Сигнали управління та оповіщення

ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ УКРАІНИ „КПІ”                                                              ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                            Завідувач кафедри №45                                                                                             С.О.ШНУРКО                                                                              „____”__________20__р.     ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ   до практичних занять з предмету „Тактико-спеціальна підготовка”     ТЕМА 3. Управління системою і підрозділами зв’язку механізованого батальйону.  

КИЇВ-2013

ЗМІСТ.

  І. Методичні вказівки щодо виконання практичної роботи.

ІІ. Загальна обстановка.

   ІІІ. Часткова обстановка.

   ІV. Обстановка по зв’язку.

V. Бойовий наказ командира  1 мб 5 мбр.

   VI. Вказівки начальника штаба  1 мб по управлінню і зв’язку.

  VII. Розпорядження по зв’язку штабу 5 мбр.

 VIII. Бланки документів начальника зв’язку 1мб.

 

І.МЕТОДИЧІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ.

Виконання практичної роботи полягає у розробці Плану зв’язку механізованого батальйону на оборонний бій.

Практичну роботу студент виконує в ролі начальника зв’язку батальйону-командира польового вузла зв’язку.

У кожного студента до початку виконання практичної роботи повинні бути роздруковані:

  1. Тактико-спеціальне завдання на практичну роботу (А4 зброшюроване);
  2. Блокнот начальника зв’язку (А4 зброшюрований);
  3. Топографічна карта району бойових дій (А3 кольорова),
  4. Бланк Схеми радіозв’язку в мб (А3 ч\б).

Всі документи повинні бути зкладені у папку з прищепою.

Практична робота виконується кожним студентом особисто в ході класних занять під керівництвом викладача і в позанавчальний час. Основний обсяг роботи виконується студентом в позанавчальний час, а класні заняття виконуются в основному для отримання консультацій і доповідей викладачу про виконану роботу та оцінки знань студента.

Практична робота виконується в декілька етапів.

1-й етап – здійснюється вивчення загальної, часткової обстановки, обстановки по зв’язку і нанесення тактичної обстановки на Робочу Карту начальника зв’язку. Після вивчення обстановки і нанесення ії на Робочу карту, здійснюється з’ясування завдань батальйону, оцінка обстановки і робляться висновки в яких визначаються заходи які необхідно провести для того щоб недопустити, або максимально послабити вплив негативних факторів на якість зв’язку.

Для з’ясування завдань і оцінки обстановки необхідно вивчити 1,2,3,4 розділи Завдання, звернувши особливу увагу на місця розгортання КСП 1мб, і КСП підпорядкованих і взаємодіючих підрозділів, зрозуміти бойове завдання, яке отримав батальйон і елементи бойового порядку, що утворюються для бою, зрозуміти, які сили і засоби зв’язку є в розпорядженні начальника зв’язку та їх можливості, оформити письмово і доповісти викладачу використовуючи Робочу карту.

2-й етап – приймається рішення на забезпечення радіозв’язку від КСП 1мб з ПУ 5мбр і взаємодіючих підрозділів, організацію радіозв’язку з КСП підпорядкованих підрозділів і в самих підрозділах. Прийняте рішення оформляється письмово і схемою радіозв’язку 1мб на окремому бланку.

Рішення на забезпечення радіозв’язку з ПУ 5мбр, приймається на підставі «Розпорядження по зв’язку штабу 5мбр і Таблиці радіомереж штабу 5мбр (Додаток №1 до Розпорядження…)» з урахуванням наявності радіозасобів в ПВЗ.

Рішення на організацію радіозв’язку з підрозділами батальйону і в самих підрозділах приймається начальником зв’язку після вівчення «Вказівок начальника штабу 1мб з управління і зв’язку, уточнення таблиці радіомереж 1мб» та з урахуванням наявності радіозасобів в ПВЗ.

Начальник зв’язку приймає рішення про закріплення наявних радіозасобів за радіомережами, за особовим складом радіовідділень ПВЗ, і розподілу переносних радіостанцій по підрозділам.

Рішення оформляється письмово в блокноті начальника зв’язку (Завданні ПВЗ, Бойовому розрахунку ПВЗ, Таблиці розподілу переносних радіостанцій), бланку Схеми радіозв’язку 1мб і доповідається викладачу.

3-й етап – приймається рішення на забезпечення проводового зв’язку від КСП 1мб з ПУ 5мбр і взаємодіючих підрозділів, організацію проводового зв’язку з КСП підпорядкованих підрозділів і внутрішнього зв’язку на КСП 1мб.

Рішення на забезпечення і організацію проводового зв’язку приймається на підставі «Розпорядження по зв’язку штабу 5мбр» і «Вказівок начальника штабу 1мб з управління і зв’язку 1мб» та з урахуванням наявності засобів проводового зв’язку в ПВЗ.

Рішення полягає у визначенні пунктів управління до яких (від яких) розгортуються польові кабельні лінії (ПКЛ), визначення оптимальних трас їх розгортання та кількості кабелю, потрібного до їх розгортання. Траси розгортання ПКЛ наносяться на Робочу карту начальника зв’язку. Крім того начальник зв’язку приймає рішення на розгортання абонентських ліній і ліній дістанційного управління (ДУ) радіостанціями КШМ(БМП-1кш), КМ(БМП-1к) і МБУ(1В18).

Розгортання абонентських лінії внутрішнього зв’язку КСП 1мб і лінії ДУ, а також під’єднення ПКЛ від ПУ 5мбр та до КСП взаємодіючих і підпорядкованих підрозділів до вводних щітків комутаторів телефонної станції показуються на Схемі внутрішнього зв’язку КСП 1мб.

Цей етап завершується записом Завдання ПВЗ стосовно організації проводового зв’язку, заповнення Бойового розрахунку ПВЗ, нанесенням трас ПКЛ на Робочу карту складанням Таблиці розподілу проводових засобів, розробки Схеми внутрішнього зв’язку КСП 1мб і доповідю оформлених документів викладачу.

4-етап – визначення і постановка завдань відділенням ПВЗ.

Визначення завдань відділенням ПВЗ здійснюється на підставі вже заповненого Бойового розрахунку ПВЗ, схем радіо і проводового зв’язку і зроблених розрахунків з заповненням V розділу Блокноту, Бланків радіо даних для радіостанцій 1 відділення з заповненням Бланків, постановку завдань командирам відділень згідно зразку.

Завершення роботи полягає в Доповіді Плана зв’язку начальнику штабу 1мб  (викладачу).

ІІ.ЗАГАЛЬНА ОБСТАНОВКА

1. „ФІОЛЕТОВІ” на початку лютого загострили військово-політичну обстановку і приступили до безпосередньої підготовки війни. Під прикриттям великомасштабних навчань приховано нарощують зусилля і угрупування сухопутних військ та авіації. В прикордонних районах проводять навчання з застосуванням звичайних засобів ураження, однак з розвідувальних даних відомо, що їх спеціальні частини готові до застосування зброї масового ураження. Авіація перебазована на польові аеродроми. Відмічені польоти літаків-розвідників вздовж державного кордону з його порушенням, розгортання рухомих пунктів і вузлів зв’язку польової системи управління, наведення авіації.

2. „КАЛИНОВІ” дипломатичним шляхом приймають заходи до зниження напруженості, одночасно проводячи заходи по нарощуванню готовності військ до відбиття можливого нападу. З’єднання, частини відмобілізовуються, виводяться в райони бойового призначення, де проводять бойове злагодження.

 

ІІІ. ЧАСТКОВА ОБСТАНОВКА.

1. „ФІОЛЕТОВІ” – 73 мпд, порушивши державний кордон, нанесла поразку підрозділам прикриття і до ранку Д1 вийшла на рубіж - 30 км на схід від АНДРОПОЛЬ (6006) і розвиває наступ в напрямку СВЕТЛОВ (5810), АРЕНСК (5792). Очікується, що до ранку Д2 вона вийде на рубіж – сх. ок. АНДРОПОЛЬ (6006), КРЮКИ (5805), сх. ок. ТУШИНО (5706), КАПИЕВО (5406), з метою з ранку Д2 продовжити наступ у напрямку АРЕНСК (5792), ОТРАДНОЕ (8256). Авіація веде повітряну розвідку резервів, що висуваються, наносить бомбово-штурмові удари по військам «калинових».

2. „КАЛИНОВІ” ведучі упорні бої частинами прикриття, намагаються стримати просування „ФІОЛЕТОВИХ”. 1мб зі складу 5мбр з ранку Д1 знаходиться у районі зосередження бригади, який відстоїть в 40 км на захід від призначеного району оборони.

 КСП 1мб – 250 м на південь ПОНАЗИРЕВО (61845). Підрозділи 1мб 5мбр зосереджені у районі обмеженому населеними пунктами: на півночі –ПЕРИБЕРКА (61843), на південь-(59835), на схід-ГАЮТЕНО (60823), на захід – ПАНИНО (60856). (знаходиться за межами карти).

О 4.00 Д1 командир 5мбр отримав задачу до ранку Д2 зайняти оборону на ділянці НОРИНО (55067), ЗАРЕЧЕНСК (62067), УСОВО (58904), стійкою обороною зупинити наступ 73 мпд „ФИОЛЕТОВИХ” зосередивши основні зусилля у напрямку ПЕНО (5707), АРЕНСК (5792).

За рішенням командира 5мбр -1мб має завдання: діючи у першому ешелоні, висунутись з району зосередження і до ранку Д2 зайняти оборону у районі півд. ок. НОРИНО (55055), півд. ок. КРЮКИ (58053), перехрестя доріг (57036).

О 6.00 начальник зв’язку батальйону прибув на КСП батальйону для отримання бойового завдання.

О 6.00 командир 1 мб оголосив бойовий наказ на бойові дії.

Примітка: Всі координати – за картою масштабу 1:25 000

 

ІV. ОБСТАНОВКА ПО ЗВ’ЯЗКУ.

1. Вузол зв’язку 1мб розгорнутий в районі КСП батальйону 250 м на півд. ПОНАЗИРЕВО (6184). Польовий вузол зв’язку батальйону доукомплектований особовим складом та технікою до штатів військового часу. З особовим складом проведені тактико- спеціальні заняття по бойовому злагодженню.

2. З початку Д1, вузол зв’язку 1мб забезпечує зв’язок в районі зосередження зі штабом 5мбр і підрозділами мб на діючих радіоданих мирного часу. Проводовий зв’язок в середині батальйону забезпечується по скороченій схемі.

 

 

V. БОЙОВИЙ НАКАЗ КОМАНДИРА 1 мб 5 мбр  №1.

КСП- 250 м на півд. ПОНАЗИРЕВО (6184) 06.00 Д1.

Карта 25000, видання 1975 р.

1. Противник зі складу „ФІОЛЕТОВИХ” 73мпд веде наступ на напрямку СВЕТЛОВ (5810), АРЕНСК (5792). Очікується, що до ранку Д2 він вийде на рубіж сх. ок. АНДРОПОЛЬ (6006), КРЮКИ (5905), сх. ок. ТУШИНО (5706), КАПИЕВО (5406) з метою продовжити наступ у напрямку, ОТРАДНОЕ (8256).

 

2. На напрямку дій батальйону противник знищується  вогнем 1 садн  БрАГ-5, який розгортується у районі – кут лісу (57039), відм.149,5 (58039), зах. ок. БРОНОВО (5802). Праворуч переходить до оборони 2 мб 1 мбр. Ліворуч переходить до оборони 2 мб 5 мбр з завданнями не допустити прориву противника на свої ділянки оборони.

     Розмежувальні лінії:

 Праворуч- з 2мб 1омбр: вкл. відм. 159.7 (54092), викл. півн.ок.ХАРИТОНОВО (55087), викл. перехрестя доріг (54053), вкл. відм. 154.3 (54041).

Ліворуч- з 2мб 5 мбр: викл.перехр.доріг (58093), вкл. відм. 166.3 (58081), вкл. півд. ок. КРЮКИ (58053), вкл. злив рік (58032).

 

3. Батальйон отримав бойову задачу: висунутися з району зосередження по маршруту №1 і зайняти оборону у районі півд. ок. НОРИНО (55055), півд.ок. КРЮКИ (58053), перехр. доріг (57036), діючи у першому ешелоні бригади відбити наступ противника, нанести йому значних втрат, міцно утримуючи район оборони, створити умови для подальшого переходу у наступ. Час готовності до маршу у район оборони – 14.30 Д1.

 

Вирішив:

Основні зусилля у обороні зосередити на напрямку РИКАЧЕВО (5707), ЗАБОЛОТЬЕ (5696), на утриманні району НОРИНО (55055), КРЮКИ (58053), перехрестя доріг (57036).

Використовуючи результати ударів авіації, вогню артилерії та вогневих засобів батальйону нанести противнику поразку на маршрутах висування, рубежі розгортання у взводні колони та рубежах спішування і переходу до атаки.

При намаганні противника вклинитися у взводні опорні пункти рот першого ешелону - надійно утримувати зайняті позиції та вогнем усіх засобів нанести поразку противнику і не допустити подальшого просування у глиб та фланги району оборони.

При вклиненні противника на глибину взводних опорних пунктів – вогнем артилерії та усіх вогневих засобів батальйону зупинити його подальше просування та контратакою другого ешелону батальйону розгромити противника і відновити положення по передньому краю оборони.

Бойовий порядок батальйону мати з наступних елементів:

· 1-й ешелон 1мр з 1тв, 2 мр з 2тв,

· 2-й ешелон 3 мр,

· мінбатр,

· гв,

· бронегрупа (БнГ) в складі 3 тв,

· бойова охорона (бохр) в складі 3мв 3 мр,

· зрв,

· рв,

· ісв.

· Тил батальйону і медичний пункт батальйону.

 4. Наказую:

1мр з 1тв зайняти опорний пункт півд. ок. НОРИНО (55055), перехр.доріг ТУШИНО (56061), відм 152.0 (56058), зосереджуючи основні зусилля в обороні на напрямку ЛЕДКОВО (56064), відм. 162.0 (56088).

2мр з 2тв зайняти опорний пункт - берег річки (57067), півд.ок. КРЮКИ (58053), перехр. доріг (58057),  зосереджуючи основні зусилля в обороні на напрямку ПЕНО (57072), РЕЗНОЕ (57081).

Маючи бойове завдання виключити можливість прориву противником оборони на напрямку дій рот та вогнем усіх засобів нанести йому значних втрат. Командиру 1мр і 2мр до 06.00 Д2 вислати по одному взводу в  розвідувальні засади в райони півн.ок.ПЕНО (58075) і перехр.доріг (55083).

3мр (другий ешелон батальйону) зайняти опорний пункт: відм.149,3 (56034), лінія електропередач (ЛЕП) (57033), перехрестя доріг (57036). При вклиненні противника, утримувати опорний пункт , контратакою розгромити противника і відновити положення по передньому краю оборони.

тр – відправити в розпорядження командирів 1мр і 2мр, 1тв і 2тв з задачею здійснювати вогневе ураження броньованих цілей противника в секторах відповідальності рот, 3тв діяти в якості БнГ і розміститись в опорному пункті 3мр. КСП тр мати поруч з КСП 1 мб.

мінбатр мати основну вогневу позицію (ВП) міст (57045) та запасної ВП кущі (58046) із завданням нанести вогневу поразку підрозділам противника при підході їх до переднього краю оброни, розгортанні та переходу в атаку, в подальшому підтримувати бойові дії механізованих рот. гв - знаходитися у районі кущі (57042) у готовності до розгортання та знищення живої сили противника на вогневих рубежах:

Рубіж 1 - по взвдовж дороги від відм. 162.4, півд. ок. КРЮКИ (58053)

Рубіж 2 - перехр. доріг (55054) перехр. доріг (56068).

БнГ – знаходитися у районікущі (57035) в готовності до розгортання та знищення бронетехніки противника на вогневих рубіжах №1 (56045) і №2 (57049).

рв – з 18.00 Д1 діяти в розвідувальному дозорі з завданням своєчасно визначити появу противника, його сили та напрямок основних зусиль. З початком бою знаходитись в районі ок. гаю (56049).

бохр і розвідувальним засадам з наближенням противника зав’язати бій, заставити його розгорнутися у бойові порядки, визначити момент переходу в атаку, після чого по команді командира батальйона  відійти в опорні пункти своїх рот.

зрв ПЗРК забезпечити прикриття позицій батальйону з повітря, позиції відділень розташувати в опорних пунктах 1мр і 2 мр і районі КСП 1 мб.

ісв –  побудувати систему інженерних загороджень і в подальшому розташуватися у районі перехр.доріг (56044),

рзаб – розгорнути елементи тилу батальону в районі ліс (56047).

мпб – розгорнутися у районі ліс (56047).

Всім підрозділам висуватися в район оборони по маршруту батальйону №1. Похідний порядок мати:

РД-рв, КСП 1мб, зрв, мінбатр, 1мр з тв, 2 мр з тв, 3 мр з тв, гв, ісв, рзаб. Вихідний пункт пройти головою колони о 15.30 Д1. Середня швидкість 20 км\год.

5.  На день бою встановити витрати боєприпасів та ракет:

До стрілецької зброї -0,8 б/к

До танків, БМП – 1,0 б/к

До артилерії (мінометів) – 2,8 б/к

Зенітних ракет – 2,0

Пального - 0,8 заправки.

      6. Рекогносцировку провести з 9.00 до 12.00 Д1, виїзд на рекогносцировку з КСП батальйону. 

Оборону зайняти до 18.00 Д1, готовність: системи вогню – 20.00 Д1; інженерних загороджень – 24.00 Д1.Інженерні роботи першої черги закінчити о 22.00 Д1, другої черги – до 8.00 Д2.

Готовність оборони до бою о 8.00 Д2.

КСП батальйону розгортається у районі: сараї (56049).

Мій заступник – начальник штабу батальйону.

Військовополонених відправляти на пункт збору бригади у район парка ім. Титова (5893).

 

VI.ВКАЗІВКИ НАЧАЛЬНИКА ШТАБУ  1 мб  З УПРАВЛІННЯ І ЗВ’ЯЗКУ.

 

1. 1мб буде виконувати бойову задачу в складі 5мбр. Його завдання - діючи у першому ешелоні бригади, висунутися з району зосередження і до 18.00 Д1 зайняти  визначений район оборони і стійкою обороною зупинити наступ противника та створити умови для переходу у наступ.

2. Бойова задача буде виконуватися у взаємодії: праворуч- з 2 мб 1 мбр, а ліворуч з 2 мб 5мбр. Бойові дії батальйону буде підтримувати 1садн  5БрАГ. Його КСП – поруч з КСП   1 мб (250м на північ).

3. КСП 1 мб планується розгорнути в районі – сараї (56049). До переходу противника в атаку, управління батальйоном буде здійснюватися з тімчасового КСП 1 мб –в районі КСП 1мр.

Запасний район КСП - відм.149,5 (57046)

КСП підрозділів розгорнути в районах:

КСП 1 мр – 100м півд.-сх. відм. 151,7 (55052),

КСП 2 мр – ММС (58055),

КСП 3 мр – сарай (57034),

КСП тр – в районіКСП 1 мб (250м на схід)

КСП мінбатр -  наКСП 1 мб,

КСП БнГ  - кущі (57035),

КСП бохр -  галявина (56072),

КСП розвідзасад – перехр. доріг (55083) і гай (58075),

КСП рзаб – ліс (56047),

КСП рв -  гай (56049),

КСП зрв – в районіКСП 1 мб (250м на захід),

КСП гв – кущі (57042).

КСП ісв– 50м на схід від дороги (56044).

Запасні райони розташування ПУ командирам підрозділів визначити самостійно.

4. Зв’язок з командиром і штабом 5мбр і ТПУ 5мбр забезпечити згідно „Розпорядження по зв’язку штабу 5мбр”, звернувши увагу на забезпечення стійкого радіозв’язку у р\м командира 5 мбр № 501.

5. Під час здійснення маршу в район оборони, управління батальйоном буде здійснюватися по радіо, короткими сигналами в радіомережі оповіщення командира батальйону на радіо даних мирного часу в якій повинні працювати всі радіостанції командирів підрозділів (1,2,3 мр, тр, мінбатр, рв, гв, зрв, ісв, рзаб) . Крім того в цій мережі повинні працювати на прийом  всі радіостанції бойових машин.

6. З початку бою забезпечити стійкий радіозв’язок з розвідувальним дозором, розвідувальними засадами, з бойовою охороною (бохр), підрозділами 1-го ешелону (1мр, 2мр), мінбатр, як з бойових машин так і на переносних радіостанціях.

Радіозв’язок з командирами 3 мр, тр,  БнГ, гв, зрв, ісв, передбачити в окремій радіомережі командира батальйону .

В схемі радіозв’язку передбачити радіомережі для 1мр,2мр,3мр, тр (БнГ), мінбатр, рв, гв, зрв і ісв. Передбачити також входження радіостанцій командира і НШ батальйону в ці радіомережі. Спланувати радіозв’язок в інтересах тилового і технічного забезпечення батальйону.

7. Проводовий зв’язок організувати від КСП 1мб із всіма підрозділами батальйону після заняття району оборони за напрямками. Проводовий зв’язок з розвідзасадами організувати з командирами відповідних рот, а з бойовою охороною (бохр) – через КСП 1мр.

 На КСП батальйону передбачити:

 -  абонентську мережу з установкою ТЛФ апаратів на робочих місцях командира батальйону, НШ, ЗК МТЗ, командира мінбатр в окопах для спостереження і в бліндажі.

- розгортання ліній ДУ радіостанціями БМП-1КШ (командира 1мб), БМП-1К (начальника штабу 1мб) та 1В18(командира мінбатр).

8. Звертаю увагу на забезпечення зв’язку взаємодії з 2мб 5мбр, що діє ліворуч і особливо з 2 мб 1 мбр, що діє праворуч, а також на зв’язок взаємодії з 1садн 5БрАГ. КСП 1 садн планується розгорнути поруч з КСП мб(50м на північ), а КСП сабатр поруч з КСП мр.

9. Начальнику зв’язку довести до всіх підрозділів таблицю позивних     посадових осіб і вузлів зв’язку.

10. Сигнали управління і оповіщення довести до всього особового складу,     кодування робочих карт здійснити по таблиці ССК-7.

11. Командирам підрозділам обладнання пунктів управління  завершити до 20.00 Д1.

12. Начальнику зв’язку документи плану зв’язку представити на затвердження до   14.00 Д1. Організацію звя’зку завершити до 20.00 Д1.

Таблиця позивних посадових осіб, вузлів зв’язку і станцій 1 мб

Посадові особи Особистий цифровий позивний Позивний радіостанції Позивні р\ст. підпорядкова-них підрозділів Позивні вузлів (станцій) зв’язку
Командир 1 мб 176 Черешня-24 Смородина-81   Кінкан
НШ 335 Шпак-18 Сорока-34   Кінкан
ЗК з МТЗ 191 Сарай-36   Кінкан
НЗ 1мб 291     Кінкан
Командир 1 мр 418 Десна-30 Десна -1,2,3 Зошит
Командир 2 мр 418 Буг-23 Буг-1,2,3 Олівець
Командир 3 мр 418 Дністр-18 Дністр-1,2,3 Ручка
Командир тр 418 Медвідь-47 Медвідь-1,2,3 Папір
Ком. мінбатр 307 Фазан-46 Фазан-1,2, Підручник
Командир рзаб 418 Грач-48 Грач-1,2,3,4 Балик
Командир рв 513 Сова-14 Сова-1,2 Джерело
Командир гв 714 Горох-94 Горох-1,2,3 Сніг
Командир зрв 808 Стеля-17 Стеля-1,2,3 Небо
Командир ісв 112 Мостовик-51 Мостовик-1,2 Заступ
Командир 1 садн 617 Самовар-40   Алгоритм
Ком. 2мб 5 мбр 176 Груша-22   Шлейф
Ком. 3мб 5 мбр 176 Забор-66   Сектор
Командир тб 176 Овес-31   Броня
Ком. 2мб 1 мбр 176 Таран-53   Радіус

Сигнали управління та оповіщення

Найменування Голосом Сигналом
А) управління Контратака з рубежу №1 (2)     Вийти на вогневий рубіж гв №1 (2)   Я свій Зосереджений вогонь роти (взводу) Перехід з основних на запасні вогневі позиції та навпаки   Цілевказування   Зайняти сховище Зайняти позиції Виклик вогню артилерії Перенесення вогню артилерії   Накат № 1 (2)     Полум’я №1 (2)   Я вітер Удар-111 (112)   Скачок-2 (3)   Гром До бою Вітер-222 Перекат-333   Зелена ракета у напрямку контратаки   Червона ракета у напрямку рубежу Сигнальна ракета     Черга трасуючих куль у напрямку цілі
Б) оповіщення Про наліт повітряного противника Про радіоактивну загрозу Про хімічну загрозу   Повітря-5555 Атом-9999 Гази-4444       Ракета СХТ Ракета СХТ  

 

Таблиця кодування карти (ССК-7)

 

Координата Х Кодове значення Координата У Кодове значення Координата У Кодове значення
5952 121 11682 339 11695 375
5953 125 11683 334 11696 373
5954 123 11684 336 11697 376
5955 129 11685 330 11698 370
5956 124 11686 338 12301 377
5957 126 11687 332 12302 372
5958 122 11688 335 12303 374
5959 127 11689 337 12304 378
5960 120 11690 331 12305 305
5961 128 11691 333 12306 307
5962 193 11692 376 12307 304
    11693 371 12308 300
    11694 379 12309 309

VII.РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПО ЗВ’ЯЗКУ ШТАБУ 5 мбр.

Начальникам штабів батальйонів.

Тільки: начальнику штабу 1 мб.

Розпорядження по зв’язку штабу 5 мбр.

КП- півд. ок. ГОРЕЛОВКА (6082).

 

1. Вузли зв’язку пунктів управління 5 мбр, з 16.00 Д1 будуть розгорнуті в районах:

КП- півд. ок. ЗАМОЖНЕ (5886). (за лівим обрізом карти -3км).

ЗКП -4 км зах. САХНІВЦІ (5679). (за лівим обрізом карти-6 км).

ТПУ – зах. ок. лісу (5872). (за лівим обрізом карти-16 км).

2. Зв’язок від пунктів управління 5мбр з підпорядкованими підрозділами забезпечити:

а) радіозасобами: у відповідності з наданою таблицею радіомереж штабу 5 мбр з 20.00 Д1-по варіанту „жовта ніч” (додаток№1).

б) проводовими засобами: від КП та ЗКП 5мбр з КСП підпорядкованих підрозділами по напрямкам проводового зв’язку кабелем П-268М силами і засобами польового вузла зв’язку 5 мбр;

в) рухомими засобами: згідно з графіком роботи рухомих засобів (додаток №2). Станція ФПЗ 5 мбр розгортується в районі КП 5 мбр.

3. Порядок використання зв’язку та режим роботи радіозв’язку встановити: до початку бойових дій використовувати канали зв’язку, які утворені проводовими та рухомими засобами зв’язку. Роботу радіозасобів дозволити на діючих радіоданих в режимі мирного часу. З 20.00 Д1 роботу радіозасобів на передачу –ЗАБОРОНИТИ. З початком бойових дій в першу чергу використовувати проводові засоби, в другу чергу – радіозасоби.

4. Засекречений зв’язок організувати згідно Розпорядження по зв’язку штабу 5мбр в радіомережах  командира 5 мбр з використанням апаратури Т-219.

5. Зв’язок взаємодії забезпечити:

а) Радіозасобами: в радіомережах командира і штабу 5мбр з дозволу старших станцій.

б) Проводовими засобами:

- між підрозділами 5 мбр по проводовим напрямкам через вузли зв’язку   КП і ЗКП 5 мбр., крім того

- між 1 мб і 2 мб 5 мбр по проводовому напрямку, розгорнутому від 1 мб до 2 мб силами і засобами 1 мб,

-  між 1 мб 5 мбр і 2мб 1 мбр -по проводовому напрямку розгорнутому силами і засобами 2мб 1 мбр.

- між механізованими батальйонами і артилерійськими дивізіонами по проводовим напрямкам, розгорнутих силами і засобами садн.

6. Перед фронтом 5 мбр противник веде розвідку силами і засобами батальйону розвідки і РЕБ 73 мпд, а також засобами супутникової розвідки.

7. Управління системою зв’язку 5мбр буде здійснюватися з КП  5мбр по всім діючим каналам зв’язку.

8. Резерв зв’язку 5 мбр в районі КСП тб.

9. Ремонт засобів зв’язку з незначними пошкодженнями здійснювати своїми силами. Засоби зв’язку з середніми пошкодженнями відправляти до взводу ремонту засобів зв’язку рвб.

10. Готовність системи зв’язку до забезпечення зв’язку 20.00 Д1.

11. Дані про стан зв’язку щодобово вносити в бойові донесення станом на 20.00.

 

Начальник штабу 5 мбр   полковник                 С.О.Шнурко

       Начальник зв’язку 5 мбр підполковник            М.А.Казмерчук

Додатки:

  1. Таблиця радіомереж штабу 5 мбр.
  2. Графік роботи рухомих засобів зв’язку.
  3. Витяг із таблиці позивних посадових осіб, вузлів і станцій зв’язку.

Додаток №1

Таблиця радіомереж штабу 5 мбр.

 

№ радіомережі, тип станції, режим роботи № : Склад радіомережі Позивні радіостанції
Р\М №1405(чергова) штабу АК Р-161, Р-130 ТФ 1 2 3 …… Шт.АК Шт.5 мбр Шт.1мб 5 мбр Інші частини і підрозділи АК Схил-21 Крига-15 Крути-30 ………..
Р/М №501 ком. 5 мбр  Р-111 (ТФ ЗАЗ)   Частоти: Основна – 39100 Запасна - 48225 1 2 3 4 5 Ком. 5 мбр Ком. 1 мб Ком. 2мб Ком. 3 мб Ком. тб   Кедр-52 Береза-81 Річка-34 Атом-70 Туман-15
Р/М №502 ком. 5 мбр (прихов.) Р-130 (ТФ ЗАЗ)   Частоти: Основна – 4550 Запасна - 4320 1 2 3 4 5 Ком. 5 мбр Ком. 1 мб Ком. 2 мб Ком. 3 мб Ком. тб   Сектор-21 Кутник-25 Вітер-15 Ранок-85 Вільха-23
Р/М №504 ком. 5 мбр Р-111 (ТФ)    Частоти: Основна – 30900 Запасна – 42200 1 2 3 4 5 Ком. 5 мбр Ком. 1 мб Ком. 2 мб Ком. 3 мб Ком. тб   Сніговик-23 Бункер-15 Звук-42 Плазма-18 Конус-11
Р/М №505 штабу 5 мбр Р-111 (Р-123) ТФ    Частоти: Основна – 40800 Запасна - 35110 1 2 3 4 5 штаб 5 мбр штаб. 1 мб штаб. 2 мб штаб. 3 мб штаб. тб   Сітка-23 Канал-94 Набат-49 Злива-55 Броня-15
Р/М №512 ЗКТ 5 мбр Р-111, Р-159 (ТФ)   Частоти: Основна-25500 Запасна-23700 1 2 3 4 5 ЗКТ 5 мбр ЗК МТЗ 1 мб ЗК МТЗ 2 мб ЗК МТЗ 3 мб ЗК МТЗ тб   Крісло-25 Віник-15 Книга-71 Зошит-15 Кулак-68
Р/М №513 ЗКО. 5 мбр Р-111, Р-159 (ТФ)    Частоти: Основна-24500 Запасна-22700 1 2 3 4 5 ЗКО 5 мбр ЗК МТЗ 1 мб ЗК МТЗ 2 мб ЗК МТЗ 3 мб ЗК МТЗ тб   Осінь-15 Кедр-19 Трава-54 Граніт-94 Скло-14

 

Додаток №2

Графік роботи рухомих засобів зв’язку

 

№ з/п

Маршрут

Відстань (км)

Рейсів

Рухомі засоби ФПЗ

Час

Відпр.з початк. пунтку Прибуття у кінц. пункт Відправ. З кінц. пункту Прибуття в початк. пункт
1 КП 5мбр КСП 1 мб 8 1 БТР-60ПБ 8.00 16.00 8.30 16.30 9.00 17.00 9.30 17.30

 

Додаток №3

Витяг із таблиці позивних посадових осіб, вузлів і станцій зв’язку

 

ПОЗИВНІ ПОСАДОВИХ ОСІБ

1. Командир бригади 348
2. Заступник командира бригади 459
3. Начальник штабу бригади 591
4. Заступник командира бригади з ВР 786
5. Заступник командира бригади з тилу 124
6. Заступник командира бригади з озброєння 121
7. Начальник розвідки бригади 303
8. Начальник оперативного відділення бригади 176
9. Начальник артилерії бригади 178
10. Начальник ППО бригади 224
11. Начальник інженерної служби бригади 105
12. Начальник служби РХБЗ бригади 107
13. Начальник зв’язку бригади 291
14. Командир батальйону 176
15. Заступник командира батальйону 126
16. Заступник командира батальйону з виховної роботи 153
17. Заступник командира батальйону з МТЗ 191
18. Начальник штабу батальйону 335
19. Начальник ВЗ 293
20. Черговий по зв'язку 189
21. Начальник КШМ (апаратної, станції) 191

ПОЗИВНІ ВУЗЛІВ ТА СТАНЦІЙ ЗВ’ЯЗКУ

1. ВЗ КП 5 мбр Синиця
2. ВЗ ЗКП 5 мбр Радар
3. ВЗ ТПУ 5 мбр Естонка
4. ВЗ КСП 1 мб Кінкан
5. ВЗ КСП 2 мб Шлейф
6. ВЗ КСП 3 мб Сектор
7. ВЗ КСП тб Броня
8. ВЗ КСП 2 мб 1 мбр (сусід праворуч) Радіус
9. ВЗ КСП 1 садн 5 мбр Алгоритм

 

 

 

VIII. БЛАНКИ ДОКУМЕНТІВ НАЧАЛЬНИКА ЗВЯЗКУ 1 мб.

- Робоча карта начальника зв’язку 1 мб.

- Блокнот начальника зв’язку 1 мб.

- Схема радіозв’язку 1 мб.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 840; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!