У разі відмови від підпису осіб, що були присутні при виконанні, про це робиться відмітка в постанові.



    У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення виог стягувача, стягнення звертається також на належне боржнику інше майно, за винятком майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.

    При цьому звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на кошти боржника.

    Боржнику надано право запропонувати ті види майн чи предмети, на які необхідно в першу чергу звернути стягнення.

    Разом з тим, черговість стягнення на кошти та інше майно боржника не зупиняє звернення стягнення на кошти та інше майно боржника остаточно визначається державним виконавцем.

    При встановленні державним виконавцем даних про те, що боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.

    Суд у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з повідомленням сторін та заінтересованих осіб.

    Неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про визначення частки майна боржника у майні, яким він володіє спільно з іншим особами.

Законодавець визначив, що якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване це житло, не здійснюється.

    В цьому випадку державний виконавець зобов'язаний вжити всіх заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

Звернення стягнення на майно боржника, яке знаходиться у інших осіб.

Згідно Закона України «Про виконавче провадження»

Стаття 53. Звернення стягнення на майно боржника, що перебуває в інших осіб

    1. Виконавець має право звернути стягнення на майно боржника, що перебуває в інших осіб, а також на майно та кошти, що належать боржнику від інших осіб.

    Зазначені особи зобов’язані подати на запит виконавця у визначений ним строк відомості про належне боржнику майно, що перебуває у них, та майно чи кошти, які вони повинні передати боржнику.

    2. Після надходження відомостей про наявність майна боржника виконавець проводить опис такого майна, накладає на нього арешт, вилучає його і реалізує в установленому цим Законом порядку. Якщо особа, в якої перебуває майно боржника, перешкоджає виконавцю у вилученні такого майна, воно вилучається виконавцем у примусовому порядку.

    3. Готівка та майно, що належать боржнику від інших осіб, вилучаються виконавцем у таких осіб у присутності понятих.

    4. На належні боржникові у разі передачі від інших осіб кошти, що перебувають на рахунках у банках та інших фінансових установах, стягнення звертається виконавцем на підставі ухвали суду в порядку, встановленому цим Законом.

    5. За ухилення від виконання розпоряджень виконавця особа, в якої перебуває майно боржника, несе відповідальність відповідно до закону.

КОМЕНТАР:

    Питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника-фізичної особи або особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням житла чи іншого володіння особи за поданням виконавця.

    Питання про звернення стягнення на належні боржнику від інших осіб грошові кошти, що знаходяться на рахунках цих осіб в установах банків та інших фінансових установах, при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням виконавця.

    Суд негайно розглядає зазначені подання за участю виконавця та без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб.

    Проте перш ніж застосовувати процедуру примусового вилучення і тим більше продажу майна боржника, що знаходиться в інших осіб, треба встановити, чи не будуть такими діями порушуватися права і законні інтереси таких осіб.

    Згідно із статтею 395 Цивільного кодексу України видами речових прав на чуже майно є:

· право володіння;

· право користування (сервітут);

· право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзіс);

· право забудови земєльної ділянки (суперфіцій).

    Kрім цього, законом можуть бути встановлені інші речові права на чуже майно, наприклад притримання та вже згадуваний нами інститут застави. Тому в залежності від виду майна можуть виникати різні види речових прав на чуже майно.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 144; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!