стан потерпілого і визначити, якої допомоги в першу чергу той потребує: забезпечити штучне дихання «з рота в рот» або «з рота в ніс» (рис. 5.2, 5.3), зовнішній масаж серця (рис. 5.4, 5.5) і оцінити їх ефективність; тимчасово припинити кровотечу накладанням джгуту , щільної пов’язки (рис. 5.6), пальцевим притисненням судини; класти пов’язку при пошкодженні (пораненні, опіку, відморожен, ударі); іммобілізувати пошкоджену частину тіла при переломі сток, важкому ударі, термічному ураженні; надати допомогу при тепловому і сонячному ударах, утопленні, отруєнні, блюванні, втраті свідомості; використати підручні засоби для перенесення, завантаження і транспортування потерпілого; визначити потребу вивезення потерпілого машиною швидкої допомоги чи попутним транспортом; користуватися аптечкою першої допомоги.

       Послідовність надання першої допомоги: усунути вплив на органам факторів, що загрожують здоров’ю та життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, винести із зараженої зони, загасити палаючий одяг, витягти із води), оцінити стан потерпілого, визначити характер і тяжкість травм, що становлять найбільшу загрозу для життя потерпілого і послідовність заходів щодо його врятування; сонати потрібні заходи щодо врятування потерпілого в порядку терміновості (вивільнити прохідність дихальних шляхів, здійснити штучне дихання, зовнішній масаж серця, припинити кровотечу, ім мобілізувати місце перелому, накласти пов’язку й ін.), підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного праців ника; викликати швидку медичну допомогу чи лікаря або вжити заходи для транспортування потерпілого до найближчого медичного закладу.

       Зробити висновок про смерть потерпілого має право лише лікар. У місцях постійного чергування медичного персоналу мають бути аптечки і плакати з правилами надання першої допомоги, виконання прийомів штучного дихання і зовнішнього масажу серця, вивішені на видних місцях.

       Для правильної організації надання першої медичної допомоги мають виконуватися такі умови: на кожному підприємстві, в цеху, слід призначити відповідальних осіб за належний стан пристосувань і засобів для надання допомоги, що зберігаються в аптечках і сумках першої допомоги, і за систематичне їх поповнення. На цих же осіб покладається відповідальність за передачу аптечок і сумок по змінах з відміткою в спеціальному журналі. Керівник лікувально-профілактичного закладу, що обслуговує це підприємство, має організувати суворий щорічний контроль щодо застосування правил першої медичної допомоги, а також стану і поповнення аптечок і сумок по трібними пристосуваннями і засобами для надання першої допомоги. Допомога потерпілому, яка надається немедичними працівниками, має суворо обмежуватися певними видами (заходами) оживлення за «видимої» смерті, тимчасового зупинення кровотечі, перев’язки ран, опіку чи відмороження, іммобілізації перелому, перенесення і транспортування потерпілого. В аптечці, яка зберігається в цеху або в сумці першої медичної допомоги, мають міститися медикаменти і засоби, зазначені в таб. 5.1.

 

Таблиця 5.1

Медикаменти і засоби для надання першої

медичної допомоги

 

Медикаменти і ме­дичні засоби

Мета використання

Кількість

шт.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 125; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!