Спробуйте виділити слово чи речення у цьому тексті і застосувати елементи форматування, перелічені на цих вкладках. Спостерігайте за їх виглядом у полі Образец

П р а к т и ч н а   р о б о т а  № 10

Тема: “Текстовий процесор MS Word. Засоби розробки документів. Введення та форматування тексту. Застосування стилів. Створення власного стилю”

Мета:сформувати поняття про рівні форматування тексту в документі та елементи форматування кожного рівня, сформувати навички виконання форматування   текстових документів,застосування та створення стилів.

Хід роботи

Завдання 1. Уважно прочитайте теоретичні відомості і занотуйте у зошит необхідне. Виконайте кожне сформульоване у тексті практичне завдання.

Форматування документу. Це поняття означає надання документу такого вигляду, який відповідає певним вимогам користувача. Розрізняють пряме форматування і форматування з використанням стилів. Пряме форматування виконують за допомогою команд головного меню Формат або кнопок панелі інструментів Форматирование:

Розрізняють такі основні рівні форматування:

· форматування символів;

· форматування абзаців;

· форматування сторінок;

· форматування розділів.

Форматування символів - це зміна форми, вигляду і розміру шрифту. Найчастіше це виконують за допомогою таких кнопок панелі інструментів Форматироние:  

 - ця кнопка дозволяє вибрати гарнітуру шрифту - його загальну форму або конструкцію. Шрифти бувають із засічками на кінцях (serif), наприклад, Times New Roman, або без таких засічок (sans serif, інакше - рубаний), наприклад Arial Cyr. Перші шрифти зручніше для читання, тому вживається частіше. Шрифти також підрозділяються на пропорційні і непропорційні. Нижче наведені приклади обох типів шрифтів.

Це приклад пропорційного шрифту сімейства шрифтів Roman, розміром 14 пунктів.

Це приклад непропорційного шрифту сімейства шрифтів Сourier, розміром 14 пунктів.

Як видно в наведених прикладах, у пропорційних шрифтах для кожної літери відводиться саме стільки місця, скільки потрібно в задежності від ширини цієї літері.

У непропорційних шрифтах кожній літері незалежно від її ширини відводиться однакове місце.

 

Розмір шрифту вимірюється в пунктах від верхньої точки найвищої букви до нижньої точки букви, що опускається нижче рядка (наприклад, К та у). Для довідки:

1 дюйм = 72 пунктам = 2,54 см;

 12 пунктів = 0,42 см.

Кнопка Размер  дозволяє задати розмір шрифту, кнопка  виділяє текст напівжирним шрифтом, кнопка  виділяє текст курсивом, кнопка  виділяє текст підкресленням.

 

Додаткові можливості форматування шрифтів визиваються з меню Формат èШрифт, вкладки Шрифт і Интервал: (для зручності перегляду вкладок діалогового вікна Шрифт зробіть масштаб перегляду150%)

 

 

 

                 

 

 За допомогою другої вкладки текст можна ущільнити або навпаки встановити розрідженим, а також зорієнтувати по висоті рядка - вище або нижче рівня рядка.

Спробуйте виділити слово чи речення у цьому тексті і застосувати елементи форматування, перелічені на цих вкладках. Спостерігайте за їх виглядом у полі Образец.

Існує ще вкладка Анимация, яка дозволяє символам надати ефекту руху, з метою привернути увагу читача. У списку обирають той чи інший спосіб анімації, клацнувши на ньому, і натискають кнопку ОК. Спробуйте виділити слово чи речення у цьому тексті і застосувати анімацію.

Форматування абзаців. Під абзацем розуміється частина символів документа, за яким слідує маркер абзацу , який створюється натисканням клавіші Enter.

Форматування абзацу включає:

· вирівнювання абзаців щодо поля по лівому краю (кнопка ), по центру (кнопка ), по правому краю (кнопка ), по ширині сторінки ( );

· відступи від полів сторінки зліва - повзунок  і справа – повзунок  на горизонтальній лінійці;

· відступи тільки першого рядка абзаца (новий рядок і виступ) – верхній повзунок  на горизонтальній лінійці;

· зміну міжрядкового інтервалу (1; 1,5; 2; Минимум; Точно; Множитель);

· зміну відстані між абзацами.

· контроль положення абзацу на сторінці.

Всі ці елементи форматування можна задати в діалоговому вікні Абзац (меню Формат èАбзац) і знаходяться на наступних вкладках:

 

       

Уточнити дію тієї чи іншої опції можна за допомогою “гарячої” підказки у вікні, натиснувши в правому верхньому куті діалогового вікна кнопку та клацнувши лівою кнопкою Миші у потрібному полі (віконці).


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 88; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!