Спадкодавець. Спадкоємець. Спадщина18



Спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщи­ни) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті

Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголо­шення її померлою. Часом відкриттям спадщини є день смер­ті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Якщо протягом однієї доби померли особи, які могли б спадкувати одна після одної, спадщина відкривається одночасно і окремо щодо кожної з них.

Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна

 

Не мають права на спадкування особи:

 за законом і за заповітом:

 які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя;

 які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт;

 за законом:

 батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені бать­ківських прав;

 батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов’язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встанов­лена судом;

 одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду.

 

Спадкування за заповітом19

Кожна дієздатна особа може за життя визначити долю на­лежного їй майна на випадок смерті. Таке розпорядження, зроблене у встановленій законом формі, називається запо­вітом

Заповіт - це особисте розпорядження фізичної осо­би на випадок своєї смерті

За своєю сутністю складання заповіту є одностороннім пра- вочином - дією однієї сторони, яка може бути представлена однією або кількома особами. Зазвичай заповіт складається однією особою.

Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Право на заповіт має фізична особа з повною цивільною діє­здатністю. Це право здійснюється особисто, і не допускається вчинення його через представника

 

 

Здійснення права на спадкування20

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право при­йняти спадщину або не прийняти її. Прийняття спадщини з умовою чи із застереженням не допускається. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час від­криття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців він не заявив про відмову від неї. ,

 

 

Види проваджень21

 

 

Цивільний процес (цивільне судочинство) - це су­купність норм цивільного процесуального права, що ре­гулюють порядок розгляду і вирішення цивільних справ.

Цивільний процес має універсальний характер і забезпечує захист прав і охоронюваних інтересів незалежно від їхньої га­лузевої приналежності й характеру предмета судової діяльності.

Буква закону - Цивільно-процесуальний кодекс Украї­ни (далі - ЦПК України)

Ст. 1.Завданнями цивільного судочинства є спра­ведливий, неупереджений та своєчасний розгляд і ви­рішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтере­сів держави.

Згідно зі ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, неви­знаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що вини­кають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудо­вих відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Види проваджень: справи позовного провадження; справи окремого провадження; справи наказного провадження.

Справи позовного провадження характеризуються наяв­ністю двох сторін з протилежними інтересами і спірністю їх майнових та особистих немайнових правовідносин, які пере-

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про:

 обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної діє­здатності фізичної особи;

 надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності;

 визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошен­ня її померлою;

 усиновлення;

 встановлення фактів, що мають юридичне значення;

 відновлення прав на втрачені цінні папери на пред’явника та векселі;

 передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну влас­ність;

 визнання спадщини відумерлою та інші справи

документом і не вимагає видачі виконавчо­го листа.

Розгляд цивільних справ третейськими судами

Питання організації та діяльності третейських судів регла­ментуються Законом України «Про третейські суди», Законом України «Про міжнародний комерційний арбітраж», ЦГІК України, Господарсько-процесуальним кодексом України, а також деякими іншими нормативними актами.

Норма закону

Третейський суд- недержавний незалежний орган, що утворюється за угодою або відповідним рішенням зацікавлених фізичних та (або) юридичних осіб у по­рядку, встановленому законом, для вирішення спорів, що виникають із цивільних та господарських право­відносин.

Завданням третейського суду є захист майнових і немайно- вих прав та охоронюваних законом інтересів сторін третей­ського розгляду шляхом всебічного розгляду та вирішення спорів відповідно до закону.

Метою є вирішення цивільних справ - урегулювання пра­вових конфліктів, що виникли, і забезпечення добровільного виконання обов’язків. Розгляд у третейському суді існує як альтернатива судовій формі захисту. Однак вона не проти­стоїть, а доповнює діяльність судів по розгляду й вирішенню цивільних справ.

Третейські суди в порядку, передбаченому законом, можуть розглядати будь-які справи, що виникають з цивільних та господарських правовідносин, за винятком:

 справ у спорах про визнання недійсними нормативно- правових актів;

 справ у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розі­рванні та виконанні господарських договорів, пов’язаних із задоволенням державних потреб;

 справ, пов’язаних з державною таємницею;

 справ у спорах, що виникають із сімейних правовідносин, крім справ у спорах, що виникають із шлюбних договорів;

 справ про відновлення платоспроможності боржника чи ви­знання його банкрутом;

 справ у спорах щодо нерухомого майна, включаючи земель­ні ділянки;

 справ у спорах, що виникають з трудових відносин;

 інших справ, які відповідно до закону підлягають вирі­шенню виключно судами загальної юрисдикції або Консти­туційним Судом України.

закону.

Позовна заява

І—^ Норма закону

Позовна заява - встановлена' законом форма звер­нення до суду за вирішенням спору про суб’єктивне право.

Позовна заява за чинним законодавством являє собою єди­ний спосіб об’єктивізації позову. Письмова форма позову дає змогу чітко фіксувати зміст заявлених вимог, їх відповідність закону, час і місце пред’явлення позову, оперативно виявляти і усувати недоліки та погрішності, допущені заявником. Та­ким чином, форма позовної заяви - одна з діючих гарантій права позивача і відповідача на судовий захист.

Згідно зі ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна міс­тити:

 найменування суду, до якого подається заява;

 ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходжен­ня, поштовий індекс, номер засобів зв’язку, якщо такий відомий;

 зміст позовних вимог;

 ціну позову щодо вимог майнового характеру;

 виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

 зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;

 перелік документів, що додаються до заяви.

До позовної заяви додаються також документи, що підтвер­джують сплату судового збору та оплату витрат на інформацій- но-технічне забезпечення розгляду справи.

 

Право приватної власності 1

Підстави виникнення у громадян права власності 2

Право державної та комунальної власності 3

Право спільної власності 4

 Захист права власності 5

Суб’єкти та об’єкти права інтелектуальної власності 6


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 110; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!