ТЕМА 4. Договори про передачу майна у користування.



Роль і значеня теми зумовлена тим, що розвиток економіки України певною мірою залежить від цивільно-правових договорів. Як правило, зобов'язання виконуються сторонами належним чином, тобто у встановлений строк і згідно з вимогами закону або умовами договору. Тому суб'єкти зацікавлені у правильному складанні, виконанні та реалізації договорів. У зв'язку з цим у цивільному праві розроблено складну систему цивільно-правових договорів, до якої належать договори про передачу майна у користування. Сучасний цивільний обіг засвідчує велику потребу у використанні цих договорів на практиці. Їх функціональне призначення в сучасних умовах важко переоцінити.

Ключові слова: Поняття та предмет договору найму. Договір прокату.

Права третіх осіб на річ, передану у найм. Договір піднайму. Договір лізингу. Договір позички.

    Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми:

Знати: поняття, зміст та види договорів про передачу майна у користування. Істотні умови цих договорів. Поняття договору майнового найму. Поняття, форма і сторони договору лізингу. Поняття договору позички.

     Уміти: орієнтуватися в чинному цивільному законодавстві щодо договорів про передачу майна у користування; правильно застосовувати норми цивільного права щодо договорів про передачу майна у користування до конкретних життєвих ситуацій; складати такі договори.

Перелік нормативних актів до вивченя теми:

1. Конституція України від 28.06.1996 р., № 254к/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 30. - Ст. 141

2. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. № 436 із змінами та доповненнями // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 18-22. – С. 144.

3. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р., №435-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. - №№ 40-44. - С. 356.

4. Закон України від 16 грудня 1997 р. “Про фінансовий лізиг” в редакції Закону від 11 грудня 2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 15. – С. 231.

 

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:Договір найму житла, транспорту, іншого майна. Договір лізингу.

Поняття та предмет договору найму. Договір прокату. Основні різновиди договору найму (оренди). Договір найму (оренда) земельної ділянки. Найм будівлі або іншої споруди. Порядок державної реєстрації договору будівлі або споруди, плата за користування. Найм (оренда) транспортного засобу. Особливості найму транспортного засобу з екіпажем. Поняття договору найму житла. Сторони у договорі найму житла. Предмет і форма договору найму житла. Обов’язки наймача житла. Строк договору найму житла. Договір піднайму житла. Розірвання договору найму житла. Поняття договору лізингу. Форма та зміст договору лізингу. Права та обов’язки сторін договору лізингу. Поняття та сторони договору позички. Форма та предмет договору позички. Зміст та строк договору позички. Розірвання договору позички. Припинення договору позички.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2

Лекції - 8 год.)

ТЕМА 5. Договори з виконання робіт.

Роль і значеня теми зумовлена тим, що розвиток економіки України певною мірою залежить від цивільно-правових договорів. Як правило, зобов'язання виконуються сторонами належним чином, тобто у встановлений строк і згідно з вимогами закону або умовами договору. Тому суб'єкти зацікавлені у правильному складанні, виконанні та реалізації договорів. У зв'язку з цим у цивільному праві розроблено складну систему цивільно-правових договорів, до якої належать договори з виконання робіт. Сучасний цивільний обіг засвідчує велику потребу у використанні цих договорів на практиці. Їх функціональне призначення в сучасних умовах важко переоцінити.

Ключові слова: Договір підряду. Ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження матеріалу. Ціна роботи. Кошторис. Строки виконання роботи. Порядок оплати роботи. Договір побутового підряду. Договір будівельного підряду. Договір на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт.

    Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми:

Знати: поняття, зміст та види договорів з виконання робіт. Істотні умови договорів побутового підряду, будівельного підряду, договору на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт.

     Уміти: орієнтуватися в чинному цивільному законодавстві щодо договорів з виконання робіт; правильно застосовувати норми цивільного права щодо договорів з виконаня робіт до конкретних життєвих ситуацій; складати такі договори.

Перелік нормативних актів до вивченя теми:

1. Конституція України від 28.06.1996 р., № 254к/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 30. - Ст. 141.

2. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. № 436 із змінами та доповненнями // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 18-22. – С. 144.

3. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р., №435-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. - №№ 40-44. - С. 356.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:договір підряду, договір будівельного підряду, договір на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт.

 

Договір підряду та його характерні ознаки. Зміст договору підряду. Права та обов’язки сторін. Ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження матеріалу. Ціна роботи. Поняття кошторису. Строки виконання роботи. Порядок оплати роботи. Відповідальність сторін за договором підряду. Договір побутового підряду. Форма, поняття, зміст, основні умови укладання і виконання договору побутового підряду. Поняття договору будівельного підряду. Обов’язки сторін за договором будівельного підряду. Порядок, строк і укладання договору будівельного підряду. Відповідальність сторін за порушення умов договору підряду. Загальна характеристика підряду на проектні та пошукові роботи. Обов’язки підрядника та замовника. Відповідальність підрядника за недоліки документації та робіт. Поняття договору на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт. Порядок виконання робіт за договором. Права сторін на результати робіт. Обов’язки сторін. Відповідальність виконавця за порушення договору.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 298; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!