ОРГАНІЗАЦІЯ ТА КЕРІВНИЦТВО КУРСОВИМИ РОБОТАМИ



КВНЗ «Жовтоводський педагогічний коледж» ДОР

 

                                                                               Затверджено

                                                                               наказом директора

                                                                                від «___» ___________ 2016р. № ____

 

Положення

Про виконання, оформлення і захист

Курсових робіт для викладачів та студентів

Напряму підготовки 0101 Педагогічна освіта

Спеціальностей 5.01010101 «Дошкільна освіта»

Початкова освіта»

 

Жовті Води

 2016

 

Методичні рекомендації до виконання, оформлення і захисту курсових робіт (Напрям підготовки 0101 Педагогічна освіта) – Жовті Води, 2016.

 

 

Методичні рекомендації розкривають основні положення, пов’язані з організацією, виконанням, оформленням і захистом курсових робіт для студентів напряму підготовки 0101 Педагогічна освіта. Методичні рекомендації розроблені на основі методичних рекомендацій Жигірь В.І., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри професійної освіти Бердянського державного педагогічного університету

 

 


ВСТУП

 

Сучасний соціально-економічний розвиток України, як ніколи раніше, висуває високі вимоги до підготовки педагога та його професійної культури. Саме людський чинник, особистість педагога, його професіоналізм та компетентність визначають, в першу чергу, рівень якості освіти та ступінь задоволення пізнавальних потреб тих, хто навчається. Педагогічний процес, в якому відбиваються протиріччя та проблеми суспільного життя, складний та багатогранний.

Система навчання озброює студентів ґрунтовними знаннями, виховує їх, однак вона не спроможна забезпечити їх запасом знань на всю трудову діяльність, тому все гостріше постає завдання формування у майбутніх фахівців готовності до постійного самовдосконалення.

Специфіка навчання, перш за все полягає в тому, що воно вимагає такої організації навчальної, насамперед самостійної роботи студентів, яка б забезпечувала успішне оволодіння не тільки програмовим матеріалом, але й навичками дослідження, творчої діяльності.

У світлі цього положення виключно важливе значення має такий вид самостійної роботи студентів, як виконання курсових робіт. Під час роботи над ними студенти оволодівають сучасними методами пошуку, обробки та використання інформації, засвоюють методи науково-дослідної діяльності, визначаються щодо власної педагогічної позиції.

Виконання курсової роботи передбачає не лише використання наукових знань, а й їх «виробництво». Уміння використовувати та «виробляти» педагогічні знання складає основу змісту професійної культури педагога, тобто специфічної для освітньої галузі культури мислення, яка передбачає знання методологічних принципів та правил наукового пізнання, а також вміння застосовувати їх під час вирішення педагогічних завдань.

Дані навчально-методичні рекомендації містять основні положення про організацію, підготовку, написання та захист курсових робіт для студентів напряму підготовки 0101 Педагогічна освіта.

ВИМОГИ ДО КУРСОВИХ РОБІТ

В результаті виконання курсової роботи студент повинен показати готовність до оволодіння основними вміннями вести дослідницьку діяльність. З цією метою майбутнім педагогам необхідно:

- навчитися використовувати бібліографічні покажчики з педагогіки, психології, методик, соціології тощо;

- вивчити певний мінімум літератури з досліджуваної теми та вміти зафіксувати необхідну інформацію;

- на підставі аналізу сучасної наукової літератури викласти стан питання, що вивчається;

- зібрати, проаналізувати та узагальнити передовий досвід у різних типах навчальних закладів (якщо це визначено темою);

- виконати фрагмент дослідно-експериментальної роботи, опрацювати отриманий емпіричний матеріал, проаналізувати, систематизувати, інтерпретувати його та зробити висновки;

- розкрити питання з охорони праці та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку, учнів початкових класів відповідно до теми курсової роботи.

 

ВИБІР ТЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Важливим елементом у написанні курсової роботи є вибір проблеми й теми дослідження. Слід пам’ятати, що від правильного вибору теми та складеного плану залежить якість виконання роботи.

Тематика курсових робіт розробляється та затверджується на засіданні методичної ради з урахуванням дослідницьких інтересів та потреб практичної педагогічної діяльності студентів.

 

Тематика курсових робіт має відповідати наступним вимогам:

1. Відповідати завданням підготовки фахівців.

2. Враховувати напрями та проблематику сучасних науково-педагогічних досліджень.

3. Залучати студентів до роботи над проблемами, які досліджують окремі викладачі циклової комісії.

4. Враховувати розмаїття інтересів студентів в галузі педагогічної теорії і практики, а також результати роботи у студентському співтоваристві.

Студенти самостійно вибирають ту чи іншу тему із списку, що запропоновано керівником.

В окремих випадках студент може запропонувати власну тему, виходячи з її актуальності, відповідності фаху, зі своїх наукових інтересів та сучасного етапу розвитку наукових досліджень, визначальних для обраної проблеми. Визначенню теми в даному випадку допоможуть наступні прийоми:

- розгляд аналітичних оглядів педагогічної науки, що зроблені провідними фахівцями (у кінці таких оглядів, як правило вказані невирішені проблеми);

- вибір теми, близької до проблематики виконаних раніше досліджень, з використанням нових, більш сучасних методів;

- перевірка однієї з гіпотез, що висунуті, проте не підтверджені дослідженнями;

- знайомство зі спеціальною літературою та періодичними педагогічними виданнями;

- консультація з провідними вченими для виявлення проблем та питань, які недостатньо вивчені, але мають актуальне значення.

Обираючи тему, необхідно враховувати, що сучасні дослідження в межах курсової роботи носять міждисциплінарний характер. Тому, обравши, наприклад, психологічну тему доцільно закінчити її педагогічними рекомендаціями, а будь-яка педагогічна чи суто методична тема потребує психологічного обґрунтування.

Тематика курсових робіт щорічно коригується з урахуванням накопиченого цикловою комісією педагогічного досвіду та побажань студентів й фахівців.

Остаточно обрана студентом тема затверджується й фіксується у наказі про  курсове проектування. Довільна зміна теми студентам не дозволяється.

Після вибору теми та її затвердження студент звертається до свого керівника за консультаціями й порадами. Дуже важливо, коли він сам спробує розробити план своєї курсової, обміркує та чітко усвідомить хід її виконання, враховуючи конкретні умови, в яких доведеться працювати. Це дасть можливість керівникові зважити і врахувати здібності студента, його підготовленість до виконання даної роботи, а, отже, зробити правильні висновки про те, яку саме надати допомогу.

 

ЗМІСТ КУРСОВИХ РОБІТ

 

Зміст курсової роботи повинен відповідати таким вимогам:

1) відбивати сучасний стан та перспективи розвитку освіти;

2) відбивати зміни в характері освіти: значимість як для індивіда, так і для суспільства його запитів і норм; орієнтація на активне засвоєння дітьми дошкільного віку, учнями початкових класів, способів пізнавальної діяльності; адаптація освітнього процесу до запитів і потреб особистості, інноваційність навчання;

3) включати аналіз літературних джерел, критично оцінювати їх, полемізувати з авторами статей, висловлювати власні думки, відстоювати їх, робити правильні наукові, теоретичні та практичні висновки.

Курсова робота повинна мати характер цільної, завершеної праці як відносно її змісту, так і форми, структури, композиції, єдиний, так званий науковий стиль.

У курсовій роботі виділяють такі структурні елементи:

1. Титульний лист

2. Зміст роботи

3. Перелік умовних позначень (за необхідністю)

4. Вступ

5. Основну частину

5.1. Теоретичну частину

5.2. Експериментально-практичну частину

5.3. Охорона праці

6. Висновки

7. Список використаних джерел

8. Додатки (за необхідністю)

 

Титульний лист повинен містити: назву навчального закладу та циклової комісії, де виконана робота; тему роботи; прізвище, ім’я, по-батькові студента; прізвище, ім’я, по-батькові керівника; місто; рік написання роботи,. Форму титульного листа наведено у Додатку А.

Зміст роботи, поданий на її початку, повинен містити найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів та пунктів (якщо вони мають заголовок). При цьому формулювання заголовків повинні точно відповідати змісту роботи й бути короткими, послідовно та чітко відображати логіку курсової роботи.

ВСТУП.У вступі необхідно обґрунтувати актуальність обраної теми, показати її значущість й необхідність вирішення. Тобто довести, виходячи з того, що докорінна перебудова нашого суспільства на основі принципово нових економічних, соціальних і політичних факторів ставить підвищені вимоги до підготовки педагогічних кадрів, їх загальноосвітнього рівня і професійної майстерності. Розкривається стан обраної проблеми у педагогічній науці: що досліджено та відкрито, які існують погляди, думки з цього приводу, що залишилося незрозумілим й потребує подальшого дослідження, розробки, і що таким чином буде вирішувати студент (автор) у своїй курсовій роботі.

У вступі необхідно визначити об’єкт, предмет, мету та завдання дослідження, а також зазначити методи дослідження, які використовувалися.

Об’єктом дослідження є вся сукупність зв’язків, відношень різних аспектів теорії і практики в галузі дидактики дошкільної та початкової освіти, яка виступає джерелом необхідної для дослідника інформації. Об’єктом дослідження можуть бути педагогічний чи учнівський, дитячий  колективи, тощо.

Предмет дослідження – це лише ті суттєві зв’язки та відношення, які підлягають безпосередньому вивченню в даній роботі, він є головним, визначальними для конкретної проблеми і теми. Таким чином, предмет дослідження є більш вузьким, ніж його об’єкт. Іншими словами, об’єктом виступає те, що досліджується, а предметом – те, що в цьому об’єкті дістає наукового пояснення. Наприклад предметом дослідження можуть бути конкретні соціально-педагогічні умови, форми, методи, прийоми, засоби, методики навчання, розвитку учнів, дітей, технології навчання тощо.

Мета дослідження закладена в самій назві обраної теми. Чітке уявлення мети дослідження сприяє цілеспрямованій діяльності дослідника, активізує його творчий потенціал. Мета – це запланований результат, який має бути конструктивним, тобто спрямованим на вироблення продукту ліпшого, ніж був раніше, або якщо це явище чи процес – з вищими показниками якості тощо. Поставленої мети досягти треба обов’язково і неодмінно перевірити.

Мета дослідження досягається виконанням окремих конкретних дослідних дій, тобто конкретизується у його завданнях. Вони дають уявлення про те, на що буде спрямовано дослідження. Завдання розкривають мету дослідження і у своїй сукупності мають бути адекватними цій меті. Формулювання завдань робиться у формі перерахування (вивчити, описати, встановити, розробити, відібрати, апробувати і т.п.). Звичайно, коло завдань дослідження залежить від можливостей самого дослідника, рівня його фахової підготовки і попереднього досвіду наукової роботи, наявності часу та матеріально-технічного забезпечення.

Всі ці, а також багато інших чинників повинні враховуватися при формуванні й постановці завдань дослідження в рамках курсової роботи.

Визначення теми, об’єкта, предмета й мети дослідження складає за своєю суттю перший етап єдиного нерозривного процесу дослідження.

Орієнтовний обсяг вступу – 3–4 сторінки.

Основна частина. Вона складається з двох розділів та підрозділів. Кількість розділів основної частини вибирається студентом самостійно при узгодженні з керівником курсової роботи. Зміст основної частини повинен підпорядковуватись одній провідній ідеї, чітко спрямованій на досягнення мети курсової роботи. Найчастіше основна частина курсової роботи складається з двох розділів.

У першому розділі розробляються теоретичні (психолого-педагогічні) основи обраної проблеми.

Починаючи наукову розробку теми, слід провести аналіз стану питання, що досліджується, тобто взяти з літератури основний матеріал, який стосується проблеми, дати оцінку вивченим роботам, висловити свою точку зору; пов’язано, грамотно й логічно обґрунтувати вибрану тему, зробити теоретичні висновки або методичні рекомендації.

Для складання бібліографії з теми наукової роботи необхідно використовувати наявні в бібліотеках систематичні каталоги, в яких назви видань розташовані в алфавітному порядку прізвищ авторів; предметні каталоги, що містять назви творів з конкретних проблем і спеціальностей; різноманітні бібліографічні довідникові видання, виноски і посилання в підручниках, монографіях, енциклопедичних словниках та ін. Для підбору періодичної літератури слід звернутися до покажчиків статей, опублікованих протягом календарного року і розміщених у кінці останнього номера журналу за кожен рік видання.

З метою полегшення роботи з літературними джерелами необхідно створити власну бібліографічну картотеку. Найчастіше з цією метою використовують каталожні або самостійно виготовлені картки. На одному боці записується прізвище та ініціали автора, назва роботи, місце її видання, видавництво а також час видання та обсяг в сторінках. На зворотному боці картки стисло записується все, що зацікавило студента. При цьому завжди потрібно залишати невеличке поле, на якому потім можна робити додаткові помітки.

Під час роботи з літературними джерелами використовуються способи стислого фіксування наукової інформації як тезування, цитування та конспектування.

Другий розділ передбачає розробку та проведення аналізу досвіду роботи з дидактики дошкільної та початкової освіти. Цей етап вимагає від студента оволодіння основними практичними методами дослідження. До таких методів, які використовуються студентами при виконанні курсових робіт відносять: аналіз досвіду, спостереження, бесіду, анкетування, експеримент, рейтинг, математичні методи, теоретичні методи та ін.

У розділі аналізується досвід упровадження (педагогічний) тих чи інших аспектів з обраної теми дослідження (аналіз досвіду упровадження методів, форм, засобів навчання у ДНЗ, початковій школі та ін.).

Кожний розділ курсової роботи повинен мати свої короткі висновки, які узагальнюють результати дослідження, отримані автором.

Загальні вказівки щодо написання розділу з охорони праці. Обсяг розділу «Охорона праці» для курсових робіт повинен становити не менше 5 сторінок. Крім того, питання охорони праці повинні знайти відображення в інших розділах проекту, в тому числі в кресленнях чи малюнках, про що необхідно зазначити в розділі «Охорона праці».

Цінність курсової роботи, в тому числі, розділу з охорони праці, полягає в розробці вирішень актуальних проблем організацій науково-дослідницької та пошукової роботи в різних галузях педагогічної сфери та розробці пропозицій по вдосконаленню організації умов та оптимальних режимів розумової праці.

При цьому важливо враховувати чисельні аспекти забезпечення безпеки праці на робочих місцях, в тому числі при використанні оргтехніки, електроприладів, попередження ризиків нещасних випадків, травм та професійних захворювань. При роботі над темою важливе місце слід відвести питанням електро- та пожежобезпеки.

Отже, до розкриття і розв’язання питань розділу з ОП курсової роботи студент повинен ставитися творчо. При написанні розділу, присвяченому питанням охорони праці, не допускається просте переписування загальних норм, правил та інструкцій, однак у розділі слід посилатися на відповідні законодавчі і нормативні документи, які студент повинен детально опрацювати.

На час написання роботи встановлюється терміни консультацій як з керівником роботи, так і з консультантом з охорони праці для обговорення зі студентами випускних груп нагальних питань, складностей і ухвалених рішень, а також для обов’язкового інформування керівників про хід виконання робіт.

Написаний розділ і графічний матеріал студент повинен подати консультанту на перевірку, але не пізніше як за два тижні до захисту проекту.

Під час захисту курсового проекту, студент повинен у своїй доповіді стисло висвітлити результати розробок з охорони праці.

У висновках підводять підсумки виконаної роботи, вказується практична значущість, можливість впровадження результатів роботи та подальші перспективи дослідження теми. Висновки повинні бути короткими, але ґрунтовними. Обсяг висновків не повинен перевищувати 1–2 сторінки.

Список використаних джерел є обов’язковим елементом курсової роботи. Він є ключем до використання дослідником джерел, певною мірою відбиває наукову етику і культуру наукової праці. Саме з нього можна зробити висновок про ступінь ознайомлення студента з літературою за досліджуваною проблемою.

Список використаних джерел повинен відображати тільки ті друковані праці, інтернет-видання, які студент опрацював у процесі виконання курсової роботи.

Існують загальноприйняті правила при описі використаної літератури. Узагальнено бібліографічний опис книги включає відомості про автора (чи авторів), назву видання, його характер і призначення, відомості про авторство, відомості про повторність видання, місце видання (місто, видавництво або установа, що здійснили видання), рік видання, кількість сторінок та деякі інші.

Бібліографічний опис роблять мовою документа.

Використані джерела у списку можна розміщувати одним із таких способів:

1) у порядку появи посилань у тексті (вважається найбільш зручним для користування і рекомендований при написанні курсових робіт);

2) в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків у хронологічному порядку.

Приклади оформлення бібліографічного опису у списку використаних джерел наводяться у Додатку.

Додаткиоформлюються як продовження курсової роботи на наступних її сторінках або у вигляді окремої частини, розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті курсової роботи.

Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, Ї, О, Ч, Ь, наприклад: «Додаток А». В додатках розміщуються ілюстрації, рисунки, схеми, графіки, діаграми, тестові матеріали.

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА КЕРІВНИЦТВО КУРСОВИМИ РОБОТАМИ

 

Виконання курсової роботи починається з вибору теми. Ознайомлення студентів з тематикою курсових робіт здійснюється перед початком педагогічної практики. Це робиться для того, щоб студенти могли під час її проходження почати попередній збір необхідних матеріалів і самостійно визначитися з вибором теми курсової роботи.

На підставі завдання до курсової роботи студент разом з призначеним керівником складають графік її виконання. У ньому встановлюється час на виконання окремих етапів і видів робіт.

Основні функції керівника курсової роботи:

1) допомагати студентам у визначенні переліку питань і матеріалів, які вони повинні вивчити і зібрати під час педагогічної практики;

2) надавати допомогу студентам у підборі літератури та інших матеріалів, якими вони повинні користуватись при виконанні курсової роботи;

3) надавати систематичні консультації студентам з питань послідовності виконання курсової роботи, визначення обсягу і змісту роботи.

 

 

ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Оформлення курсової роботи являє собою важливий елемент її виконання і є одним із багатьох факторів, які враховуються при оцінюванні під час захисту. Перш за все, звертається увага на змістовну сторону викладу матеріалу: логіку і послідовність, повноту і широту використання наукових джерел, загальну грамотність та відповідність стандартам і прийнятим правилам; на текст роботи, список літератури, додатки.

Курсову роботу рекомендується виконувати спочатку в чорновому варіанті. Це дозволяє вносити до тексту необхідні зміни і доповнення як з ініціативи самого автора, так і в зв’язку із зауваженнями керівника.

За умови оформлення роботи за допомогою комп’ютера використовують шрифт Times New Roman Cyr, розміром 14 і полуторним міжрядковим інтервалом. Текст курсової роботи пишеться чи друкується посередині аркушу з дотриманням таких полів (виступів) від краю сторінки: ліве – 25 мм, праве – 10 мм, верхнє -20 мм, нижнє – 20 мм.

Обсяг курсової роботи повинен знаходиться у межах 40-50 сторінок рукописного тексту або 30–40 сторінок друкованого тексту. Додатки та список літератури у ці підрахунки не включаються.

Друкарські помилки, описки і графічні неточності, які виявляються в процесі написання роботи, можна виправляти підчищенням або зафарбовуванням коректором і нанесенням на тому ж місці або між рядками виправленого тексту (фрагменту малюнка) машинописним способом.

Текст курсової роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та, за необхідністю – підпункти.

Заголовки структурних частин роботи ЗМІСТ, ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, ВСТУП, РОЗДІЛ, ВИСНОВКИ, СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ пишуть або друкують великими літерами симетрично до тексту. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу.

Всі заголовки формулюються коротко. Вони повинні розкривати зміст відповідної структурної частини роботи. У заголовках не можна робити переноси слів. Кожна структурна частина роботи починається з нової сторінки, якщо попередня частина закінчується на початку сторінки. У кінці заголовків і підзаголовків крапок не ставлять.

Нумерацію сторінок, розділів, пунктів, підпунктів, таблиць, малюнків, формул подають арабськими цифрами без знака № .

Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, що включається до загальної нумерації сторінок. На титульному аркуші і завданні на курсову роботу номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляютьу правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Підрозділи нумеруються у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку, В кінці підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: «2.3.» (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу.

Ілюстрації (фотографії, креслення, схеми, графіки, карти) і таблиці подаються в роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, розміщені на окремих сторінках, включають до загальної нумерації сторінок. Ілюстрації позначають словом «Рис.» і нумерують послідовно в межах розділу1, за виключенням ілюстрацій, поданих у додатках.

Номер ілюстрації повинен складатися із номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка. Наприклад: «Рис. 1.2.» (другий рисунок першого розділу).

Таблиці нумеруються послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) в межах розділу, В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис «Таблиці» із зазначенням її порядкового номера. Номер таблиці повинен складатися з номеру розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: «Таблиця 1.2.» (друга таблиця першого розділу).

Обов'язковий елемент курсової роботи – звертання до цитат. Звертатись до них доцільно тільки у тих випадках, коли цитата дійсно містить потрібну аргументацію. Слід пам'ятати, що цитування – це не засіб для захисту авторитетною думкою власного тексту або аргументованого переконання опонентів. Цитата повинна бути лише засобом розвитку власних міркувань за допомогою раніше висунутих іншими авторами правильних чи неправильних (на думку автора даної праці) ідей.

Щоб вказати джерела цитат, запозичень конкретних відомостей, застосовують бібліографічні посилання. Такі посилання дають змогу відшукати першоджерела і перевірити достовірність відомостей про цитування джерела. Якщо використовуються відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших джерел з великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул з джерела, на яке дано посилання в роботі. Наприклад, цитата в тексті: «Навчально-виховний процес в училищі будується на принципах демократизації і гуманізації...» [6, с.10].

Посилання в тексті роботи на джерела слід зазначити порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, «у працях [2–11] ...». Посилання на ілюстрації роботи вказуються порядковим номером ілюстрації, наприклад, «Рис. 3.3.» (третій рисунок третього розділу).

На всі таблиці роботи повинні бути посилання в тексті, при цьому слово «таблиця» в тексті пишуть скорочено, наприклад: «...в табл. 4.2.».

Відомості про джерела, які включені до списку, необхідно давати відповідно до вимог державного стандарту з обов'язковим наведенням назв праць. Високі вимоги ставляться не тільки до змісту і результатів курсової роботи, а й до її літературного та зовнішнього оформлення. Однією з найважливіших сучасних вимог є написання роботи державною українською мовою, матеріал слід викладати в логічній послідовності, грамотно, з детальним описом методики дослідження.

У курсовій роботі не рекомендується вживати слова і вирази-штампи типу «на всі сто відсотків», «на даний момент» і т.п.; слід уникати частих повторень слів чи словосполучень. Разом з тим необхідно прагнути дотримуватись прийнятої термінології, позначень, умовних скорочень і символів. Наведемо кілька загальноприйнятих умовних скорочень, що використовуються:

а) після перерахування (і т. ін. – і таке інше, і т.п. – і тому подібне, і т.д. – і так

далі);

б) при посиланнях (див. – дивись, пор. – порівняй);

в) при позначенні цифрами століть і років (ст. – століття, р. – рік, рр. – роки).

Існують також такі загальноприйняті скорочення: т. – том, н.е. – наша ера, м. – місто, обл. – область, гр. – громадянин, с. – сторінки, акад. – академік, доц. – доцент, проф. – професор. Слова «та інші», «і таке інше» всередині речення не скорочують.

У курсовій роботі не рекомендується вести виклад від першої особи однини: «Я спостерігав», «Я вважаю», «Мені здається», «На мою думку» і т. ін., чи множини: «Ми отримуємо», «Ми спостерігаємо», «Ми маємо» і т. д. Допускаються звороти із збереженням першої особи множини, в яких виключається займенник «ми», тобто вживаються означено-особові речення: «спостерігаємо», «встановлюємо», «маємо на увазі» та ін.

В окремих випадках можна використовувати вирази «на наш погляд», «на нашу думку», або «на думку автора курсової роботи», або «вивчення передового педагогічного досвіду свідчить про те, що ,..», або «на основі зробленого аналізу можна стверджувати ...», або «проведені досліди підтвердили ,..», чи «... дають підстави вважати, робити висновки ...» та ін.,

При згадуванні в тексті прізвищ (вчених-дослідників, вчителів), їх ініціали, як правило, ставляться перед прізвищем (Н. Ничкало, а не Ничкало Н. як це прийнято в списках літератури).

 

ЗАХИСТ КУРСОВИХ РОБІТ

 

Захист курсових робіт – важливий етап у навчанні студентів. Захист відбувається у вигляді усного викладу протягом 10-12 хвилин.

Доповідь може мати довільну форму, але в ній доцільно висвітлити такі важливі питання курсової роботи:

- обґрунтування актуальності теми дослідження;

- мета, завдання, об’єкт, предмет, проблема та гіпотеза дослідження;

- що вдалося встановити, виявити, довести;

- якими методами це досягнуто;

- з якими труднощами довелося зіткнутися в процесі дослідження, які положення, гіпотези не знайшли підтвердження.

Під час захисту курсової роботи студент може використати демонстрацію відеоматеріалів, комп’ютерні презентації, презентації дидактичного матеріалу, робіт дітей та ін.

Оцінка за курсову роботу виставляється з урахуванням її виконання та захисту.

Критерії оцінки курсової роботи:

1. Актуальність теми дослідження

2. Відповідність змісту роботи обраній темі

3. Глибина опрацювання матеріалу

4. Результативність експериментальної роботи

5. Значущість висновків для наступної практичної діяльності

6. Відповідність вимогам оформлення курсових робіт

7. Якість доповіді та відповідей на запитання під час захисту роботи

8. Ступінь самостійності автора у розробці проблеми.

Результати захисту курсової роботи визначаються оцінками «Відмінно», «Добре», «Задовільно» і «Незадовільно».

Захищені курсові роботи зберігаються у завідувача відділення  протягом трьох років.

 

Додаток А

Комунальний вищий навчальний заклад «Жовтоводський педагогічний коледж» Дніпропетровської обласної ради

(повне найменування вищого навчального закладу)

Циклова комісія викладачів спеціальних дисциплін спеціальності «Дошкільна освіта»

(повна назва кафедри, циклової комісії)

 

КУРСОВА  РОБОТА

з_______________________________________________

(назва дисципліни)

на тему: ___________________________________________

 

студента (ки) ___курсу ____групи

галузі знань 01 Освіта

спеціальності 012 Дошкільна  освіта

_________________________________________________

 (прізвище та ініціали)

Керівник___________________________

                                                                                ___________________________________

___________________________________

                                                                                                     (посада, прізвище та ініціали)

 

Оцінка: __________

 

                                                                Члени комісії     ________________ ___________________________

                                                                                                                                        (підпис)                   (прізвище та ініціали)

                                                                                                 ________________ ___________________________

                                                                                                                                         (підпис)                   (прізвище та ініціали)

                                                                                                                           ________________ ___________________________

                                                                                                                                         (підпис)                    (прізвище та ініціали

 

м. Жовті Води – 2019 рік


 

Додаток Б

ВАРІАНТ


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 107; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!