Конкурс 6 «Екологічна задача»

Урок з природознавства 2 клас

Тема. Підсумковий урок за темою «Природа навесні»

 

Мета. Узагальнити та систематизувати знання учнів із теми «Природа навесні»,розширити та поглибити знання з екології птахів,звірів,комах,їхньої видової різноманітності;розвивати логічне та творче мислення,навички міжособистісного спілкування,ініціативність,творчу активність;виховувати інтерес до вивчення природознавства,любов і шанобливе ставлення до природи.

 

Обладнання: демонстраційний матеріал –малюнковий план уроку;роздавальний матеріал – силуетні зображення тварин для утворення груп;картки із запитанням у формі птахів,картки із малюнками гнізд,ящик чорного кольору,картки з описом малят звірів;аркуші з тестовими завданнями;диплом для нагородження команди-переможниці.

 

Тип уроку: узагальнення набутих знань.

 

Хід уроку

Ι. Організаційний момент

Психотренінг

 

Сонечко вже дужче гріє,

Голубить сади і поля,

І кожен з нас теплу радіє,

Життям вже повниться земля.

- Сонячний промінчик потрапив і мені на долоні,зігрів своїм теплом. Я хочу передати його вам,поділитися теплом і гарним настроєм.

 

Фенологічні спостереження

 

Об’єднання у групи

- Візьміть собі одне зображення тварини,яка вам найбільше сподобалася.

( об’єднати за групами: звірятка,комашки,пташки)

 

                 

 

        

 

 

 ΙΙ. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення плану уроку.

ΙΙΙ. Закріплення набутих знань.

Робота в групах

Конкурс 1 «Розминка»

На картках у вигляді голуба запитання для команд

1) Які птахи прилітають до нас першими?(шпаки,жайворонки).

2) Який птах вигодовує малят навіть взимку?(шишкар).

3) Пташенята якої пташки не знають своєї матері?(зозулі).

 

 

Конкурс 2 «Бліц – турнір»

Кожній команді ставиться одне запитання. Представник групи відповідає через 1 хвилину.

1) Чому настала весна?

2) Які прояви весни в неживій природі?

3) Які прояви весни в живій природі?

 

Конкурс 3 «Хто швидше?»

Кожній команді вручається аркуш з таблицею,яку потрібно заповнити.

 

Птахи,що повертаються з вирію навесні Тварини,що прокидаються від зимової сплячки Комахи,які першими прокидаються навесні
     
     
     

 

Фізкультхвилинка

Ми берізки і кленці.

В нас маленькі стовбурці.(Встати)

Ми в стрункі стаєм рядки.

Виправляєм гілочки. (Руки поставили перед собою)

Ледь зіп’ялись з корінців,

Дістаємо промінців.(Руки підняти вгору)

Ми стискаєм їх вогонь

В зелені своїх долонь. (Стискають кулачки)

Хилять свіжі вітерці

Вліво-вправо стовбурці. (Нахили тулуба)

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед-назад.

Конкурс 4 «Майстер без сокири»

За малюнками впізнайте чиє житло.

 

        

 

 

             

Конкурс 5 «Чорна скринька»

 

У скриньці опис малюка тваринки,якого потрібно відгадати і знайти відповідний малюнок у конверті на парті.

Малята народжуються з вагою майже 1 кг. Спинка й боки смугасті. Ніжки короткі. Хвостик тоненький,короткий,закручений. Через тиждень від народження виходить із мамою на прогулянку,навчаються рити землю.

Малята народжуються сліпими,безпомічними. Не мають зубів. Багато сплять,із нори виходять не одразу. Через тиждень починають прорізуватися зубки,відкриваються очки. Мама частіше починає бігати на полювання,залишаючи їх самих.

Дитинчата після народження дуже маленькі,сліпі та голі. Вони настільки безпомічні,що мама не відходить від них перші дні,зігріває,годує. Через декілька тижнів прозрівають і виходять із дупла.

Конкурс 6 «Екологічна задача»

- Прослухайте розповідь. Яку пораду ви дали б хлопчикам?

Одного разу Миколка і Сашко пішли до лісу та взяли із собою собаку. Собака весело біг попереду,обстежуючи кожен кущ,кожну травинку. Хлопчики йшли позаду,голосно розмовляли. Миколка розмахував палкою,проганяючи метеликів зі свого шляху.

Сяяло сонечко. У лісі панувала тиша. Та раптом цю тишу порушив гавкіт. Хлопчики підбігли до собаки – він стояв біля гнізда пташки. Пташки в гнізді не було. Діти взяли ще теплі яєчка в руки,потримали і поклали їх до гнізда. Забрали собаку та пішли собі стежкою далі.

Фізкультхвилинка

Трава низенька-низенька, ( Всі присіли)

Дерева високі-високі.(Піднімають руки вгору)

Вітер дерева колише-гойдає (Обертаються)

То вліво, то вправо нахиляє (Нахил вправо, вліво)

То вгору, то назад, (Потягуються вгору, назад)

То вниз нагинає. (Нагинаються вперед)

Птахи летять – відлітають, (Махають руками)

А учні тихенько за парти сідають.(Всі сідають)

Тестові завдання

 

1.Вітер виникає внаслідок:

 А) сильного хитання дерев;

 Б) руху повітря.

2. Навесні буває:

 А) льодохід;

 Б) листопад.

3. На якому дереві спочатку з’являються квіти,а потім листя:

 А) липа;

 Б) ліщина.

4. Яка квітка зацвітає першою:

 А) мати – й –мачуха;

 Б) конвалія.

5. Яка комаха прокидається першою:

 А) бджола;

 Б) метелик.

6. Птахи повертаються навесні з теплих країв тому,що:

 А) прокидаються від зимового сну комахи;

 Б) тане сніг.

7. Турботи птахів навесні-це:

 А) весело співати пісні;

 Б) мостити гнізда і висиджувати пташенят.

8. У вулику живуть:

 А) бджоли;

 Б) оси.

9. Сліпими народжуються дитинчата:

 А) зайця;

 Б) білки.

10. Навесні люди:

 А) сіють зернові культури,вирощують розсаду;

 Б) збирають плоди овочевих культур.

11. Визначити сторони горизонту нам допоможуть:

 А) квіти кульбаби;

 Б) стовбури дерев.

12. Із зимової сплячки прокидаються звірі тому,що:

 А) стало легше знайти їжу;

 Б) їх будить веселий сів пташок.

 

ΙҮ. Підсумок уроку

Підрахунок балів.

Нагородження дипломами.

Бесіда «Мікрофон»

- Яку найголовнішу думку з вивченої теми ви взяли для себе?

- Коли весна буде радісною для рослин? Тварин? Птахів?

Ү. Повідомлення домашнього завдання

Виготовити екологічну листівку «Правила поводження у весняному лісі»

 

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 333; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!