Організація і проведення PR компанії

Організація ПР. Місце ПР- відділу в структурі організації. Консультативна фірма.

На сьогодні питання про створення ПР- підрозділи чи прес-служби стоїть перед багатьма російськими компаніями. Найбільшу актуальність він одержує в головних торгово-економічних центрах, конкурентне середовище яких додатково загострюється діяльністю великої кількості філій і представництв іноземних компаній, мають має досвід побудови відносин із громадськістю за допомогою організації ПР – підрозділів. А загалом інтерес керівництва комерційних організацій до цій діяльності досить низьким. Керівництво вітчизняних організацій воліє користуватися послугами ПР- агентств, до чого здебільшого, щодо одиничних акцій, а чи не з метою систематичної праці. Це можна пояснити, з одного боку, недостатністю фінансових можливостей організації, з другого – недооцінкою ролі ПР підвищення конкурентоспроможності організацією і складнішим ставленням суспільства до багатьох проявам цієї бурхливої діяльності (таку грунт підготували акції політичного ПР і непрофесійні акції, проведені комерційними компаніями).

Единственным рішенням даних проблем представляється організація ефективних і (в тому однині і клієнтам) зв'язку з громадськістю, і що особливо важливо, оптимальним кожної компанії, за умов конкретної історичної ситуації способом.

Наличие власного ПР- підрозділи чи прес-служби має плюси та "мінуси, промову про які йтиме далі, але, безсумнівно одне, що потреба у них же в будь-який поступально що розвивається економічної системі зростає.

Ринок консультаційних послуг

Управлінське консультування — професійна діяльність, яка полягає у наданні незалежних і об'єктивних порад та технічної допомоги кваліфікованими спеціалістами фірмам, організаціям, окремим підприємцям (в подальшому — клієнтам) з метою сприяння останнім у визначенні та дослідженні управлінських проблем, пошуку їх оптимальних рішень, методології впровадження рекомендацій.

Управлінське консультування дозволяє:

ідентифікувати та аналізувати управлінські проблеми і можливості;

пропонувати альтернативні варіанти вирішення цих проблем;

надавати допомогу в реалізації рекомендацій та впровадженні конструктивних змін, що визнані доцільними.

Основним завданням управлінського консультування є надання допомоги клієнтам у вирішенні їх управлінських та ділових проблем, оптимізації їх бізнесу, підвищенні ефективності функціонування організації.

Перелік консалтингових продуктів формується під впливом потреб клієнтів. До основних типів консалтингових продуктів слід віднести:

дослідження та аналіз ринку, що охоплюють оцінку розміру, місткості, структури ринку, аналіз рівня конкурентного оточення з діагностикою споживачів та конкурентів, виявлення тенденцій та прогнозування динаміки розвитку ринку;

розробку стратегії, що передбачає дослідження політики та ділової активності, проведення стратегічного аналізу компанії (виявлення сильних та слабких сторін організації, можливостей та загроз), визначення мети розвитку та методів досягнення стратегічного вибору;

фінансовий менеджмент, що охоплює аналіз поточного фінансового стану компанії (її прибутковість, кредитоспроможність, ліквідність тощо), тенденцій змін, що відбуваються, оцінку систем та методів фінансового планування, визначення ефективності структури капіталу, інвестиційної політики та поведінки на фінансових ринках;

підготовку та експертизу інвестиційних проектів, що забезпечують обгрунтування інституційної та технічної можливості здійснити проект, його аналіз з погляду комерційної, екологічної, соціальної доцільності, фінансової привабливості та реалізації в умовах непевності та ризику;

управління маркетингом, що включає дослідження ринкового середовища (оточення) компанії, розробку маркетингової стратегії, оцінку ефективності окремих елементів маркетингу (ціноутворення, організацію збуту, рекламу, управління товарними запасами та складським господарством), діагностику служби маркетингу фірми, її місце в корпоративній структурі, відповідність принципів та методів оперативного маркетингу загальним завданням та меті організації;

управління виробництвом, що, як об'єкт консультативної допомоги, включає в себе аналіз виробництва з точки зору трьох найважливіших складових виробничого процесу — продукції, що виробляє компанія (дизайн, сировина, що використовується, матеріали, якість), методів та принципів організації виробничого процесу та планування, організації існуючих трудових ресурсів;

управління персоналом, яке охоплює оцінку та вирішення проблем кадрової політики фірми, включаючи планування трудових ресурсів, вибір та наймання робітників, навчання персоналу, системи комунікацій, мотивацію до праці та винагороди, психологічний клімат, планування кар'єри та розвиток організації;

інформаційні технології, що включають надання допомоги у виборі, впровадженні та супроводженні програмних продуктів, розробку комп'ютерних методів управління виробництвом, фінансами, маркетингом, бухгалтерським та фінансовим обліком.

Менеджмент-консалтинг, який є особливим видом консультаційної діяльності, має специфічні професійні ознаки. Характерними рисами роботи консультантів з управління є:

Загальна ерудиція та компетентність. Практики-консультанти повинні володіти не тільки високим рівнем знань, навиків, досвіду та спеціальної компетенції, — їх успішна робота в цілому залежить від інтелектуальних та особистих рис.

Незалежність та неупередженість. Внаслідок своєї економічної, адміністративної, емоційної незалежності консультанти, працюючи з клієнтом, пропонують необхідні об'єктивні рішення, які не впливають на їхні власні інтереси.

Рекомендаційність пропозицій. Консультанти не мають адміністративної влади і виступають як радники запропонованих змін. Прийняття рішення та відповідальність за нього несуть менеджери та керівники організацій.

Спеціальна кваліфікована експертиза. Володіючи комплексом накопичених професійних знань та досвідом роботи, консультанти часто виступають як незалежні оцінювачі рішень клієнта.

Конфіденційність. У етичному кодексі консультантів зазначено, що дотримання інформаційної безпеки гарантує клієнту, що інформація щодо проблем даної організації не вийде за її межі.

Функції піар-відділу

Задачі і функції підрозділу№      Задачі Функції

3.1  Інформаційне представництво підприємства в державних і муніципальних органах. Планування й організація інформаційних програм щодо роботи підприємства.

Створення системи джерел ділової інформації.

Аналіз і узагальнення первинної ділової інформації, розробка форм її оформлення.

Формування за допомогою засобів масової інформації у громадськості об'єктивного уявлення про підприємство.

Реагування на висловлені на адресу підприємства критичні зауваження (підготовка виступів, прес-конференцій і повідомлень у засобах масової інформації).

3.2  Забезпечення зацікавлених осіб інформацією про діяльність підприємства. Узагальнення, аналіз і доведення до відома керівництва підприємства матеріалів, присвячених підприємству і галузі в цілому, що вийшли друком.

Організація прес-конференцій, круглих столів, проведення зустрічей та інтерв'ю з представниками засобів масової інформації по актуальних питаннях поточної діяльності підприємства.

Підготовка відеофільмів, створення і поповнення відео- і фонотеки про діяльність підприємства і його підрозділів.

Забезпечення взаємодії з центрами вивчення громадської думки і складання власних програм вивчення і визначення думки громадськості про діяльність підприємства.

Проведення заходів для підключення користувачів ПК до зовнішніх і локальних мереж обміну інформацією.

Розгляд листів громадян, організація їхньої перевірки, підготовка відповідних пропозицій, а також організація прийому громадян.

3.3  Взаємодія із засобами масової інформації, громадськими організаціями для вчасного інформування громадськості про найважливіші події в діяльності підприємства.     Представлення за допомогою засобів масової інформації ставлення підприємства до економічних, екологічних і соціальних питань.

Поширення друком, по радіо і телебаченню матеріалів про основні напрямки розвитку підприємства, соціально-економічне положення підприємства і галузі в цілому, досягнення підприємства в наукових дослідженнях.

Підготовка повідомлень, коментарів і аналітичних оглядів для засобів масової інформації про зміст рішень керівництва підприємства, про проведення семінарів, конференцій, форумів.

Організація і проведення PR компанії

 В даний час наявність PR-фахівця в компанії стало нормою і необхідною умовою для підтримання публічного діалогу. Але найчастіше для досягнення бажаного рівня розголосу штатного фахівця не достатньо, необхідне залучення PR-служби на аутсорсингу - укомплектованого і злагодженого «PR відділу», нехай прямо і не перебуває у Вашому штаті.

Організація і проведення PR компаній - ці слова постійно на слуху. І невипадково досвідчений піарщик настільки високо цінується в сучасному світі. Важливі для компанії події повинні висвітлюватися грамотно.

 Агентство подій Galactic Group пропонує послуги власного відділу PR & Special Events. Ви можете замовити у нас окрему послугу або PR-пакет цілком. Ми здійснюємо одноразову PR-підтримку заходів, а також займаємося розробкою за кількома ключовими напрямками.

 Абонентське PR обслуговування

Внутрішній PR (корпоративний PR)

 Робота з внутрішнім середовищем компанії - персонал компанії.

 Мета: впровадження єдиних корпоративних стандартів ведення бізнесу, підвищення рівня лояльності та мотивації персоналу і, як наслідок, ефективність його діяльності.

 В рамках даної сфери діяльності реалізуються процеси по:

 розробці оптимальної структури внутрішніх комунікацій;

 формуванню та зміцненню корпоративної культури;

 зміцненню лояльності персоналу;

 створення внутрішньокорпоративного іміджу.

Зовнішній PR

 Робота з зовнішнім середовищем компанії - конкуренти, партнери, інвестори, покупці, клієнти, ЗМІ.

 Мета: створення позитивної ділової репутації компанії, досягнення бажаного місця позиціонування компанії в бізнес-співтоваристві, а також у реальної і потенційної клієнтських середовищах.

 В рамках даної сфери діяльності реалізуються процеси по:

 планування PR-діяльності компанії;

 встановленню, підтримці і розширенню контактів з цільовою аудиторією;

 інформаційного PR-забезпечення компанії;

 Організації спеціальних подій.

 Special Events (Спеціальні заходи)

Розробка концепції, організація, проведення та подальша PR підтримка подій компанії.

В рамках даної сфери діяльності реалізуються процеси:

 розробки концепції заходу, визначення цільової аудиторії;

 написання сценарію заходу (загальний, технічний, для ведучого і артистів);

 підбору майданчика для проведення заходу;

 розробки концепції декоративного оформлення простору заходи;

 дизайну, виробництва і монтажу об'єктів заходи;

 підбору і інструктування персоналу для роботи на заході;

 PR - підтримка події.

Моніторинг результатів.

 Проводячи комплекс PR-заходів необхідно постійно відслідковувати результати і, при необхідності, своєчасно коригувати застосування того чи іншого механізму. Відповідно, так само швидко можна реагувати на ці відгуки: продовжувати кампанію в тому ж напрямку або скоректувати план дій.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 1744; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!