Властивості полів бази даних.



Поля бази даних не просто визначають структуру бази – вони ще визначають групові властивості даних, записуваних в осередки, що належать кожному з полів. Нижче перераховані основні властивості полів таблиць баз даних СУБД Microsoft Access.

· Ім’я поля - визначає, як варто звертатися до даних цього поля при автоматичних операціях з базою (за замовчуванням імена полів використовуються як заголовки стовпців таблиць).

· Тип поля – визначає тип даних, що можуть міститися в даному полі.

· Розмір поля – визначає граничну довжину (у символах) даних, що можуть розміщатися в цьому полі.

· Формат поля – визначає спосіб форматування даних в осередках, що належать полю.

· Маска введення – визначає форму, у якій вводяться дані в поле (засіб автоматизації введення даних).

· Підпис – визначає заголовок стовпця таблиці для даного поля (якщо підпис не зазначений, то як заголовок стовпця використовується властивість Ім’я поля).

· Значення за замовчуванням – те значення, що вводиться в осередки поля автоматично (засіб автоматизації введення даних).

· Умова на значення – обмеження, що використовується для перевірки правильності введення даних (засіб автоматизації введення, що використовується, як правило, для даних, що мають числовий тип, грошовий чи тип дати).

· Повідомлення про помилку – текстове повідомлення, що видається автоматично при спробі введення в поле помилкових даних.

· Обов’язкове поле - властивість, що визначає обов’язковість заповнення даного поля при наповненні бази.

· Порожні рядки - властивість, що дозволяє введення порожніх строкових даних (від властивості Обов’язкове поле відрізняється тим, що відноситься не до всіх типів даних, а лише до деяких, наприклад до текстового).

· Індексоване поле – якщо поле має цю властивість, всі операції, пов’язані з пошуком або сортуванням записів за значенням, які зберігаються в цьому полі, істотно прискорюються. Крім того, для індексованих полів можна зробити так, що значення в записах будуть перевірятися по цьому полю на наявність повторів, що дозволяє автоматично виключити дублювання даних.

Оскільки в різних полях можуть міститися дані різного типу, то і властивості полів можуть розрізнятися залежно від типу даних. Так, список вказаних вище властивостей полів відноситься в основному до полів текстового типу. Поля інших типів можуть мати чи не мати ці властивості, але можуть додавати до них і свої. Наприклад, для даних, що представляють дійсні числа, важливою властивістю є кількість знаків після десяткової коми. З іншого боку, для полів, використовуваних для збереження малюнків, звукозаписів, відеокліпів та інших об’єктів OLE, більшість вищевказаних властивостей не мають змісту.

Таблиці баз даних, як правило, допускають роботу з великою кількістю різних типів даних. Бази даних Microsoft Access працюють з такими типами даних:

- текстовий– тип даних, використовуваний для збереження звичайного неформатованого тексту обмеженого розміру (до 255 символів).

- числовий – тип даних для збереження дійсних чисел.

- поле Мемо – спеціальний тип даних для збереження великих обсягів тексту (до 65 535 символів). Фізично текст не зберігається в полі, а в іншому місці бази даних, а в поле зберігається покажчик на нього, але для користувача такий поділ помітний не завжди.

- Дата/час – тип даних для збереження календарних дат і поточного часу.

- грошовий - тип даних для збереження грошових сум. Теоретично для їхнього запису можна було б скористатися і полями числового типу, але для грошових сум є деякі особливості (наприклад, зв’язані з правилами округлення), що роблять більш зручним використання спеціального типу даних, а не настроювання числового типу.

- лічильник – спеціальний тип даних для унікальних (не повторюваних у полі) натуральних чисел з автоматичним нарощуванням. Природне використання – для порядкової нумерації записів.

- логічний - тип для збереження логічних даних (можуть приймати тільки два значення “Так” чи “Ні”).

- гіперпосилання – спеціальне поле для збереження адрес URL Web-об’єктів Інтернету. При щиглику на посиланні автоматично відбувається запуск браузера і відтворення об’єкта в його вікні.

- майстер підстановок – це не спеціальний тип даних. Це об’єкт, настроюванням якого можна автоматизувати введення даних у поле так, щоб не вводити їх вручну, а вибирати зі списку, що розкривається.

Існують два способи створення бази даних:

• створення порожньої БД, а потім додавання до неї об’єктів. Такий спосіб є найбільш гнучким, але вимагає окремого визначення кожного елемента БД.

• створення за допомогою Майстра бази даних визначеного типу з усіма необхідними об’єктами - це найпростіший спосіб створення бази даних.

В обох випадках є можливість змінити і розширити створену БД.

Проектування БД для ефективної обробки даних у конкретній предметній галузі - досить складний процес. Тільки в найпростіших випадках досить однієї таблиці для опису предметної області. Звичайно потрібно декілька взаємозалежних таблиць, тобто значення поля чи однієї таблиці використовується в іншій.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1932; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!