ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ АСИСТЕНТСЬКОЇ ПРАКТИКИ (ХІ семестр)



Асистентська педагогічна практика є складовою частиною професійної підготовки спеціалістів на освітньо-кваліфікаційному рівні «Магістр». Асистентська практика передбачена навчальним планом (80 годин), вона – завершальний етап загальної підготовки викладача вищої школи з фаху «Журналістика».

У процесі педагогічної практики закріплюються та поглиблюються знання з теорії журналістики, методики викладання журналістських дисциплін у вищій школі, набуті під час навчання в університеті, виробляються навички й уміння практичного викладання журналістикознавчих дисциплін.

Асистентська практика є сполучною ланкою між теоретичним навчанням та самостійною апробацією знань, тобто сприяє адаптації студентів-магістрів до педагогічної діяльності у вищій школі. Однією з функцій педагогічної практики є її виховний характер. Це серйозна перевірка готовності сьогоднішнього магістра бути викладачем журналістських дисциплін у вищому навчальному закладі. Практика повинна бути комплексною. Це значить, що студенти-магістри у процесі проходження практики виконують усі види та функції професійної діяльності. Виходячи з цього визначаються мета та завдання практики.

Мета асистентської практики:практична реалізація студентами-магістрами професійних знань з методики викладання, педагогіки, психології, історії журналістики, теорії журналістики та інших журналістських дисциплін.

Завдання практики:

· поглиблення і розширення теоретичних знань із спеціальних і психолого-педагогічних дисциплін, їх застосування у вирішенні конкретних педагогічних завдань під час практики;

· формування у студентів-магістрів психолого-педагогічних та методичних умінь викладання відповідних навчальних дисциплін у системі вищої школи;

· вироблення умінь організації основних форм навчання у вищій школі, застосування традиційних та сучасних інноваційних технологій і методик навчання;

· формування умінь професійного та педагогічного спілкування зі студентською аудиторією;

· виховання у магістрів досвіду викладацької роботи, морально-етичних якостей викладача вищої школи, індивідуального творчого стилю педагогічної діяльності, потреби в самоосвіті.

База практики

Базою проходження асистентської (педагогічної) практики студентів-магістрів є кафедра журналістики, лабораторія журналістської творчості Запорізького національного технічного університету.

План-графік практики

1. Ознайомлення зі специфікою діяльності вищого навчального закладу (перший тиждень практики).  

2. Вивчення групи студентів, ознайомлення з роботою викладачів кафедри та кураторів груп (перший тиждень практики).  

3. Участь у роботі методичного об’єднання викладачів кафедри, у семінарах студентів-практикантів, у засіданні кафедри за результатами педагогічної практики, в підсумкових заходах з педпрактики. (другий-третій тиждень практики).  

4. Вивчення системи роботи куратора групи студентів, спрямованої на формування у студентів стійкого інтересу до навчання; (четвертий тиждень практики).  

5. Ознайомлення з плануванням та організацією навчального, наукового та методичного процесу на кафедрі (факультеті) (п’ятий тиждень практики).  

6. Вивчення наукової та методичної літератури, документації кафедри, навчально-методичних комплексів дисциплін тощо. (шостий тиждень практики).  

7. Наукові спостереження за навчально-виховним процесом у вищому навчальному закладі, узагальнення передового досвіду викладання журналістики (сьомий-восьмий тиждень практики).  

8. Проведення елементів експериментального дослідження. (сьомий-восьмий тиждень практики).  

Індивідуальні завдання

1. Відвідування лекційних, семінарських та практичних занять викладачів кафедри (не менше чотирьох),

2. Участь у позанавчальних заходах кафедри (факультету), що проходять у період практики;

3. Розробка розгорнутого плану-конспекту лекції;

4. Розробка конспекту трьох практичних (семінарських) занять;

5. Підготовка графіку проведення залікових занять, інформування про них керівників практики;

6. Проведення двох залікових практичних (семінарських) занять.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 64; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!