Добродійний корпоративний фонд



Фонд підприємств і інших юридичних осіб, сформований за рахунок коштів цих підприємств і юридичних осіб; здійснює добродійну діяльність

Добродійний приватний фонд

Фонд, кошти в який поступають з одного джерела (від імені або сім'ї) і який субсидує переважно добродійні програми інших організацій.

Добродійний грант

Цільові кошти, що надаються добродійній організації фізичними і юридичними особами на реалізацію добродійності.

 

Залученість(англ. involvement)

Інтенсивність споживчої зацікавленості в товарі, посереднику або повідомленні.

Венчурна філантропія(англ. venture philanthropy)

Заснована на інтеграції у філантропічну діяльність принципів і стратегій венчурного підприємництва. Основними цінностями венчурної філантропії є творчий, інноваційний підхід до вирішення соціальних проблем, довгострокове фінансування, партнерство тощо. Як і соціальне інвестування, венчурна філантропія направлена не на поточні соціальні потреби і фінансування окремих соціальних проектів, а на зміцнення фінансової сталості.

Глобальний пакт(англ. Global Compact)

Ініційований у 2002 році Генеральним секретарем ООН Кофі Аннаном. Об'єднує компанії з установами ООН, трудовими, неурядовими організаціями і іншими діячами громадянського суспільства в цілях стимулювання дій і партнерства на підтримку дев'яти принципів в царині прав людини, трудових відносин і навколишнього середовища.

Глобальна ініціатива з наданням звітності(англ. Global Reporting Initiative, GRI)

Започаткована в 1997 р. Місія - створення універсально застосовних керівних принципів підготовки звітів щодо сталості компаній, що включають соціальні індикатори і індикатори, що відносяться до зовнішнього середовища. В 1999 р. видала Проект провідних принципів для широкого обговорення і пілотного тестування.

Діалог

Зустріч співробітників компанії із заінтересованими сторонами, на якій останні висловлюють свої побажання щодо поліпшення діяльності.

Заінтересовані сторони(англ. stakeholders)

Синонім: стейкхолдери

Фізичні і юридичні особи, які впливають на те, як компанія здійснює свою діяльність, або такі, на яких впливає діяльність компанії. Наприклад, до заінтересованих сторін можна віднести акціонерів компанії, інвесторів, співробітників, постачальників, субконтракторів, споживачів.

Інтегровані маркетингові комунікації(англ. integrated marketing communications)

Практика уніфікації всіх засобів маркетингової комунікації, починаючи з реклами і закінчуючи упаковкою, для передачі цільовій аудиторії послідовного переконливого повідомлення, яке сприяє реалізації цілей компанії.

Ініціатива в області соціальної відповідальності

Принципи соціально відповідального ведення бізнесу, що розробляються авторитетними міжнародними і національними організаціями і компаніями.

Корпоративна соціальна відповідальність, КСО(англ. corporate social responsibility, CSR)

Відповідальність компанії як працедавця, ділового партнера, «громадянина», члена співтовариства (межі співтовариства визначаються географією діяльності компанії: на рівні району, міста, країни, світу); частина постійної стратегії компанії щодо збільшення своєї присутності в суспільстві і розвитку свого бізнесу; можливість позитивно впливати на спільноту, в якій працює компанія.

Корпоративне спонсорство(англ. corporate sponsorship)

Надання компанією (корпорацією) різних ресурсів для створення об'єктів або споруд, підтримки організацій або заходів, як правило, що носять публічний характер, з метою своєї реклами.

Корпоративна філантропія(англ. corporate philanthropy)

Синонім: корпоративна добродійність

Надання компанією (корпорацією) разової або систематичної безвідплатної допомоги, різних ресурсів окремим громадянам, групам громадян або організаціям для вирішення конкретних соціальних проблем, підтримка суспільно значущих ініціатив, не переслідуючих комерційних цілей.

Корпоративний фонд(англ. corporate foundation)

Фонд, що створюється компанією (корпорацією) в цілях реалізації своєї соціальної діяльності.

Корпоративне громадянство(англ. corporate citizenship)

Етична концепція ведення бізнесу, управління сукупністю відносин між компанією і громадою на всіх рівнях, від місцевого до міжнародного.

Лояльність споживачам(англ. customer loyalty)

Нова рушійна сила маркетингу. Ринок стає перенасиченим продуктами, і влада переходить від продукту до споживача, лояльність бренду зникає. Щоб вижити, компанії вимушені створювати лояльні відносини зі своїми клієнтами, з кожним з них водноча.

Логотип(англ. logotype, logo)

Друкований фірмовий або товарний знак компанії або продукту (може бути представлений у вигляді емблеми або рекламного девізу - слогану), який використовується для їх негайної ідентифікації.

Ліцензування(англ. licensing)

Право використовувати логотипи і термінологію зареєстрованої марки у виробах роздрібного продажу. Водночас спонсор, зазвичай отримуючи право використовувати офіційно зареєстровану марку в упаковці і рекламі, не стає автоматично особою, що має право на виробництво

Лояльність бренду(англ. brand loyalty)

Прихильність споживача певному бренду товару або послуги, сприяюча новим покупкам товарів даного бренду.

Меценатство

Напрям добродійності, пов'язаний із підтримкою культури, мистецтва, науки. Як і добродійність у цілому, меценатство не передбачає запланованої, заздалегідь наміченої вигоди.

Модератор

Незалежна фізична або юридична особа, що сприяє в організації і проведенні діалогу. Виступає в ролі посередника між компанією і заінтересованими сторонами.

Маркетинг(англ. marketing)

Осмислена діяльність щодо надання необхідних товарів і послуг населенню і організаціям, які цих товарів (послуг) потребують. Основні завдання маркетингу - вивчення і формування попиту і стимулювання збуту - здійснюються через маркетингові комунікації.

Маркетингові дослідження(англ. market research)

Збір і аналіз інформації про цільову аудиторію. Використовуються традиційні соціологічні і психологічні методи досліджень (опитування, контент-аналіз, вивчення особистих документів, природний і лабораторний експеримент, фокус-групи, тести тощо). Маркетинговий аналіз може і повинен здійснюватися для прогнозування і оцінки ефективності спонсорства.

Маркетинг добродійний(англ. cause marketing)

Сприяюча стратегія, що зв'язує ім'я компанії-спонсора із заходами, які вирішують суспільні проблеми у сподіванні, що асоціація з ними призведе до позитивної громадської думки щодо компанії. При цьому стратегія продажів компанії зазвичай зв'язується з некомерційною організацією: спонсор пропонує зробити їй пожертвування у разі придбання організацією товару або послуги спонсора. На відміну від добродійності, кошти, витрачені на добродійний маркетинг, є не пожертвування, а вкладення коштів, оскільки передбачають повернення інвестиції.

Донорські кошти, що не витрачаються, або нерухомий капітал(англ. endowments)

Фінансові або матеріальні ресурси, які отримуються організацією від донора, але не витрачаються нею, а інвестуються; при цьому отримується певний відсоток і за рахунок його фінансується діяльність. 

Відповідальне підприємництво(англ. responsible entepreneurship or sustainable development)

Концепція, розроблена ООН і визнаюча роль бізнесу в забезпеченні сталого розвитку суспільства. Відповідальні підприємці прагнуть мінімізувати своє екологічне втручання в навколишнє середовище при одночасному значному внеску в економічний і соціальний розвиток співтовариств, в яких вони працюють.

Суспільний аудит(англ. social audit)

Систематична оцінка суспільного впливу компанії порівняно з прийнятими стандартами і очікуваннями.

Оцінка суспільного впливу(англ. social impact assessment)

Систематичний аналіз впливу бізнес-проектів на суспільну і культурну ситуацію в співтовариствах, в яких вони виконуються.

Опікування

Передбачає турботу, спостереження, опіку, організовану добродійність, добродійну організацію. Сьогодні уживається рідко, хоча і увійшло до законодавства.

Соціальне партнерство(англ. social partnership)

По-перше, конструктивна взаємовигідна співпраця між трьома секторами суспільства – державними структурами, комерційними підприємствами і некомерційними організаціями з метою вирішення проблем соціальної сфери на користь всього населення або його окремих груп, що проживають на даній території; по-друге - система взаємин між працівниками (представниками працівників), працедавцями (представниками працедавців), органами державної влади, органами місцевого самоврядування, направлена на забезпечення узгодження інтересів працівників і працедавців з питань урегулювання трудових відносин і інших безпосередньо пов'язаних з ними відносин (так званий «трейдюніоністський» варіант визначення СП).

Соціальна реклама(англ. social advertising)

Вид реклами, що представляє суспільні і державні інтереси і спрямований на досягнення добродійних цілей. У соціальній рекламі не повинні згадуватися комерційні організації і індивідуальні підприємці, конкретні марки товарів, що є результатом підприємницької діяльності некомерційних організацій.

Соціальний звіт(англ. social report)

Документ, що розповідає про оцінку суспільного впливу компанії

Соціально-відповідальні інвестиції(англ. social responsible investment)

Інвестиції в соціально-відповідальні компанії

Стандарт AA1000(англ. AccountAbility 1000)

Міжнародний стандарт соціальної звітності, розроблений Інститутом з проблем соціально-етичної відповідальності (Institute of Social and Ethical Accountability) – міжнародною організацією, що сприяє розвитку корпоративного бізнесу і підготовці професійних кадрів в області соціально етичної відповідальності і звітності.

Спонсорство(англ. sponsorship)

Здійснення юридичною або фізичною особою (спонсором) внеску (у вигляді надання майна, результатів інтелектуальної діяльності, надання послуг, проведення робіт) у діяльність іншої юридичної або фізичної особи (спонсорованого) на умовах розповсюдження спонсорованим реклами про спонсора, його товари.

Соціальні інвестиції компанії(англ. social investment)

Синоніми: етичне або соціально-відповідальне інвестування.

Підтримка конкретної діяльності або напряму розвитку в співтоваристві шляхом прямих або опосередкованих інвестицій.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 341; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!