Написання тексту курсової роботи



Зібравши необхідний матеріал з теми, студенту необхідно прис-тупити до написання курсової роботи.

Курсова робота повинна містити такі структурні елементи: -титульний аркуш; -реферат; -зміст;

-перелік умовних позначень; -вступ;

-основну частину; -висновки;

-перелік посилань; -додатки.

Титульний аркуш є першою сторінкою курсової роботи і основ-ним джерелом інформації про тему роботи та місце навчання студента.

Реферат призначено для ознайомлення з курсовою роботою. Він має бути стислим, інформативним і містити відомості, які дозволяють прийняти рішення про доцільність читання всієї курсової роботи. Реферат розміщується безпосередньо за титульною сторінкою, починаючи з нової сторінки.

Реферат повинен містити: -відомості про обсяг курсової роботи, таблиць, кількість ілюстрацій,

додатків, кількість джерел; -текст реферату; -перелік ключових слів.

Текст повинен відображати надану у курсовій роботі інформацію у такій послідовності: -предмет дослідження; -об'єкт дослідження; -мета роботи; -методи дослідження; -результат дослідження.

Обсяг реферату повинен становити не більш ніж 500 слів і розміщуватися на одній сторінці формату А4. Ключові слова, що є визначальними для розкриття суті курсової роботи, розміщують після тексту реферату. Перелік ключових слів містить від 5 до 15 слів (сло-восполучень), надрукованих великим літерами у називному відмінку в рядок через кому.

Зміст (план) роботи розташовують безпосередньо після титу-льного аркуша реферату, починаючи з нової сторінки. До змісту вклю-чають перелік умовних позначень символів, одиниць скорочень і термінів; вступ, послідовно наведені назви всіх розділів, підрозділів, пунктів і підпунктів (якщо вони мають заголовки), висновки, рекомендації, перелік посилань, назви додатків і номери сторінок, які містять початок матеріалу. У змісті можна навести й назви ілюстрацій і таблиць із зазначенням сторінок, на яких вони розміщені.

У вступі (до 2-х сторінок) курсової роботи відмічається актуа-льність обраної теми, проблеми, що в ній висвітлюються, дається оцінка сучасного стану розробки проблеми; формулюється задача роботи, дається пояснення вузлових питань, що розкривають тему. Виходячи з поставленої задачі, обґрунтовується план роботи і називаються використанні джерела. Важливо зазначити також ступінь

8

висвітлення теми в економічній літературі, вказати на дискусійні питання (якщо такі є). Також можна вказати, які питання для автора були найбільш складними або викликали найбільший інтерес. Вступ розташовують на окремій сторінці.

Основна частина роботи розкриває зміст теми відповідно до питань плану. Саме від того, наскільки правильно, глибоко та всебічно розглянуто основні питання теми залежить якість курсової роботи.

Виклад матеріалу з чітким виділення параграфів плану допомагає студентові розмежувати матеріал на логічні частини, бачити зв'язок між ними, не допускати повторень, відповідно до параграфів плану викладати матеріал теми і в кінці кожного розділу зробити висновок.

Виклад кожного розділу слід розпочинати з постановки питання, з'ясування суті аналізованого економічного явища чи процесу. Потім необхідно перейти до характеристики властивих цьому процесу рис і особливостей, показати всі різноманітні форми їх прояву, відобразити його становлення і розвиток.

Положення роботи не повинні бути декларативними. Кожне з них потрібно підкріплювати аргументацією, системою доказів і пояснень. Потрібно уникати шаблонних, беззмістовних фраз, не допускати повторень.

Теоретичний зміст курсової роботи повинен поєднуватися з точністю та логічністю викладу. Текст курсової роботи має бути від-редагованим. Потрібно уникати багатослівних, занадто емоційних вира-зів, використання зайвих слів. Речення повинні бути якомога коротшими. Це полегшує висловлювання думки і її розуміння. Висловлюватися слід у множині від першої особи. Повне копіювання цілих блоків тексту наявних економічних публікацій не дозволяється.

Для підтвердження висновків, що виходять з дослідження, в роботі можуть наводитися цитати з використаних джерел. Але занадто захоплюватися цитатами не слід. Цитати, статистичні дані, що наво-дяться у тексті, обов'язково повинні мати посилання на їх джерела у вигляді порядкових посилань.

Висновки розміщують після безпосереднього викладення основної частини роботи, починаючи з нової сторінки. У висновках наводять оцінку отриманих результатів роботи (негативних також), а також можливі сфери використання результатів роботи.

Висновки при цьому повинні бути короткими, органічно поєдну-ватися зі змістом роботи, а не зачіпати ті аспекти, які не розкривалися студентом. Тільки у цьому випадку робота буде цілісною, що добре характеризує її автора. Текст висновків може поділятися на пункти.

Перелік джерел, на які є посилання в основній частині курсової роботи, наводять у кінці тексту з нової сторінки. Бібліографічні описи в переліку посилань наводять у порядку, за якими вони вперше згадуються у тексті. Порядкові номери описів у переліку є номером посилання у тексті.

Бібліографічні описи посилань у переліку наводять відповідно до чинних стандартів з бібліографічної та видавничої справи (ГОСТ 7.1:2006. Бібліографічний опис документа. Загальні вимоги і правила складання).

Коли є деякі матеріали, включення яких до основної частини роботи може змінити впорядковане і логічне уявлення про роботу, або через великий обсяг чи специфіку викладення, або форму подання не можуть бути внесені до основної частини, то їх розміщують у додатках, які містять таблиці, графіки, схеми, проміжні математичні докази, формули, розрахунки, опис комп'ютерних програм, що були розроблені у процесі виконання курсової роботи, та ін. Додаток слід оформлювати як продовження курсової роботи на її наступних сторінках. Розміщують додатки в порядку появи посилань на них у тексті курсової роботи.

Оформлення курсової роботи

5.1. Загальні вимоги

Текст курсової роботи оформлюють з одного боку аркуша формату А4 (210x297 мм) за допомогою комп'ютерної техніки українською мовою, у текстовому редакторі Word. Розмір шрифту 14 пунктів з полуторним міжрядковим інтервалом. Обсяг роботи не повинен перевищувати 40 сторінок друкованого тексту.

Текст курсової роботи слід друкувати, додержуючись таких полів: зліва - 20 мм, справа - 10 мм, зверху - 20 мм, знизу - 20 мм. Рукописні вставки в роботі не допускаються, за винятком формул.

Всі розділи повинні мати заголовки, які розташовують посередині рядка і друкують великими літерами без крапок у кінці. Заголовки підрозділів, пунктів і підпунктів слід починати з абзацного відступу і друкувати маленькими літерами, крім першої великої, не підкреслюючи, без крапки в кінці. Якщо заголовок складається з двох і більше речень, його розділяють крапкою.

Відстань між заголовками і подальшим чи попереднім текстом повинна становити три інтервали.

f

I

He допускається розміщувати назву розділу, підрозділу, а також пункту і підпункту в нижній частині сторінки, якщо після них розміщено тільки один рядок тексту. Також необхідно дотримуватися рівномірної цільності, однакової контрастності та чіткості тексту.

5.2. Нумерація сторінок

Сторінки курсової роботи слід нумерувати арабськими цифра-ми. Номер сторінки проставляється у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці. Титульний аркуш включається до загальної нумерації сторінок роботи. Номер сторінки на титульному аркуші не проставляють. Реферат, текст змісту, перелік посилань включають до загальної нумерації сторінок. Додатки нумеруються, але не врахо-вуються у загальну кількість сторінок.

5.3. Нумерація розділів, підрозділів та підпунктів

Розділи, підрозділи, пункти та підпункти роботи слід нумерувати арабськими цифрами. Розділи повинні мати порядкову нумерацію в межах викладання суті роботи і позначатися арабськими цифрами. Наприклад, 1.2.3. Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу та порядкового номера підрозділу, який відокремлюється крапкою.

Пункти повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного розділу або підрозділу. Номер пункту складається з номера розділу і порядкового номера пункту або з номера розділу, порядкового номера підрозділу та порядкового номера пункту, які відокремлюються крап-кою. Номер підпункту складається з номера розділу, порядкового номера підрозділу, порядкового номера пункту, які відокремлюються крапкою, наприклад 1.1.1.1, 1.1.1.2. Якщо розділ або підрозділ скла-дається з одного пункту або пункт складається з одного підпункту, його не нумерують.

5.4. Ілюстрації

Ілюстрації (малюнки, графіки, схеми, діаграми) слід розміщувати безпосередньо після тексту, де вони вперше згадуються, або на наступній сторінці. На всі ілюстрації мають бути посилання у роботі. Ілюстрації повинні мати назву, яку розміщують під ілюстрацією. Нумерувати слід арабськими цифрами порядковою нумерацією у ме-жах розділу, за винятком ілюстрацій, наведених у додатках. Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюст-рації, відокремлених крапкою, наприклад, рис. 2.1. - перший рисунок другого розділу. 

5.5. Таблиці

Головка

Цифровий матеріал, як правило, оформлюється у вигляді таблиці.

Приклад побудови таблиці

Таблиця (номер)

Назва таблиці

Заголовки граф

Підзаголовки граф

Рядки

Боковик Графи (колонки)

(заголовки рядків)

Таблицю слід розташовувати безпосередньо після тексту, в якому вона згадується вперше, або на наступній сторінці. На всі таблиці мають бути посилання у тексті роботи.

Таблиці слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією у межах розділу, за винятком таблиць, що наводяться у додатках. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і номера таблиці, відокремлених крапкою, наприклад, таблиця 3.1. - перша таблиця у третьому розділі. Заголовки граф таблиці починають з великої літери, а підзаголовки - з малої, якщо вони складають одне речення із заголовком.

5.6. Переліки

Переліки за потреби можуть бути наведені у середині пунктів або підпунктів. Перед переліками ставлять двокрапку. Перед кожною позицією переліку слід ставити малу літеру української абетки з дужкою або, не нумеруючи, дефіс (перший рівень деталізації). При подальшій деталізації переліку слід використовувати арабські цифри з дужкою (другий рівень деталізації). Приклад:

а) комерційний кредит;

б) банківський кредит:

1) споживчий кредит;

2) іпотечний кредит;

3) державний кредит;

4) міжнародний кредит. 

Переліки першого рівня деталізації друкують малими літерами з абзацного відступу, другого - з відступом відносно місця розташування переліків першого рівня.

5.7. Примітка

Примітки вміщують у курсові роботі за необхідністю пояснення змісту тексту, таблиці або ілюстрації. Примітки розташовують безпосередньо після тексту, таблиці, ілюстрації, яких вони стосуються. Одну примітку не нумерують.

Слово «Примітка» друкують з великої літери з абзацного відступу курсивом. Після слова «Примітка» ставлять крапку і з великої літери в тому ж рядку наводять текст примітки, наприклад:

Примітка....

Декілька приміток нумерують послідовно арабськими цифрами з крапкою. Після слова «Примітки» ставлять двокрапку і з нового рядка з абзацу після номера примітки з великої літери наводять текст примітки, наприклад:

Примітки: 1. ... 2. ...

5.8. Виноски

Пояснення до окремих даних, наведених у тексті або таблиці, допускається оформляти виносками.

Виноски позначають надрукованими знаками у вигляді арабських цифр (порядкових номерів).

Нумерація виносок - окрема для кожної сторінки.

Знак виноски проставляють безпосередньо після того слова, числа, символу, речення, до якого дають пояснення, та перед текстом пояснення.

Текст виноски розміщують під таблицею або в кінці сторінки та відокремлюють від таблиці або тексту лінією довжиною 30-40 мм, проведеною у лівій частині сторінки.

Текст виноски починають з абзацного відступу і друкують через один інтервал з мінімальним міжрядковим інтервалом.

5.9. Формули та рівняння

Формули та рівняння розташовують після тексту, в якому вони надаються, посередині сторінки. Вище і нижче кожної формули або рівняння залишають інтервал, що становить не менше одного рядка.

Формули і рівняння у роботі (за винятком формул і рівнянь, наведених у додатках) слід нумерувати порядковою нумерацією у межах розділу. Номер формули або рівняння складається з номера розділу та порядкового номера формули або рівняння, відокремлених крапкою. Наприклад, формула (1.3) - третя формула першого розділу. Номер формули або рівняння зазначають на рівні формули або рівняння у дужках у крайньому правому положенні на рядку.

Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів, слід наводити безпосередньо під формулою у тій послідовності, в якій вони наведені у формулі чи рівнянні. Значення кожного символу чи числового коефіцієнта слід подавати з нового рядка.

Переносити формули чи рівняння на наступний рядок допускається тільки зі знаками виконуваних операцій, повторюючи знак операції на початку наступного рядка, наприклад, коли переносять формули чи рівняння на знаковій операції множення, застосовують знак множення (х).

Формули, що розміщені послідовно і не розділені текстом, відокремлюються комою.

5.10. Посилання

Посилання у тексті курсової роботи слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділених двома квадратними дужками, наприклад «... у роботах [1,...5]>>, або [4, с. 234].

Допускається наведення посилань на джерела у виносках, при цьому оформлення посилання має відповідати його бібліографічному опису за переліком посилань із зазначенням номера.

При посиланнях на розділи, підрозділи, пункти, підпункти, ілюстрації, формули, рівняння, додатки зазначають їх номери, наприклад, при посиланні слід писати: «... у розд. 3...», «... див. 2.1 ...», «... на рис. 1.2 ...», «... у табл. 3.2 ...», «... за формулою 2.3 ...», «... у дод. Б».

5.11. Титульний аркуш

Титульний аркуш заповнюється за формою (див. дод. А).

5.12. Перелік умовних позначень, символів, скорочень і термінів

Перелік повинен розташовуватися стовпцем. Ліворуч в абетковому порядку наводять умовні позначення, символи, одиниці, скорочення і терміни, праворуч - їх детальну розшифровку.

5.13. Додатки

Додатки слід оформляти як продовження курсової роботи на її наступних сторінках. Розташовують додатки в порядку появи посилань на них у тексті роботи. Кожний додаток повинен починатися з нової сторінки. Він повинен мати заголовок, надрукований угорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої повинно бути надруковано слово «Додаток» і велика літера, що позначає додаток. Додатки слід позначати послідовно^великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, І, ї, И, О, Ч, Ь. Додатки оформлюють і відповідно нумерують сторінки, але не враховують їх у загальному обсязі курсової роботи.

6. Захист курсової роботи

Завершальним етапом виконання курсової роботи є її захист студентом. За кілька днів до захисту студент повинен ознайомитися з рецензією кафедри на його роботу, підготуватися до захисту.

Під час захисту з'ясовується, наскільки серйозно і вдумливо студент працював над проблемою теми, літературними джерелами, аналізом фактичного та статистичного матеріалу.

Процедура захисту складається з короткої доповіді студента (до 10 хв), в якій він повідомляє назву теми, перелік питань, висвітлених у курсовій роботі, на яких матеріалах вона грунтується, розкриває основний зміст роботи, аргументує свій погляд на дане питання. Особливу увагу слід звернути на мету роботи та зроблені висновки. Потім студент дає відповіді на зауваження рецензента та запитання членів комісії. Під час захисту курсової роботи можуть задавати питання і виступати щодо змісту курсової роботи також офіційні опоненти, призначені кафедрою з числа студентів (бажано іншої групи), та всі присутні. Рекомендується до захисту підготувати тези доповіді та необхідні наочні матеріали.

На основі рецензії керівника і рівня захисту студентом курсової роботи комісія у результаті обговорення на закритому засіданні оцінює її за чотирибаловою системою («відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно») та за шкалою ECTS. Позитивна оцінка заноситься до екзаменаційної відомості та залікової книжки студента. Незадовільна оцінка у залікову книжку не виставляється.

На «задовільно» оцінюються ті роботи, які правильно і досить повно висвітлюють основні питання теми. На «добре» - роботи, виконані на високому теоретичному рівні, що повно і всебічно висвітлюють питання теми, з ґрунтовним викладом матеріалу, правильним оформленням. На «відмінно» - роботи, в яких має місце самостійний аналіз теоретичного і фактичного матеріалу, творчо досліджено тему, глибоко розкрито економічні проблеми, зроблено самостійні логічні висновки та цікаві пропозиції, а також, якщо студент самостійно зібрав, систематизував і узагальнив матеріал або пропонує якісь цікаві заходи щодо вирішення тієї чи іншої проблеми.

Студенти, роботу яких не оцінено позитивно, повинні написати нову роботу або істотно переробити дану і повторно подати її на рецензування та. захист у встановлений деканатом термін (додаткова сесія). Студенти, які не виконали курсової роботи або отримали незадовільну оцінку при захисті, до екзамену з цієї дисципліни не допускаються.

Процес захисту курсових робіт має велике значення, оскільки дає студентам досвід публічних виступів. Це дуже важливо, якщо врахувати, що курсова робота готує студента до виконання і захисту більш складної і важливої за своїм значенням дипломної роботи. Кращі курсові роботи на найбільш актуальні теми, що мають певне теоретичне і практичне значення, можуть бути рекомендовані для публікації у збірниках студентських праць, представлені на конкурс або виставку кращих студентських наукових робіт. Вони можуть бути основою для доповідей та виступів у наукових студентських гуртках і на конференціях.

Позитивно оцінені та захищені курсові роботи здають до архіву університету.

7. Рекомендована тематика курсових робіт

1. Формування політичної економії як науки.

2. Сутнісна характеристика предмета «Політична економія» і еволюція її розвитку.

3. Сучасні напрями, школи і течії у політичній економії.

4. Розвиток політичної економії в Україні.

5. Політична економія - наукова основа економічної політики держави.

6. Вплив політичної економії на формування економічного мислення.

7. Взаємозв'язок політичної економії, економічної політики та господарської практики.

8. Система економічних потреб та інтересів: їх сутність та механізм дії.

9. Роль економічних потреб та інтересів у мотивації підприємницької діяльності людини.

10. Сучасні тенденції розвитку та формування раціональних потреб людини.

11. Потреби та інтереси людей як рушійна сила соціально-економічного прогресу.

12. Виробництво як основа життя та розвитку суспільства.

13. Виробництво і потреби: взаємозв'язок і взаємодія.

14. Виробництво і споживання: механізм взаємодії.

15. Економічний вибір в умовах обмеженості ресурсів.

16. Інформація як фактор виробництва.

17. Місце і роль інтелектуальних ресурсів у розвитку економіки України.

18. Роль НТР у розвитку суспільства.

19. Суспільний прогрес та його періодизація.

20. Політекономічна характеристика економічної системи.

21. Типи економічних систем.

22. Постіндустріальне суспільство: сутність та тенденції розвитку.

23. Різноманітність форм і методів переходу різних країн до ринкової економіки.

24. Місце і роль людини в економічній системі.

25. Відносини власності в економічній системі.

26. Формування державного і ринкового механізмів регулювання економіки у період становлення ринкових відносин.

27. Державна власність: сутність і економічна роль.

28. Акціонерна власність у сучасних умовах.

29. Механізм та форми реалізації власності.

30. Інтелектуальна власність: сутність та проблеми її комерціалізації в Україні.

31. Формування різноманітних форм власності в економіці України.

32. Форми товарної організації виробництва.

33. Товарне виробництво як основа ринкової економіки.

34. Соціально-економічні фактори та основні функціонально-струк- турні елементи товарного ринку.

35. Альтернативні теорії вартості та ціни товару.

36. Вартість, споживча вартість та цінність товару.

37. Проблеми підвищення ефективності діяльності підприємства у ринкових умовах.

38. Теорії вартості та ціни у концепціях класичної, марксистської та неокласичної економічних шкіл.

39. Цінова політика в економічній діяльності підприємства, фірми.

40. Механізм ціноутворення в умовах ринку.

41. Економічні аспекти державного регулювання ціноутворення для конкурентної галузі.

42. Ціноутворення на олігополістичному ринку.

43. Собівартість: види, структура та шляхи зниження.

44. Сутність і структура господарського механізму сучасної ринкової економіки.

45. Гроші як основоположна економічна категорія розвинених товарних відносин.

46. Види та природа сучасних грошей (паперові, кредитні, електронні).

47. Теорія грошей у сучасній економічній науці.

48. Інфляція, її сутність, причини та види.

49. Соціально-економічні наслідки інфляції та шляхи їх подолання. 5р. Антиінфляційна політика держави.

51. Попит та пропонування у суспільному виробництві.

52. Конкуренція у ринковій економіці.

53. Конкуренція та диференціація продукту в умовах ринку монополістичної конкуренції.

54. Формування конкурентного середовища в економіці України.

55. Сучасні проблеми національної конкурентоспроможності в Україні.

56. Методи захисту та розвитку конкуренції в економіці України.

57. Олігополістична конкуренція, її характер та основні засоби.

58. Формування олігополістом політики стабілізації цін і маневрування капітальними витратами.

59. Особливості конкурентної боротьби на олігополістичному ринку диференційованих благ.

60. Великі корпорації: активізація процесів злиття і поглинання.

61. Економічна роль монополій.

62. Природний монополізм та державне регулювання функціонування відповідних монополістичних структур.

63. Негативні наслідки монополізації економіки.

64. Досвід захисту конкуренції у США та європейських державах.

65. Антимонопольна політика держави: необхідність, сутність і значення.

66. Теорії капіталу та його сучасне трактування.

67. Первісне нагромадження капіталу - початковий фактор формування ринкового підприємництва.

68. Первісне нагромадження капіталу та його особливості в Україні.

69. Капітал підприємства і шляхи підвищення ефективності його кругообігу.

70. Іноземний капітал в економіці України: стан та перспективи використання.

71. Особливості сучасного нагромадження капіталу в Україні.

72. Місце і роль людського капіталу у сучасній економіці.

73. Торговельний капітал та особливості його розвитку в Україні.

74. Прибуток і його джерела: теоретичні концепції.

75. Прибуток, його суть, види та роль у ринковій економіці.

76. Прибуток та його стимулююче значення у ринковому механізмі.

77. Економічні та соціальні показники ефективності суспільного виробництва.

78. Особливості підприємницької діяльності в Україні.

79. Мікроекономічна модель підприємства.

80. Максимізація обсягу випуску продукції: мікроекономічний аспект.

81. Формування підприємницького середовища в Україні.

82. Посередницька підприємницька діяльність.

83. Державна підтримка розвитку підприємництва в Україні.

84. Державна власність та підприємницька діяльність.

85. Малий бізнес в Україні: стан та перспективи розвитку.

86. Розвиток малого та середнього бізнесу в економіці України.

87. Обґрунтування оптимальних розмірів підприємства: мікроекономічний аспект ( на прикладі ринку товарів).

88. Формування акціонерного капіталу і акціонерних товариств в Україні.

89. Тіньова економіка: сутність, причини, соціально-економічні наслідки та шляхи подолання в Україні.

90. Ринкова інфраструктура та її роль у регулюванні економічних процесів.

91. Інтернет-торгівля у сфері сучасної ринкової інфраструктури.

92. Формування та функціонування інфраструктури в економіці України.

93. Становлення та розвиток біржової діяльності в Україні.

94. Банківська система України.

96. Банківська система як інфраструктурний елемент сучасної ринко

вої економіки.

97. Комерційні банки України і шляхи підвищення їх ролі в економіці.

98. Небанківські фінансово-кредитні інститути.

99. Товарна біржа та її функції.

100. Первинний та вторинний ринок цінних паперів. Фондова біржа.

101. Формування ринку цінних паперів в Україні.

102. Кредит як форма руху позичкового капіталу.

103. Кредит, його функції та роль у ринковій економіці.

104. Ринок праці як форма регулювання зайнятості трудових ресурсів.

105. Заробітна плата: сутність, форми та теоретичні концепції.

106. Доходи населення, їх види, джерела формування і рівень у сучасних умовах України.

107. Оплати праці та мотиваційний механізм.

108. Доходи населення і рівень життя в Україні.

109. Політика регулювання зайнятості: світовий досвід та практика в Україні.

110. Безробіття як соціально-економічне явище ринкової економіки.

111. Проблеми безробіття молоді.

112. Сутність і основні напрями соціальної політики в Україні.

113. Роль держави у забезпеченні зайнятості та регулювання відтворення робочої сили.

114. Необхідність і сутність системи соціального захисту населення.

115. Власність на землю та форми господарювання у сільськогосподарському виробництві.

116. Форми господарювання в аграрній сфері України: види, особливості, тенденції.

117. Особливості підприємництва в аграрній сфері.

118. Сучасні проблеми та основні шляхи піднесення сільського господарства в Україні.

119. Сучасне реформування земельних відносин в Україні та проблеми земельної ренти.

120. Розвиток агробізнесу як фактор ринкового реформування економіки України.

121. Аграрні відносини та їх еволюція за сучасних умов.

122. Орендні відносини в сучасній економіці.

123. Види та фактори економічного зростання.

124. Державне регулювання економічного зростання.

125. Природні ресурси у системі національного багатства.

126. Відтворення і розвиток економічного потенціалу суспільства.

127. Економічне зростання: теорія і сучасна світова практика.

128. Економічне зростання та екологія: механізм розв'язання суперечностей в умовах НТР.

129. Технічний прогрес і економічне зростання.

130. Економічне зростання та якість життя.

131. Інвестиції та їх вплив на економічне зростання.

132. Структурна криза в економіці.

133. Антикризова політика України.

134. Макроекономічна нестабільність. Особливості кризи в Україні.

135. Джерела та перспективи економічного зростання економіки України у контексті сучасної глобалізації.

136. Сучасна інноваційна модель розвитку економіки та проблеми її реалізації в Україні.

137. Проблеми формування інноваційно-інвестиційного потенціалу в Україні.

138. Суспільні блага і роль держави у забезпеченні ними потреб суспільства.

139. Держава як суб'єкт сучасної ринкової економіки.

140. Методи та форми державного регулювання в економіці.

141. Економічні функції і роль держави у різних економічних системах.

142. Основні форми і засоби макроекономічного регулювання у сучасній ринковій економіці.

143. Сучасний монетаризм як економічна доктрина.

144. Вплив кредитно-грошової політики на макроекономічну стабільність.

145. Сучасні тенденції у грошово-кредитній політиці.

146. Кредитно-грошова політика в Україні.

147. Фіскальна політика і стабілізація економіки України.

148. Бюджет та податки як інструменти державного регулювання економіки.

149. Формування податкової системи України.

150. Податкова система України та шляхи її удосконалення.

151. Бюджетний дефіцит і державний борг.

152. Кредитна та інвестиційна політика держави.

153. Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

154. Світове господарство та етапи його розвитку.

155. Світовий ринок і його структура.

156. Міжнародний поділ праці та інтернаціоналізація економіки як основа формування світового господарства.

157. Форми світових економічних відносин.

158. Інтернаціоналізація економічних відносин.

159. Теорії міжнародної торгівлі та їх еволюція.

160. Світова торгівля, її форми та структура.

161. Міжнародна торгівля: теорія порівняльних переваг.

162. Участь України у міжнародній торгівлі: стан та перспективи.

163. Міжнародні кредитні відносини.

164. Фінансово-промислові групи в економічному житті сучасних ринкових країн.

165. Місце і роль ТНК у світовому господарстві.

166. Міжнародні економічні організації та їх роль в сучасних умовах.

167. МВФ і його роль у світовій економіці.

168. Вільні економічні зони та їх роль у національній економіці.

169. Зміст і структура світової валютної системи. Конвертованість валют.

170. Суть і причина, форми і тенденції розвитку міграції робочої сили.

171. Україна у всесвітньому господарстві та її зовнішньоекономічні пріоритети.

172. Проблеми інтеграції економіки України у світове господарство.

173. Соціально-економічна характеристика глобалізації.

174. Сучасна глобалізація світогосподарських зв'язків і виникнення загальноцивілізаційних проблем людства.

175. Демографічні проблеми світу та шляхи їх вирішення.

176. Глобалізація економічних проблем сучасності та шляхи їх розв'язання.

ДОДАТКИ

Додаток А

Міністерство освіти та науки України Київський національний торговельно-економічний університет Кафедра економічної теорії та конкурентної політики

*

Отримано

Реєстраційний номер №

від « » 20 р.

КУРСОВА РОБОТА

з дисциплін «Політична економія», «Мікроекономіка» та «Макроекономіка»

на тему №

Виконав (ла):

студент (ка) курсу, групи

факультету

(прізвище, ім'я, по батькові)

Науковий керівник:

(науковий ступінь, посада)

(прізвище, ім'я, по батькові) Результати перевірки:

Київ 20

22

Додаток Б

Київський національний торговельно-економічннй університет Кафедра економічної теорії та конкурентної політики

Дисципліни «Політична економія», «Мікроекономіка» та «Макроекономіка»

Факультет , спеціальність (шифр)

Курс Група Форма навчання Триместр/семестр

Номер залікової книжки

• Завдання на курсову роботу студента

(прізвище, ім % по батькові) Номер та назва теми курсової роботи .

Дата затвердження плану роботи « » 20 р.

Дата захисту курсової роботи « » 20 р.

Тему, план і строки прийняв до виконання

(підпис студента)

Науковий керівник

( підпис) (прізвище, ім 'я, по батькові)

« » 20 р.

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 274; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!