Технологія створення звітів у базі даних



Звіти використовуються для більш зручного представлення даних при друці, створюються на базі значень таблиці і запитів. Створення звіту: у вікні БД відкриваємо вкладку “Звіти” – “Майстер звітів”. Потім у вікні списку таблиці Запроси вибирають таблицю або запит на базі яких створюємо звіт, з’являється вікно «Доступні поля», вибираємо кнопку “ > “, далі вибираємо поле, по якому відбувається групування даних, активізуємо поле і натискаємо “>”. В цьому вікні можна визначити критерії для групування значень. В наступном вікні визначають які підсумки будуть розраховуватися. Далі – критерії  сортування значень,  назву.

Для роботи зі звітами використовують такі графічні елементи: кнопка ”Надпис” — для створення текстових полів, кнопка “Поле“ — для створення розрахункових полів. Для створення текстового поля використовуємо кнопку ”Надпис”: вказівник стає “+”, і малюємо поле. Для створення розрахункового поля активуємо кнопку ”Поле”, з’являється 2 поля: для назви і визначення значень, активізуємо поле і властивості [5].

 

Для кожного з вузлів й для кожного постачальника зайти кількість постачань, загальну вартість (Малюнок 27, 28).

 

Малюнок 27. Звіт в режимі конструктор

 

Малюнок  28. Звіт в режимі перегляду

 

Знайти суму замовлень для кожного постачальника на певну дату (Малюнок 29,  30).

 

Малюнок 29. Звіт в режимі конструктора  

Малюнок 30. Звіт в режимі перегляду


ВИСНОВКИ

База даних – це сукупність структурованих і взаємозалежних даних та методів, що забезпечують додавання, вибірку і відображення даних. Microsoft Access дозволяє керувати всім авідомостями з одного файлу бази даних. В рамках цього файлу використовуються наступні об'єкти:

· таблиці для збереження даних;

·  запити для пошуку і вилучення лише необхідних даних;

· форми для перегляду, додавання і зміни даних у таблицях;

· звіти для аналізу та друкуданих у певному форматі;

· модулі та макроси.

Вдала розробка бази даних забезпечує простоту її підтримки. Розроблена база даних дозволяє вирішити завдання документообігу в автомобільному заводі,  розвантажити звітний документообіг,  і скоротити помилки в документації. При появі нових виробничих завдань розробник може в найкоротші терміни реалізувати їх в базі даних, шляхом додавання рядків, стовпців і цілих таблиць [1, 4].

Описана в курсовому проекті база даних є корисною при роботі в даній області.

В ході проведеної роботи, мною були створені:

- 3 таблиці.

- 9 запитів.

- 3 форми.

 - 2 звіти.

Microsoft Access, володіючи всіма рисами класичної СУБД,  надає і додаткові можливості. Access - це не тільки потужна, гнучка і проста у використанні СУБД, але й система для розробки працюють з базами даних додатків. За допомогою Access можна створити програму, працювати в середовищі Windows. Використовуючи запити, я мав  можливість вибирати і обробляти інформацію що зберігається в таблицях. Також створював форми для введення, перегляду і оновлення даних, а також використовував Access для створення як простих, так і складних звітів. Форми і звіти «успадковують» властивості базової таблиці або запиту,  так що в більшості випадків необхідно вказати формати, умови на значення і деякі інші характеристики даних тільки один раз. До числа найбільш потужних засобів Access відносяться засоби розробки об'єктів - Майстри, які  я також  використовував  для створення таблиць, запитів різних типів форм і звітів.

   За допомогою Access також легко імпортувати дані з текстових файлів, документі втекстових процесорів і електронних таблиць (і експортувати дані в них).

Microsoft Access має безліч областей застосування: на малому підприємстві; корпорації і навіть у сфері домашнього застосування.


 

Література

1. Пасічник В.В., Резніченко В.А. Організація баз даних та знань.

2. Харитонова И., Microsoft Office Access 2007 + видеокурс.

3. http://office.microsoft.com/uk-ua/access-help

4. http://uk.wikipedia.org/wiki/База_даних

5. http://www.djerelo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=9201&Itemid=218

6. http://www.studyport.net/free/formi-v-ms-access.html

7. http://office.microsoft.com/uk-ua/access-help/CH010064577.aspx

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 216; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!