Основні сервісні можливості хмарних обчислень, їх переваги та недоліки



Сервісні можливості хмарних обчислень:

- Пакети SAAS: додатки CRM і ERP, електронна пошта, web-конференции, розробка цифрового контента;

- Пакети ITaaS: послуги зберігання, резервування, уніфікованого управління погрозами, аналізу захищеності, задоволення нормативних вимог;

- IAAS і PAAS: дисковий простір, базові обчислювальні ресурси для тестування і розробок.

Як показали результати дослідження, економія за рахунок простоти масштабування вже сьогодні викликає зростання популярності моделі SAAS серед малих підприємств (наприклад, сьогодні за кожного користувача послуг електронної пошти малі підприємства платять більше, якщо ці послуги реалізовані на самому підприємстві, а не в «мережевій хмарі»). Очікується, що найближчими роками підприємства середніх розмірів почнуть упроваджувати SAAS і інші послуги cloud computing, а до 2012 року ця модель почне поширюватися серед крупних підприємств, де працює більше ста тисяч користувачів. Ці компанії використовуватимуть SAAS і інші варіанти cloud computing для сегментації призначеного для користувача доступу. Користувачам, що пред'являють високі вимоги, вони нададуть доступ до послуг cloud computing, тоді як останні як і раніше користуватимуться ресурсами і мережевими функціями місцевих центрів обробки даних.

В цілому послуги cloud computing повинні підтримувати роботу з віртуальними мережевими ресурсами, надавати доступ до ресурсів через інтерфейси API, управляти цими ресурсами через API, давати деяке уявлення про прикладні ресурси в мережі і підтримувати повномасштабне динамічне управління політиками на мережевих рівнях ISO/OSI. Cisco підтримує всі ці можливості в своїх продуктах для центрів обробки даних, розроблених для уніфікованого середовища обчислень (Cisco Unified Computing System).

«Мережева хмара», заснована на технологіях Cisco, повинна підтримувати високий рівень безпеки, захисту особистих даних, продуктивності і доступності, аби в середовищі cloud computing можна було укладати угоди SLA. Обчислювальні ресурси, системи зберігання і мережеві системи повинні надаватися за запитом. Мережеві ресурси повинні віртуалізуватися і надаватися через інтерфейси API за запитом в процесі створення екземпляра «мережевої хмари» (cloud instance).

У міру поширення технології cloud computing стане ясно, що компанії, що надають свої послуги з використанням операторських мереж (такі, як Google і Amazon), не мають інфраструктури для забезпечення безпеки і надійності операторського класу впродовж всього каналу зв'язку. Інтелектуальні транспортні функції Cisco IP NGN — кращої архітектури Cisco для операторських мереж — працюють на рівні мереж, послуг і додатків і надають конкурентні переваги операторам, впроваджувальним керовані послуги cloud computing на базі архітектури Cisco IP NGN.

Наприклад, оператор може запропонувати угоду про рівень обслуговування при виділенні ресурсів за запитом, що визначає гарантовані параметри затримки, спотворення сигналу, втрати пакетів, функцій VPN і доступності. Сервісно-орієнтовані метрики SLA можуть поширюватися на ресурси і доступність кожної керованої послуги. Метрики SLA, орієнтовані на додатки, можуть включати такі параметри, як доступність додатка, час відгуку, вимоги QOS, кількість транзакцій в секунду і інші чинники, вимірювані на всьому протязі каналу. Всі ці параметри можна вимірювати і включати в угоду SLA. При цьому архітектура і багато технологій Cisco IP NGN значно перевершуватимуть можливості компаній, що поставляють послуги з використанням операторських мереж. Ці компанії надають замовникам свої послуги без яких-небудь гарантій і зобов'язань, оскільки вони не можуть контролювати інфраструктуру операторських мереж.

Концепція cloud computing стає усе більш популярною, оскільки дозволяє понизити сукупну вартість володіння (TCO), володіє високою масштабованістю, забезпечує здобуття замовником конкурентних переваг, скорочує складність мережевих послуг для замовників і надає швидкий і простий доступ до послуг, попри відсутність сталої інфраструктури і стандартів. Багато послуг можуть вже сьогодні надаватися через «мережеву хмару», доповнюючу інфраструктуру оператора і його замовників.

Cisco готується до широкого поширення технології cloud computing, пропонуючи операторам інтелектуальну і гнучку мережеву архітектуру — Cisco IP NGN. У поєднанні з продуктами і технологіями світового класу архітектура Cisco IP NGN дозволяє операторам економічно і по-новому використовувати існуючу інфраструктуру, включати в неї ресурси cloud computing, розробляти новаторські пакети послуг і формувати нові джерела доходу.

Впровадження першої технології, найбільш схожої на cloud computing, приписується salesforce.com. Оскільки послуги компанії стали непогано продаватися, хмарними обчисленнями стали цікавитися такі гіганти світової IT-індустрії, як Amazon, Google, Microsoft. Першою подібне бізнес-рішення, Amazon web services, запустила компанія Amazon.com.

2007 році з'явилися Google Apps і Google App Engine, а в 2009 анонсований Azure Services Platform від Microsoft

Amazon – один з найбільших і масштабних гравців на ринку хмарних систем. Його сервісами користуються безліч компаній, майже все – стартапи, наприклад, гучний Twitter вирішив проблему масштабування саме за допомогою Amazon EC2. Розшифровується, як Elastic Compute Cloud, і сьогодні це найдоступніший і надійніший варіант на ринку. Проте врахуй, що доведеться платити за всі ресурси (передавані дані, процесорний час, зберігання даних), а можливості розширення кожного конкретного сервера все ж обмежені. Також в реальній роботі треба враховувати масу нюансів, наприклад, що при виключенні віртуальна машина (инстанс) не зберігає дані і втрачає свою IP-адрес.

Всі хмарні послуги від Amazon надаються під загальним брендом Web Services і включають, окрім EC2:

- SIMPLEDB – сервіс бази даних з простим інтерфейсом і SQL-подобными можливостями;

- Simple Storage Service або S3 для зберігання великих об'ємів даних і REST-API для доступу;

- CloudFront – розподілена мережа зберігання і доставки контента;

- Simple Queue Service – система черг повідомлень для створення розподілених застосувань;

- Elastic MapReduce – система обробки і аналізу великих об'ємів даних на базі відкритої Apache Hadoop.

Azure Services Platform від Microsoft поки що знаходиться у стадії розробки. Платформа дозволяє зберігати дані і працювати з web-застосуваннями на серверах, що знаходяться в дата-центрі Microsoft. Всі процеси управляються «хмарній» ОС Windows Azure. Microsoft вже розробила SDK для Visual Studio. Розробники можуть використовувати ASP.NET, C#, VB.Net. Анонсована майбутня підтримка Java і Ruby.

У основі лежить спеціальна версія Windows Server 2008; останні сервіси, доступні розробникові, базуються на технологіях, що вже зарекомендували себе, - .NET Runtime, SQL Service, Live, SharePoint, Dynamics CRM. Додатки мають доступ до всіх сервісів за допомогою абстрагованого від деталей API, через HTTP, REST, SOAP. Судячи по включенню в cloud типових бізнес-платформ, система буде в основному орієнтована на побудову корпоративних застосувань і сервісів. Поки йде тестування, можна дістати абсолютно безкоштовний доступ до всіх матеріалів.

Google App Engine дозволяє створювати і запускати в «хмари» Google додатка на Python і Java. Робота з базами даних реалізована на основі GQL (SQL-подобный мова запитів від Google). Google AppEngine, надає деяку "пісочницю", обмежену сповна конкретним API і системними сервісами. "Пісочниця" обмежена декількома мовами – зараз це Python і Java, проте ресурсні обмеження досить ліберальні. Сервіс працює як бета, тому лише недавно стало можливим реєструватися таким, що всім бажає. Ціни на сервіс для комерційного використання або тих, кому мало лімітів, розумні і порівнянні з конкурентами (як завжди – оплата годинника або деяких абстрактних одиниць ресурсів).

Salesforce.com – перший комерційний «хмарний» провайдер - дає можливість використовувати мову програмування Apex, який схожий на Java, а для роботи з HTML, Flex і AJAX використовує Visualforce - мова власної розробки.

Всі ці інструменти надають можливості для розробки і запуску в «хмари» клієнтських веб-сервер-застосувань. Кожен з сервісів підтримує декілька мов програмування, які можуть виконуватися в наданому обчислювальному середовищі. Цей список постійно поповнюється, розробляються нові SDK.

Передбачають, що бізнес незабаром перейде на IT-аутсорсинг, цілком перемістивши свою IT-инфраструктуру в «хмари». Ця тенденція особливо актуальна в світлі світової економічної кризи, оскільки дозволяє значно скоротити витрати на вміст інфраструктури і підвищити її відмовостійку. Правда, поки не буде вирішена проблема конфіденційності інформації, чекати цього не слід. Складність полягає в тому, що дата-центри майже всіх крупних компаній знаходяться в США, а за законами цієї країни держава має право вимагати від провайдера надання будь-якій інформації про їх клієнтів. Тому ринок потребує або вдосконалення правової бази, або ж у впровадженні провайдерами розширених можливостей шифрування клієнтських даних.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 304; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!