Порядок і дата виникнення права інтелектуальної власності на географічне зазначення



1.Право інтелектуальної власності на кваліфіковане зазначення виникає з дати державної реєстрації цього права у встановленому чинним законодавством порядку або внаслідок міжнародних договорів держави. Просте зазначення походження товару реєстрації не підлягає.

 

Суб'єкти права інтелектуальної власності на географічне зазначення

1. Заявником на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару може бути будь-яка юридична чи фізична особа, яка має намір виробляти товар з характерними для даного географічного об'єкта властивостями або вже виробляє зазначений товар. Проте слід мати на увазі ту особливість цього інституту, що право на використання кваліфікованого зазначення походження товару не є монопольним, тобто воно не є виключним правом. Це означає, шо одне й те саме найменування місця походження товару може бути зареєстровано на ім'я кількох заявників — користувачів цим найменуванням. Особа, яка зареєструвала на своє ім'я кваліфіковане зазначення походження товару, набуває право на його використання (але не виключне право), якщо товар, шо виробляється, відповідає вимогам, викладеним у заявці на реєстрацію. Проте для користування зазначенням походження товару не обов'язково усім користувачам його реєструвати, достатньо однієї реєстрації на ім'я будь-якої фізичної чи юридичної особи.

2. Право користування цим зазначенням походження товару на підставі державної реєстрації може бути надано будь-якій фізичнійчи юридичній особі. Але таке право може бути надано за однієї неодмінної умови — виробник товару перебуває у тому самому географічному об'єкті і виробляє товар з тими самими властивостями,які визначені у свідоцтві про реєстрацію найменування місця походження товару.

Свідоцтво на право використання зазначення походження товару надає його володільцю певні права і накладає на нього певні обов'язки. Основним правом, що надається свідоцтвом, є право на користування кваліфікованим зазначенням походження товару.

 

Права інтелектуальної власності на географічне зазначення

1.Такими правами є:

1) право на визнання позначення товару (послуги) географічним зазначенням;

2) право на використання географічного зазначення;

3) право перешкоджати неправомірному використанню географічного зазначення, в тому числі забороняти таке використання. Таке право є чинним з дати, наступної за датою державної реєстрації, і охороняється безстроково за умови збереження характеристик товару (послуги), позначених цим зазначенням.

2. Використанням зазначення походження товару прийнято вважати застосування їх на товарах, для яких воно зареєстровано, а також на їх упаковці, в рекламі, проспектах, рахунках та іншій діловій документації, друкованих виданнях, на офіційних бланках, вивісках, а також при демонстрації товару на виставках і ярмарках, які проводяться на території держави. Власник свідоцтва має право наносити поряд із кваліфікованим зазначенням походження товару попереджувальне маркування для повідомлення про те, що це зазначення зареєстровано в Україні. Для попереджувального маркування назви місця походження товару застосовується обведена овалом абревіатура НМП, а географічного зазначення — ГЗП. Замість цього маркування або разом з ним може наноситися текст: "Зареєстрована в Україні назва місця походження товару" або "Зареєстроване в Україні географічне зазначення походження товару".

3. Право на користування найменуванням місця походження товару не є виключним, і тому володілець свідоцтва на нього не має права видавати ліцензії на використання цього найменування іншим особам. Цим іншим особам можна просто одержати свідоцтво направо користування цим же зазначенням місця походження товару.

4. Якщо зазначення походження товару набуває правової охорони,то в законі передбачено і захист цього права в разі його порушення.

Володілець свідоцтва має право забороняти використання зазначення походження товару особами, які не мають свідоцтва на право його використання. Якщо свідоцтво на право використання зазначення місця походження товару мають кілька осіб, то всі вони мають право забороняти його використання Іншим особам.

Порушенням права на використання зазначення походження товару має визнаватися й те, що воно використовується з такими висловами, як "рід", "тип", "імітація" та ін.

Порушенням має визнаватися також використання подібного позначення для однорідних товарів, що здатне ввести в оману щодо місця походження товару та його особливих властивостей. Порушенням також визнається використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару як видової назви.

5. Крім заборони неправомірного використання найменування місця походження товару, володілець свідоцтва має право вимагати від порушника."

1) припинення дій, що порушують право або створюють загрозу порушення;

2) вилучення з обігу товару з неправомірним використанням зазначення походження;

3) вилучення з товару чи його упаковки неправомірно нанесеного зазначення походження, а у разі неможливості цього — знищення товару;

4) відшкодування втрат, включаючи неодержані доходи;

5) відшкодування збитків у розмірі не більше ніж отриманий порушником прибуток.

Всі спори, пов'язані з використанням зазначення походження товару, має вирішувати суд.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 139; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!