Практичне заняття 7. «Загальні положення про договори з надання послуг. Договори перевезення. Договори транспортного експедирування.» - 2 год



Задача 1.

На адресу Харківської міської бази МВС Украйни надійшла партія товарів по залізниці. В 1-й партії, яка прибула на станцію призначення на 10 днів пізніше 3-денного строку доставки, вантаж виявився пошкодженим, у другій виявилася недостача трьох ящиків. На основі комерційних актів, що складенні при одержанні вантажу, військова база зажадала від дороги відшкодування збитків і оплати штрафу за прострочення доставки вантажу всього на суму 15 тисяч гривень.

В господарському суді представник залізниці заслався на те, що псування товарів у першій партії виникло від малопомітних недоліків упаковок, крім того, вказав на відмітку відправника в товаротранспортній накладній про те, що дорога звільняється від відповідальності. У зв'язку з недостачею вантажу у другій партії представник дороги пояснив, що вона виникла в результаті аварії на залізниці, де перевозився вантаж. Тому на основі Цивільного кодексу України дорога повинна бути звільнена від відповідальності. Далі він просив врахувати те, що позивач не пред'явив претензії до залізничної дороги про стягнення вартості вантажу, якого бракує.

1. Зробіть аналіз заперечень залізної дороги.

2. Яким повинно бути рішення суду?

3. Визначить розмір штрафу за прострочену доставку вантажу, а також розмір збитків.

 

Задача 2.

Автомашиною панчішної фабрики перевозився вантаж, що належить прядильному цеху фабрики "Золоті нитки". На шляху прямування на автомашині виникла пожежа, в результаті чого вантаж був пошкоджений. Фабрика подала позов до перевізника про стягнення збитків. В господарському суді відповідач проти позову заперечував, оскільки на його думку обставини та причини пожежі на день розгляду справи невідомі, вину перевізника в пошкодженні вантажу слід вважати недоказаною. При цьому панчішна фабрика вказала, що статут автотранспорту передбачає випадки, коли перевізник звільняється від відповідальності за пошкодження вантажу. По даній справі, для того, щоб покласти відповідальність на панчішну фабрику, слід встановити, що пошкодження вантажу сталося за причин, що вказані у статуті.

1. Чи суттєві заперечення панчішної фабрики?

2. Яке рішення повинен винести господарський суд?

 

Задача 3.

За договором, укладеним між торгівельним підприємством та Південно-західною залізницею, остання здійснювала перевезення вантажів з м. Києва до м. Дніпропетровська. Пі час одного з перевезення сталося зіткнення вантажних потягів, що спричинило загибель вантажу торгівельного підприємства. Через 3 місяці торгівельне підприємство надіслало залізниці претензію, в якій вимагало відшкодування вартості втраченого вантажу, суми штрафу та плати, що її сплатило підприємство за перевезення вантажу. У встановлений термін залізниця надіслала заявникові відзив, у якому погоджувалася відшкодувати тільки суму втраченого вантажу. Підприємство звернулося до господарського суду.

1. Який обсяг відповідальності, що його несе залізниця, передбачений за втрату вантажу?

2. Протягом якого терміну можуть заявляти претензії і подавати позови до залізниці?

3. Яке рішення має прийняти суд.

 

Задача 4.

Відповідно до розгорнутого місячного плану перевезень і декадних заявок вантажовідправника - об'єднання «Апатит» - Криворізького відділення Південно-західної залізниці повинно було подати об'єднанню для перевезення вантажів у квітні 2004р. 300 вагонів (рівними партіями подекадно). Відділення дороги, маючи данні про наявність в Об'єднання великої кількості добутої руди, що підлягає перевезенню, подало в першу декаду замість 100 вагонів 120 вагонів. Об'єднання, завантаживши 100 вагонів, від завантаження 20 вагонів, відмовилось нічим не мотивуючи свою відмову.

В другу декаду замість 100 вагонів за планом дорога подала 80 вагонів, а в третю відповідно до заявки вантажовідправника 100 вагонів.

Об'єднання «Апатит» подала позов проти Криворізького відділення дороги про стягнення штрафу за невиконання плану перевезень - недоставка в другу декаду 20 вагонів.

Заперечуючи проти позову, відділення дороги вказувало, що вимога вантажовідправника необґрунтована, тому що в другу декаду було подано 80 вагонів з урахуванням поданих, але не завантажених відправником 20 вагонів у першу декаду.

Крім того, у цілому за місяць було відвантажено 300 вагонів і, отже, план перевезень виконаний. Штраф невиконання плану перевезень стягується за підсумками місяця.

У свою чергу відділення дороги позивало проти об'єднання «Апатит» про стягнення штрафу за недовантаження 20 вагонів у першу декаду і збитків, викликаних простоєм вагонів з цієї причини. Крім того, відділення вважало, що позов повинний подаватися не до Відділення, а до Управління залізниці, що є суб'єктом правовідносин по перевезенню вантажів.

1. Розберіть докази сторін і вирішіть спір.

Задача 5.

Холодокомбінат звернувся з позовом до перевізника – Управління Придніпровської залізниці і до постачальника - м'ясокомбінату про стягнення з належного відповідача вартості відсутнього м'яса. Вантаж прибув у справному вагоні, але без пломби вантажовідправника. При його відкриванні виявилося, що вагон завантажений до повної місткості і відсутня кількість вантажу вміститися не могла. М'ясо (туші) порізів і інших ушкоджень не мало. Ці обставини були підтверджені експедитором м'ясокомбінату і знайшли свій відбиток в комерційному акті.

1. Хто повинний відповідати за недостачу вантажу?

2. Чи зміниться рішення, якщо вагон, завантажений відправником, прибув на станцію призначення в справному стані і за його пломбами?

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 386; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!