Тематика курсового проектування



Міністерство освіти і науки України

Коледж Східноукраїнського національного університету

імені Володимира Даля

   

ЗАТВЕРДЖУЮ:

заступник директора

з навчальної роботи

________Захаров В.В.

”____”________2013 р.  

                                               

Методичні вказівки

по виконанню курсового проектування

з дисципліни „Системне програмування”

для студентів спеціальності

5.05010201 ”Обслуговування комп`ютерних систем і мереж”

денної та заочної форми навчання

Розглянуто та затверджено на засіданні циклової комісії

програмування та комп'ютерних систем

Протокол № 1 від „29серпня 2013 р.,

Голова циклової комісії _______________Сердюк С. А.

Склала викладач ______________Самоздра О.М.

2013

Зміст

Вступ. 3

1 Мета і завдання курсового проектування. 3

2 Завдання на курсове проектування. 4

3 Порядок виконання і захисту курсового проекту. 4

4 Тематика курсового проектування. 5

5 Склад і етапи курсового проекту. 5

6 Вимоги до ПЗ, що розробляється. 6

7 Вимоги до оформлення пояснювальної записки. 7

Додаток А Титульний лист.. 9

Додаток Б Завдання на курсовий проект.. 10

Додаток В Приклад змісту пояснювальної записки. 11

Додаток Г Приклад списку використаних джерел. 12

Додаток Д Приклад Блок-схеми алгоритму програми. 13

Додаток Е Зразок виконання назв розділів, рисунка та таблиць. 14

Додаток Ж Символи, що використовуються при побудові

Блок-схеми алгоритму програми. 15

 


Вступ

Методичні вказівки містять загальні вимоги і рекомендації по курсовому проектуванню для студентів спеціальностей 5.05010201 «Обслуговування комп`ютерних систем і мереж». Дисципліна “Системне програмування” повинна формувати знання і уміння студента в області інформаційних технологій і обчислювальних мереж. Знання по цій дисципліні є базовими при обслуговуванні і використанні комп'ютерних і інтелектуальних систем і мереж.

Мета і завдання курсового проектування 

Метою курсового проектування є закріплення і поглиблення теоретичних знань і придбання практичних навиків застосування області програмування, що вивчається, яка пов'язана з управлінням технічними засобами ПК і розробкою програм системного і службового призначення.

В результаті виконання курсового проекту студенти повинні уміти:

- збирати і аналізувати науково-технічну інформацію по темі курсового проекту, обґрунтовувати актуальність вибраної теми, формулювати завдання на розробку;

-  розробляти блок-схему алгоритму програми;

-  розробляти і реалізовувати програми системного призначення, програми стандартними і нестандартними пристроями ПК, програми-драйвери для управління системними, периферійними і додатковими пристроями комп'ютера, а також програми-утиліти, що мають допоміжне (службове) призначення, що полягає в автоматизації робіт по перевірці, наладці і настройки комп'ютерної системи;

- розробляти методики відладки і перевірці розробленого програмного забезпечення (ПЗ) і вносити коректування за наслідками випробувань;

- планувати самостійну роботу за курсовим проектом;

- оформляти відповідно до вимог нормативних документів записку пояснення до курсового проекту;

- аргументовано захищати виконаний проект і вибрані методики.

Завдання на курсове проектування

Перелік розглянутих в кожному конкретному курсовому проекті питань і рівень їх розробки повинні бути визначені в завданні на курсове проектування, виходячи з умов повного розкриття теми і доведення розробки до практичного рішення.

Приклад бланка завдання приведений у Додатку Б. Завдання на курсовий проект включає тему проекту, зміст записки пояснення і літературу, що вказуються для кожного проекту індивідуально.

Порядок виконання і захисту курсового проекту

Над курсовим проектом студенти працюють під керівництвом викладача під час консультацій і самостійно у вільний від занять час. Звичайно, основна роль при цьому відводиться самостійній роботі студентів. На консультаціях керівник проекту надає допомогу студентові в складанні календарного графіка роботи на весь період виконання роботи, рекомендує необхідну літературу, поетапно перевіряє виконання курсового проекту, допомагає вирішувати питання, які виникли у студентів в процесі роботи.

На консультації керівник проекту не зобов'язаний виконувати рішення того або іншого питання. Він зобов'язаний вислухати пояснення студента і вказати, що в них правильно, а що неправильно, необгрунтовано і в якому напрямі або в яких матеріалах необхідно шукати правильне рішення.

Для контролю виконання проекту керівник доводить до зведення студентів графік виконання курсового проекту і його захисту.

Готовий курсовий проект студент здає на перевірку керівникові не пізніше, ніж за 5 днів до захисту. Попередня перевірка курсового проекту обов'язкова. Керівник не допускає проект до захисту, якщо він не представлена у встановлений термін на перевірку. Керівник впродовж 1..2 днів перевіряє роботу і повертає її студентові із зауваженнями, відповідно до яких студент повинен зробити виправлення в роботі, або підписаною, якщо проект допущена до захисту.

Захист курсового проекту відбувається перед комісією, яка складається з двух–трех викладачів.

Студент повинен зробити коротку (5..7 хвилин) доповідь по роботі, а потім відповісти на питання. Рішення про оцінку ухвалюється з урахуванням об'єму і якості роботи, ступеня самостійності при виконанні проекту і рівня його захисту.

Студент, який не подав курсовий проект в призначений термін, подає її в строк, який встановлюється для ліквідації заборгованості.

Тематика курсового проектування

Теми курсових проектів повинні бути актуальними, відображати профіль і потреби провідних лабораторій і кабінетів спеціальності, забезпечувати елементи учбовий-дослідницької роботи і проблемного навчання. Необхідно прагнути до того, щоб курсовий проект мав практичний характер і міг би використовуватися на виробництві або в учбовому процесі.

Для виконання курсового проектування по предмету «Системне програмування» студенти мають право самостійно вибрати тему проекту. При цьому тема повинна відповідати заданому напряму курсового проектування по дисципліні – розробка драйверів різних пристроїв комп'ютера і програм-утиліт, що виконують різні допоміжні функції, наприклад, видачу довідковій інформації про комп'ютер, перевірка працездатності пристроїв комп'ютера і т.д.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 342; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!