Місто розділене на сім адміністративних районів: Жовтневий, Заводський, Комунарський, Ленінський, Орджонікідзевський, Хортицький, Шевченківський



 

Економіка

Запоріжжя - великий промисловий центр. Найбільші об'єкти та підприємства:

· ДніпроГЕС - перша в Радянській Україні (та СРСР) велика гідроелектростанція

· Запорізький автомобілебудівний завод, що раніше виробляв автомобілі «Запорожець» й «Таврія», а зараз — «Славута», «Opel», Автобус «I-VAN»

· Металургійний комплекс: заводи Запоріжсталь, Дніпроспецсталь, Запорізький алюмінієвий комбінат, Запорізький титано-магнієвий комбінат, Запорізький завод феросплавів тощо.

· ВАТ Мотор-Січ — Великий виробничий центр Українського авіаційного моторобудування.

· ДП ЗМКБ „Прогрес“ ім. академіка О. Г. Івченка - один з найбільших у СНД та світі проектувальників авіаційних двигунів та енергетичних установок.

· Запорізький трансформаторний завод, трансформатори якого встановлені у країнах Латинської Америки, Індії, Росії, тощо.

· ТОВ Завод під'ємно-транспортних машин — один з найбільших кранобудівних заводів України, що поставляє свою продукцію в країни східної й західної Європи, а також у країни Азії й Африки.

· Завод імені Войкова.

Культура

Театри Музеї
Академічний музично-драматичний театр ім. Магара Муніципальній театр-лабораторія «VIE» Театр юного глядача Ляльковий театр Кінний театр Запорізький обласний краєзнавчий музей Музей історії запорозького козацтва Запорізький обласний художній музей Музей історії зброї (приватний)

 

До складу філармонії входять академічний симфонічний оркестр, козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці», камерний оркестр «Мініатюра», три концертні групи музично-тематичного лекторію, вокальний ансамбль «Водограй».

 

Наука

У місті Запоріжжі функціонують такі основні вищі навчальні заклади:

· Запорізький національний університет

· Запорізький національний технічний університет

· Запорізький державний медичний університет

· Запорізька державна інженерна академія

 

Клімат

Клімат - атлантично-континентальний, з вираженими в літній період посушливими суховійними явищами, що проявляються в окремі роки з особливою інтенсивністю. Літо тепле, звичайно починається в перших числах травня і продовжується до початку жовтня, охоплюючи період біля п'яти місяців. Зима помірно м'яка, часто спостерігається відсутність стійкого сніжного покриву. У середньому, висота сніжного покриву складає 14 см., найбільша - 35 см.

Середня річна температура + 9,0°С, середня температура в липні + 22,8°С, а в січні - 4,9°С.

За умовами забезпеченості вологою територія міста відноситься до посушливої зони. Середньорічна кількість опадів складає 443 мм, а випаровування з поверхні суходолу - 480 мм, з водної поверхні - 850 мм. При цьому влітку часто спостерігаються зливи, що сильно розмивають поверхню ґрунту.

Переважними напрямками вітру в теплий період є північний і північно-східний, у холодний період - північно-східний і східний. Середня швидкість вітру складає 3,8 м/сек, посилюючись до 4,2 м/сек на окраїнах міста. Максимальна швидкість вітру, до 28 м/сек, спостерігається один раз на 15-20 років.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 79; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!