ОПИС ПРЕДМЕТА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ



МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ

 

 

Кафедра адміністративного права та адміністративної діяльності органів внутрішніх справ

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

з дисципліни «Адміністративне право + М. Адміністративна відповідальність»

з підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»

за спеціальністю «Правоохоронна діяльність»

(частина ІІ / 2-й курс)

 

 

 

Дніпропетровськ – 2011

 

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ

 

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О

на засіданні Вченої ради

університету

(протокол № ___від ______20__ р.)

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

з дисципліни «Адміністративне право + М. Адміністративна відповідальність»

з підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»

за спеціальністю «Правоохоронна діяльність»

(частина ІІ / 2-й курс)

 

 

 

С Х В А Л Е Н О

на засіданні Науково-методичної ради

університету

(протокол № ___від ______20__ р.)

 

Дніпропетровськ – 2011

Робоча навчальна програма з дисципліни «Адміністративне право + М. Адміністративна відповідальність»/ Укладачі: кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності ОВС Миронюк Р.В., кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності ОВС Логвиненко Б.О. – Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2011. – 44 с.

 

   Рецензенти:

Начальник кафедри адміністративного та митного права Академії митної служби України, доктор юридичних наук, доцент Приймаченко Д.В.

Начальник кафедри адміністративного права і адміністративного процесу Харківського національного університету внутрішніх справ кандидат юридичних наук Мельник Р.С.

 

 

Обговорено на засіданні кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності ОВС, протокол №___ від ________ 20__ р.

 

Обговорено та затверджено на засіданні навчально-наукового комплексу «Адміністративне право та адміністративна діяльність»,

протокол №___ від ________ 20__ р.

 


АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

1.Роль дисципліни „Адміністративне право + М. Адміністративна відповідальність” полягає у формуванні системи знань про сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини, що виникають в процесі публічного управління економічною, соціально-культурною та адміністративно-політичною сферами життя, в ході забезпечення реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб з боку органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування а також з приводу притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

2. Дисципліна „Адміністративне право + М. Адміністративна відповідальність” є необхідною для вивчення майбутніми юристами і призначена для формування вмінь та навичок здійснення конкретних видів адміністративної діяльності, правильного тлумачення та реалізації норм адміністративного законодавства у практичній діяльності органів (підрозділів) міліції та посадових осіб.

Предмет дисципліни: сукупність суспільних відносин, які виникають у сфері публічного управління, виконавчо-розпорядчої діяльності органів публічної адміністрації, а також під час вчинення адміністративних деліктів і регулюються адміністративно-правовими нормами.

Структура дисципліни. „Адміністративне право + М. Адміністративна відповідальність” як навчальна дисципліна складається із загальної, особливої та спеціальної частин, які поділені на чотири модулі.

Загальна частина включає норми, які регулюють управлінські відносини загального характеру. Складається з правових норм та правових інститутів, які закріплюють основні принципи державного управління: правове положення суб'єктів адміністративного права; організацію і порядок здійснення державної служби; форми і методи діяльності органів державної виконавчої влади; адміністративний процес; способи забезпечення законності і дисципліни.

Особлива частина системи адміністративного права – включає норми, які регулюють відносини в окремих сферах державного управління: економіці, соціально-культурній та адміністративно-політичній.

Зміст спеціальної частини дисципліни складають теми, які розкривають сутність адміністративної відповідальності та її специфіку за вчинення окремих категорій правопорушень, особливості процесуального порядку притягнення до адміністративної відповідальності із оформленням відповідної документації.

Міждисциплінарні зв’язки обумовлені фундаментальною природою адміністративного права. „Адміністративне право + М. Адміністративна відповідальність” як навчальна дисципліна пов’язана з наступними: «Теорія держави і права»; «Кримінальне право України»; «Цивільне право України»; «Конституційне право України»; «Основи управління в ОВС»; «Адміністративна діяльність ОВС»; «Митне право»; «Фінансове право»; «Інформаційне право» та іншими.

3.Найважливіші світоглядні ідеї та категорії, які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни, пов’язані з розумінням працівниками міліції прав і свобод людини, її життя, здоров’я, честі та гідності як найважливіших соціальних цінностей, забезпечення яких є їх повсякденним обов’язком.

Метою дисципліни є набуття та поглиблення знань щодо правових основ, сутності та особливостей суспільних відносин у сфері державного управління;

Складовими мети є:

- освітня (навчальна) – сприяти становленню сучасного всебічно-розвинутого висококваліфікованого фахівця-юриста для органів внутрішніх справ, здатного на достатньому рівні репрезентувати органи внутрішніх справ у відносинах з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та громадянами;

- розвиваюча – формувати та розвивати правові знання курсантів, уміння аналізувати нормативно-правові акти та інші документи; виробляти навички самостійного аналізу адміністративно-правових явищ, умінь за­стосовувати отримані знання при оцінці конкретної ситуації; виробляти настанови на оволодіння професійними вміннями та навичками;

- виховна – формувати ціннісні орієнтири курсантів від­повідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховувати активну громадянську позицію; сприяти усвідомленню ролі та значення юридичної діяльності в розбудові та зміцненні української дер­жави; формувати в майбутніх працівників міліції високий рівень правової свідомості та правової культури, професійних та особистісних якостей.

4. Завдання вивчення дисципліни. Вивчення дисципліни спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ України (Наказ МВС України №301 від 24 березня 2006 р.) та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення такого рівня підготовки курсанта, при якому він повинен:

Знати:

1) на понятійному рівні: основні положення законодавства України, що регулює суспільні відносини, які виникають у сфері управління, виконавчо-розпорядчої діяльності державних органів, а також під час скоєння адміністративних деліктів і регулюються адміністративно-правовими нормами.

2) на фундаментальному рівні: особливості змісту суспільних відносин, що виникають під час взаємодії органів внутрішніх справ з іншими органами, установами,. громадянами при виконанні функцій у сфері охорони громадського порядку, безпеки та протидії правопорушенням; тенденції щодо подальшого розвитку суспільних відносин у сфері охорони громадського порядку та безпеки, а також напрями реформування органів внутрішніх справ у конкретний період часу.

3) на практично-творчому рівні: систему, структуру та основи організації діяльності підрозділів міліції; порядок застосування заходів адміністративного примусу для забезпечення громадського порядку і безпеки; форми взаємодії органів внутрішніх справ з іншими правоохоронними органами, місцевим самоврядуванням та громадськістю; зміст процесуальних документів, які складаються під час адміністративної діяльності ОВС.

Вміти:

1) на репродуктивному рівні: відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність адміністративно-правових відносин, в тому числі тих, які виникають за участю ОВС.

2) алгоритмічному рівні: довільно використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, а також організовувати свою діяльність на основі певного алгоритму; складати необхідні адміністративно-процесуальні та інші документи.

3) на евристичному рівні: орієнтуватися у процесі зміни професійних завдань та ускладнення оперативної обстановки, знаходити шляхи розв’язку нетипових задач, що виникають під час охорони громадського порядку і безпеки, спілкування з громадянами і правопорушниками.

4) на творчому рівні: переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів; адаптувати раніше отриманий досвід до змінних умов та нестандартних ситуацій; варіативно розв’язувати професійні завдання; у вмінні самостійно вести експериментальну, науково-дослідницьку діяльність.


ОПИС ПРЕДМЕТА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Адміністративне право + М. адміністративна відповідальність

частина ІІ „Адміністративна відповідальність”

КУРС

Напрям підготовки, Освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчального курсу

Кількість кредитів ECTS:

3

Правознавство

(6.030402)

бакалавр галузі знань „Право

(6.0304)

Семестр: 3

Лекції

(теоретична підготовка):

18

Модулів:

1

Семінари:

36

Змістових модулів:

2

Практичні: -

Самостійна робота

та індивідуальна робота (доповіді, реферати, інші навчально-дослідницькі завдання):

54

Загальна кількість годин: 108

Тижневих годин:

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 174; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!