Схема розміщення препаратів у АІ – 1



1. Засіб, який застосовують у разі отруєння ФОР

2. Резервне місце

3. Знеболювальний засіб

4. Радіозахисний засіб (гніздо парне)

5. Протибактеріальний засіб (гніздо парне)

6. Резервне місце 7. Протиблювотний засіб

 

Аптечка індивідуальна 2 містить:

1. Знеболювальний засіб у шприці-тюбику, гніздо № 1;

2. Засіб, який застосовують у разі отруєння ФОР, гніздо № 2, пенал червоного кольору. Вживати по 1 таблетці за сигналом цивільної оборони. У разі посилення ознак отруєння вжити ще таблетку. Дітям до 8 років на одне вживання дають 1 / 4 таблетки, а від 8 до 15 років – 1 / 2 таблетки.

3. Протибактеріальний засіб № 2 (сульфадиметоксин), гніздо № 3, великий безбарвний пенал. Вживати після зараження при виникненні шлунково-кишкових розладів по 7 таблеток за одне вживання в першу добу, по 4 таблетки в наступні 2 доби. Дітям до 8 років у першу добу на одне вживання дають 2 таблетки, а від 8 до 15 років- 3,5 таблетки. У наступні 2 доби дітям до 8 років дають 1 таблетку на вживання, а від 8 до 15 років – 2 таблетки;

4. Радіозахисний засіб № 1 (цистамін), гніздо № 4, два пенали малинового кольору. Вживати у разі загрози опромінення 6 таблеток, запиваючи водою. За повторної загрози опромінення через 4-5 годин вжити ще 6 таблеток. Дітям до 8 років на одне вживання дають 2 таблетки, а від 8 до 15 років – 3 таблетки;

5. Протибактеріальний засіб № 1 (тетрацикліну гідрохлорид), гніздо № 5, два безбарвних пенали з квадратними корпусами. Вживати у разі загрози чи бактеріального зараження, а також якщо є рани та опіки, - вміст одного пенала (5 таблеток), запиваючи водою. Вміст другого пенала (5 таблеток) прийняти через 6 годин. Дітям до 8 років на одне вживання дають 1 таблетку, від 8 до 15 років – 2,5 таблетки.

6. Радіозахисний засіб № 2 (калій йодистий), гніздо № 6, пенал білого кольору. Вживати дорослим і дітям зі свіжим молоком по 1 таблетці щоденно протягом 10 діб після радіоактивних опадів.

7. Протиблювотний засіб (етаперазин), гніздо № 7, пенал блакитного кольору. Вжити одну таблетку відразу після опромінення, а також якщо з’явиться нудота. Дітям до 8 років на одне вживання дають 1 / 4 таблетки, а від 8 до 15 років – 1 / 2 таблетки.

 

Схема розміщення препаратів у АІ – 2

1. Знеболювальний засіб

2. Засіб, який застосовують у разі отруєння ФОР

3. Протибактеріальний засіб № 2

4. Радіозахисний засіб № 1 4. Радіозахисний засіб № 1
5. Протибактеріальний засіб № 1 5. Протибактеріальний засіб № 1
6. Радіозахисний засіб № 2 7. Протиблювотний засіб

 

Індивідуальний протихімічний пакет .

Призначений для часткового санітарного оброблення відкритих ділянок тіла, уражених крапельно-рідкими отруйними речовинами або бактеріальними засобами.

ІПП-8 містить універсальний дегазатор у скляному флаконі місткістю 200 мл і марлеві серветки.

Порядок використання ІПП 8 :

При раптовому застосуванні противником хімічної зброї необхідно: надягти протигаз і плащ у вигляді накидки, розкрити пакет, змочити ватно-марлевий тампон вмістом флакона, затримати дихання, заплющити очі і, тримаючись лівою рукою за клапанну коробку, зняти лицьову частину протигазу з підборіддя, а правою рукою швидко протерти шкіру обличчя під лицьовою частиною протигаза. Сухим тампоном зняти надлишки негазуючої рідини, починаючи з шкіри біля очей, надягти протигаз, зробити різкий видих, розплющити очі; змочити негазуючою рідиною тампон, протерти ним шию, долоні, комір, обшлаги рукавів, зовнішню поверхню лицьової частини протигаза; закрити флакон і покласти його у сумку для протигаза. Оброблення шкіри негазуючою рідиною ІПП-8 проводити не пізніше 5 хв з моменту потрапляння крапель ОР на шкіру.

       При надягненому протигазі потрібно: розкрити пакет, змочити тампон негазуючою рідиною і рівномірно протерти шкіру шиї, рук, знову змочити тампон і протерти комір і обшлаги рукавів (захоплюючи тампоном зовнішню і внутрішню поверхні), зовнішню поверхню лицьової частини протигаза; сухим тампоном зняти надлишки дегазатора зі шкіри шиї і рук; закрити флакон і покласти його у сумку для протигаза.

ІПП-9 – це модернізований варіант пакета ІПП-8, від якого він відрізняється тим, що універсальний дегазатор знаходиться у пластмасовому флаконі, закритому спеціальною пробкою з отворами малого діаметра. Через них, при натисканні на пробку, дегазатор витікає на прикріплену до пробки гумову прокладку, якою проводять оброблення відкритих ділянок тіла.

ІПП-10 - прийнятий останнім часом на забезпечення замість ІПП-8 та ІПП-9. Призначений для попереднього захисту особового складу від ураження отруйними речовинами і дегазації відкритих ділянок шкіри і одягу.

Порядок використання ІПП 10:

1. Потрапляння ОР на шкіру і одяг:

- Витягти суху серветку з кришки коробки;

- Зняти краплі ОР зі шкіри;

- Витягти малий балон, проколоти його шипом;

- Змочити серветку в рідині і протерти нею уражену ділянку шкіри (берегти очі);

- Змочити рідиною уражені ділянки одягу і протерти їх стінкою балона;

- Поливання і протирання повторити декілька разів, використати всю рідину;

- Взяти великий балон, вийняти скляну ампулу і розбити її ударом нижньої частини об ребро коробки;

- Потрусити балоном 15-20 разів;

- Проколоти стінку балона шипом і рідиною обробити уражені ділянки шкіри і одяг так само, як рідиною малого балона;

- Видалити сухою серветкою краплі ОР зі зброї, протерти її використаними чохлами (серветками) балонів: спочатку малого, а потім великого.

2. Біль у носі, горлі, грудях:

Роздавити головку маленької ампули і нюхати її, доки сильний біль не припиниться.

Порядок використання ППІ (пакет перев’язувальний індивідуальний) :

1. Розірвіть по надрізу прогумовану оболонку і зниміть її.

2. Із складки паперової оболонки вийміть шпильку і зніміть обгортку пакета.

3. Лівою рукою притримуйте кінець бинта і розгорніть його до головки бинта.

4. Правою рукою притримуйте головку бинта і розгорніть пов’язку, залишаючи кожну подушечку складеною удвічі (у разі масивного опіку або рани розгорніть подушечку повністю).

5. Не торкаючись подушечками сторонніх предметів, накладіть їх на рану або опік боком, який не прошито кольоровими нитками.

6. У разі наскрізного поранення – рухому подушечку попередньо пересуньте так, щоб подушечками можна було закрити обидва отвори рани.

7. Прибинтуйте подушечки, а кінець бинта закріпіть шпилькою.

Шолом для поранених в голову ШР

При пораненнях в голову створюютьсяспецифічніумови, щоперешкоджаютьвикористаннюштатнихпротигазів: болючістьтканини, наявністьпов'язкиізфільтруючогоматеріалу, щоутруднюєгерметизацію, можливістьблюванняі.т.п. Тому для захиступоранених в голову використовуютьспеціальнийшолом для поранених в голову.

Шолом ШР - цегумовийкаптур з вмонтованими в нього окулярами, дихальними клапанами і гофрованоютрубкою. В нижнійчастинішоломарозміщено обтюратор з тонкоїеластичноїгуми, з допомогоюякогоздійснюєтьсягерметизаціяшолома в ділянцішиї. Для зменшенняшкідливого простору використовуються три пари шворок, якізав'язуютьсяззаду. ШР приєднується до коробки загальновійськовогопротигазу. Одягненняшолома ШР на пораненого не перевищує 1,5 хвилин, а первиннагерметизаціястворюється за 10-30 секунд.

 

 

Для знезараження води з невідомих водойм використовується прилад «Родничок»(призначений для знезараження води із прісних водойм.

Вийняти пристрій із футляра, зняти кришку мундштука і взяти його в рот. Протилежний кінець опустити у воду. Пити до втамування спраги. Після використання закрити мундштук кришкою. Пристрій потрібно зберігати у футлярі з закритою пробкою. Використовувати да забруднення просмоктування води.

Увага! Не застосовувати у солоній і морській воді!

Таблетки для знезараження води:

- Пантоцид (використовувався раніше) (вміст активного хлору 3 мг).

- Аквасепт (вміст активного хлору 4 мг).

- Акватабс (вміст активного хлору 4 мг).

Одна таблетка забезпечує знезараження однієї фляги (800 мл) води. Воду для пиття можна використовувати через 30-40 хв. Після розчинення таблетки.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 83; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!