Семінарське заняття 19. «Опіка, піклування та патронат над дітьми». - 2 год



План:

1. Підстави та порядок припинення опіки та піклування над дітьми.

2. Права дітей, які знаходяться під опікою (піклуванням). Права та обов’язки опікуна (піклувальника).

3. Припинення опіки (піклування).

4. Правове положення прийомної сімї.

 

 

Задача 1

    В 1995 р. після смерті матері двохлітній Сашко Новиков був переданий під опіку діду по лінії матері, так як батько проживав в іншому місті, одразу після смерті дружини повторно одружився та взяти дитину в нову сімю не захотів. Повернувшись через три роки в місто, де проживав Сашко з дідом-опікуном, батько пред’явив позов до суду про повернення йому сина. Він стверджував, що любить його, а відмовився взяти Сашка в нову сімю за вимогою другої дружини, та згоди на призначення сину опікуна не давав, а крім того, він краще виховає дитину ніж дід, який не має вищої освіти. Опікун свою відмову повернути дитину батькові мотивував тим, що їм створені всі умови для виховання Сашка, який дуже прив’язаний до нього та зовсім не знає батька, який не проявляв ніякого інтересу до долі дитини та навіть не надав йому матеріальної допомоги з моменту створення сімї.

    Чи підлягає задоволенню позов батька Сашка?

    З урахуванням яких обставин суд буде задовольняти спір між опікуном та батьками дитини?

 

    Задача 2

    Після смерті батьків п’ятирічного Дмитра орган опіки та піклування запропонував його дядькові – Володимиру Клямкину (брату померлої матері) – стати опікуном племінника. Однак Клямкин висловив заперечення проти свого призначення опікуном, пояснивши, що у нього немає досвіду спілкування з дітьми. Крім того, він пояснив, що страждає радикулітом та йому важко буде за станом здоровя виконувати обов’язки опікуна. Але ці доводи були визнаними неповажними, та орган опіки та піклування ухвалив рішення про призначення Клямкина опікуном малолітнього.

    Які вимоги висуваються законом до осіб, яких призначають в якості опікунів?

    Чи має право орган опіки та піклування призначити опікуна без його згоди?

    Чи заважає хвороба, яка є Клямкина, виконанню обов’язків опікуна?

    Як необхідно діяти Клямкину в цій ситуації?

 

Задача 3

    В 1993 році помер батько Юри Петрова, а в 1998 р. померла його мати. Останні два роки перед смертю матері у зв’язку з її тяжкою хворобою Юра проживав в селі у своїй бабусі С.І. Соколової. Бабуся звернулась до органу опіки та піклування з заявою про призначення її опікуном Юри. Проте ця заява не була задоволена. Орган опіки та піклування мотивував це тим, що Соколова непрацездатна (пенсіонерка за віком), а тому не зможе належним чином виконувати обов’язки опікуна. Опікуном Юрія було призначено його дядю – Ю.Б. Логіна, який проживає у м. Києві, де знаходиться майно, яке успадкував Юрій після смерті матері.

    Надайте правові оцінку діям органу опіки та піклування.

    Який порядок призначення опікуна?

    Чи допускає закон окреме проживання опікуна та особи, над якою встановлено опіку?

    На кого покладається охорона майна особи, над якої встановлено опіку, якщо майно знаходиться в іншій місцевості?

Задача 4

    Після смерті батьків над шістнадцятирічним Миколаєм Несторовим було встановлено піклування. Для покриття збитків на утримання Миколая виникла необхідність реалізувати спадкове майно. З цього приводу одразу виникли суперечки між піклувальником та Миколою. Микола вважав, перш за все необхідно продати два килими та столовий сервіз, та те, що він достатньо самостійним, щоб розпоряджатися майном за своїм розсудом. Піклувальник стверджував, що слід продати садовий будинок з земельною ділянкою, щоб на тривалий час забезпечити Миколу матеріально. Вони звернулися за порадою до органу опіки та піклування.

    Які роз’яснення слід надати органу опіки та піклування з приводу виникших суперечок між піклувальником та Миколою?

    Які правочини не вправі укладати піклувальник?

    Чи має право Микола самостійно розпоряджатися своїм майном?

 

Задача 5

    Органом опіки та піклування та подружжям Іваньковими був укладений договір про передачу їм на виховання строком на п’ять років неповнолітніх братів Грудневих, які залишилися без батьківського піклування. Внаслідок цього була створена прийомна сімя.

     Через рік Іванькови звернулися до органу опіки та піклування з проханням розірвати вказаний договір, посилаючись на погану поведінку дітей, які спричиняють багато неприємностей.

    Яке рішення може бути прийнято за заявою Іванькових?

    Вкажіть підстави дострокового розірвання договору про передачу дитини на виховання в сімю?

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 377; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!