ВПЛИВ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ НА ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ



План

1. Мета та зміст діяльності міжнародних організацій в Україні на
початку - в середині 1990-х років через призму політико-економічного
стану українських державних процесів.

2. Діяльність міжнародних організацій у сфері соціальної політики в
Україні на сучасному етапі.

3. Основні проблеми глобальної соціальної політики.

 

Список літератури

1. Дікон Б., Холмс М, Стабс П. Глобальна соціальна політика. - К.:
Основи, 1999.-346с.

2. Міжнародні організації: Навч. посібник / За ред. Ю.Г. Козака,
В.В.Ковалевського. - К.: ЦУЛ, 2003. - 288 с.

3. Павленко С. Трансформація суспільства і проблеми соціальної політи­
ки.-К., 1997.-56 с.

4. Семигіна Т. Соціальна політика у глобальному вимірі. - К.: Пульсари,
2003.

Методичні вказівки

Розгляд першого питання варто розпочати з того, що на відміну від інших країн посткомуністичного табору, Україна змінювала економічний курс досить повільними темпами, що спричинило спад рівня економіки та зрос­тання соціальних проблем. Потрібно розглянути спроби основних міжнарод­них організацій вплинути на формування соціальної політики в Україні, охарактеризувати їхні поради щодо реформування системи соціального забезпечення, пенсійного фонду та фонду зайнятості, а також інших напрямків соціальної політики.

На сьогодні модель соціальної політики України все ще потребує значного вдосконалення. Тому досвід міжнародних організацій у цій сфері, а також їхня фінансова підтримка й надалі мають велике значення у формуванні системи соціального захисту населення. Потрібно розглянути вплив МВФ, Світового банку, ОЕСР, МОП та агенцій 00Н на формування загальних тенденцій соціальної політики України. Окремо варто виділити проблемні моменти у взаємостосунках Україна - міжнародні організації.

Розглядаючи третє питання, варто наголосити, що на сучасному етапі економічного розвитку соціальна політика, що реалізується в межах однієї країни, набуває наднаціонального й транснаціонального характеру. У кон­тексті цього питання необхідно показати вплив глобалізації на встановлення соціальної політики, а також виділити форми наддержавної соціальної полі­тики: наддержавне регулювання, наддержавний перерозподіл та наддержавне забезпечення. Необхідно охарактеризувати основні питання соціальної політи­ки в глобальному контексті.

 

Контрольна робота 20

ЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У ФОРМУВАННІ ПОСТКОМУНІСТИЧНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

План

1. Мета та значення міжнародних організацій у формуванні моделі со­ціальної політики країн посткомуністичного табору.

2. Засоби та інституційні інфраструктури формування соціальної політи­ки міжнародними організаціями (порівняльний аналіз на прикладі Угорщини, Болгарії, країн колишньої Югославії).

3. Глобальний погляд на майбутнє соціальної політики у посткомуніс­тичних країнах.

Спписок літератури

1. Дікон Б., Холмс М., Стабс П. Глобальна соціальна політика. - К.:

Основи, 1999. - 346 с.

2. Міжнародні організації: Навчальний посібник / За ред. Ю.Г. Козака,

В.В. Ковалевського. - К.: ЦУЛ, 2003. - 288 с.

3. Колодпо Г. Глобалізація і перспективи розвитку постсоціалістичних

країн. - К., 2002.

4. Семигіна Т. Соціальна політика у глобальному вимірі. - К.: Пульсари,

2003.

5. Сергієнко О. Соціальна політика в сучасному світі та Україні // Україна:

аспекти праці. - 2002. - № 1.

6. Скуратівський В. Соціальний розвиток і соціальна політика: основні

пріоритети та напрями в сучасних умовах // Україна: поступ у XXI ст. -

К., 2000.

Методичні вказівки

Розгляд першого питання потрібно розпочати з інформації про те, що після краху комуністичних режимів Східної Європи у 1989 р. та колишнього СРСР актуальним виявилось питання про зміну колективістської державно-бюрократичної моделі соціальної політики цих країн дієздатнішою. Утво­рений вакуум, де повинна була б формуватись державна соціальна політика, заповнили міжнародні організації (МВФ, Світовий банк, ОЕСР, МОП). Виділити мету та мотив втручання міжнародних організацій в економічний та соціальний розвиток країн Східної Європи та колишнього Радянського Союзу.

Розгляд другого питання потрібно розпочати з виділення та характе­ристики різноманітних інструментів, якими користуються міжнародні органі­зації для впливу на соціальну політику посткомуністичних країн. Одночасно потрібно вказати на шляхи їх застосування міжнародними організаціями. На основі фактичного матеріалу варто порівняти процеси формування соціальної політики та їхні наслідки в деяких країнах Східної Європи.

У третьому питанні наголосити, що поради міжнародних організацій стосовно формування посткомуністичної соціальної політики нерідко виявля­ються протилежними. У більшості міжнародних організацій спостерігаються також певні внутрішні протиріччя щодо формування курсу соціальної політики. Охарактеризувати різні варіанти можливого розвитку систем со­ціального захисту країн Східної Європи та колишнього Радянського Союзу.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 393; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!