Низьковольтна система запалювання з напівпровідникової свічкою



Для забезпечення роботи котушки з напівпровідниковою свічкою послідовно зі свічкою включається газонаповнений розрядник ГР (рис.7.12.)

Газорозрядник запобігає витоку струму через напівпровідникову свічку СП в процесі заряду накопичувального конденсатора С2 до пробивної напруги розрядника (2…4 кВ).

Заряд накопичувального конденсатора С2 відбувається через випрямляч Д від вторинної обмотки W2 після розмикання контактів К переривника. Коли напруга на конденсаторі С2 досягає розрахункового значення газоразрядник пробивається і повна напруга конденсатора С2 прикладається до свічки. Під дією цієї напруги здійснюється розряд по поверхні напівпровідника. Після відновлення розрядника відбувається новий заряд накопичувального конденсатора С2 і процес повторюється. Кількість розрядів на свічці становить не менше 4-5 в секунду,

Для підвищення надійності роботи систем запалювання з напівпровідниковими свічками в їх схеми вводять активізатори. Активізатор після пробою газоразрядника видає на свічку імпульс високої напруги (до 8 кВ). Ця напруга пробиває міжелектродний проміжок свічки, а вже потім йде потужний розряд накопичувального конденсатора С2 з виділенням основної кількості енергії, яка витрачається на запалювання ТВС.

 

рис. 7.12.

 

Особливості експлуатації систем запуску

Для надійної роботи систем запуску важливе значення має стан джерел електроенергії і особливо акумуляторних батарей, налагодженість всіх елементів системи запуску і їх з'єднань, а також дотримання розрахункового повторно-короткочасного режиму роботи.

Акумуляторні батареї, особливо використовувані для автономного запуску, повинні бути повністю заряджені. При недостатньому ступені зарядженості запасу енергії може не вистачити для запуску. Не допускається більше двох-трьох спроб автономного запуску, бо акумуляторні батареї виявляться розрядженими та непридатними для польоту.

При експлуатації необхідно звертати особливу увагу на стан контактних з'єднань в силових ланцюгах електростартера. Навіть невелике збільшення їх перехідного опору викликає на них значні падіння напруги. Це призводить до зниження напруги на клемах електростартера і збільшення часу запуску. При сильному пониженні напруги контактори не зможуть утримати контакти в замкнутому положенні і запуск може не відбутися

У разі невдалої спроби запуску повторний запуск можна проводити лише після повної зупинки і холодної прокрутки ГТД. Ввімкнення запалювання без холодної прокрутки при повторному запуску може викликати вибух накопичених парів палива в камері згоряння.

Під час попередньої підготовки перевіряється зовнішній стан і надійність кріплення агрегатів, що входять в систему запуску пускових панелей, насосів, резисторів, котушок запалювання. Перевіряється зовнішній стан сполучних проводів, надійність під'єднання їх до клем, справність контровки накладних гайок штепсельних роз’ємів і т.д. У систем запуску ГТД з турбостартером перевіряється стан і кріплення електромеханізму управління стулкою вихлопної труби турбостартера, чіткість спрацювання кінцевого вимикача стулки.

Під час передпольотної підготовки здійснюється перевірка працездатності таких агрегатів, як механізми управління створкою вихлопної труби турбостартера і пожежними кранами, а також проводиться запуск з метою випробування авіадвигуна. При цьому перевіряється працездатність ГГД. Про правильність спрацьовування елементів системи запуску судять за показниками бортових приладів контролю і по загорянню і потуханню відповідних сигнальних ламп.

При виконанні регламентних робіт у електростартерів оглядають колектор, вимірюють висоту щіток, продувають стартери стиснутим повітрям. Панелі керування запуском знімають, перевіряють монтаж і кріплення реле, контакторів, програмних механізмів, контролюють відпрацювання програми запуску по часу. У разі необхідності здійснюють регулювання частоти обертання електродвигуна програмного механізму зміною положення кулачкових дисків і контактних важелів блоку мікровимикачів, а також регулювання моменту спрацьовування відцентрових вимикачів електростартера і турбостартера. При проведенні регламентних робіт перевіряють дію системи запуску у всіх варіантах її роботи.

Висока надійність систем запалювання забезпечується їх правильною експлуатацією. Технічна експлуатація систем запалювання полягає в систематичному огляді контактів переривника, виводів високої напруги, деталей екранування і в своєчасному виконанні регламентних робіт.

При виконанні регламентних робіт перевіряється стан контактів переривника, величина струму в. первинній обмотці котушки, а отже, і величина вторинної напруги. При необхідності можна проводити регулювання струму в первинному ланцюзі (вторинної напруги). При наявності підгару контактів переривника їх зачищають.

Авіаційні свічки з керамічною ізоляцією вимагають дбайливого і уважного ставлення. Їх не можна піддавати ударам. Монтаж і демонтаж свічок необхідно проводити тільки спеціальними ключами. Не дозволяється зачищати або протирати робочі поверхні ерозійних і напівпровідникових свічок.

При заміні несправної свічки на нову необхідно перевірити справність форсунки пускового палива, так як відмова свічки може бути результатом неправильного розпилення пускового палива через засмічення форсунки (перегрів або коксування свічки).

При експлуатації систем запалювання необхідно суворо дотримуватись режиму їх включення.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 64; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!