Обчислення проектних висот траси



Визначені висоти початкової і кінцевої точок кожної прямої ділянки записуються в рядку «Проектні висоти». В інших точках споруди проектні висоти обчислюють за формулою:

, (20)

де Но– проектна висота початкової точки прямого відрізка;

і – ухил даного відрізка;

d – віддаль від початкової точки відрізка до точки висота якої визначається.

Тобто, проектна висота будь-якої точки дорівнює висоті початкової точки проектного відрізка плюс добуток ухилу на горизонтальне прокладання між початковою точкою і точкою висота якої визначається.

Після цього обчислюють робочі висоти hі, як різницю між проектними Нпр і фактичними Нф висотами:

. (21)

Робочі висоти показують висоту насипу або глибину виїмки в обчислених точках профілю. При насипі їх виписують на профілі вище (зі знаком плюс), а при виїмках – нижче проектної лінії (зі знаком мінус) червоним кольором.

Точка О утворена перетином проектної лінії СD з лінією АВ фізичної поверхні землі, називається точкою нульових робіт (рис. 3.5). Тобто це точка в якій грунт не потрібно ні знімати, ні насипати.

Віддаль Хвід пікету до точки нульових робіт визначають на основі подібності трикутників. Для цього складають відношення:

Рис. 3.5. Визначення відстані до точки нульових робіт

, (22)

звідки:

, (23)

де h1êіêh2ê – робочі висоти, взяті за модулем, в точках, відповідно А та В;

S – віддаль між точками А та В.

Висоти точок нульових робіт Н обчислюють з врахуванням віддалі Х за формулою (20).

Всі елементи, що стосуються точок нульових робіт показують на профілі синім кольором.

Викреслення прямих і кривих на профілі

В рядку «Прямі і криві» відкладають в масштабі початок і кінець кривих та викреслюють умовний план споруди у вигляді прямих і кривих товщиною 0,7-0,8 мм. Криві позначають дугами, які повернуті догори, або до низу, в залежності від того, в який бік повертає траса. Дуга зверху вказує на поворот праворуч, а знизу – ліворуч. Початок і кінець кожної кривої відмічають перпендикуляром. З лівого боку вздовж перпендикуляра підписують відстань до найближчого меншого пікету, з правого боку – відстань до найближчого більшого пікету. Біля кожної дуги виписують числове значення основних елементів кривої:q, R, T, K, Б і Д. На кожному прямому відрізку траси вказують румб та довжину.

Профіль оформлюють в туші. При цьому всі проектні елементи показують червоним кольором (рядки «Ухили\Віддалі», «Проектні висоти», «Прямі і криві» та вісь споруди в рядку «План траси»).

 

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 75; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!