Кут нижньої щелепи, зовнішня поверхня 



У хворого 45 років з підозрою на запалення оболонок мозку потрібно було дослідити спинно-мозкову рідину. Зроблено діагностичну пункцію між дугами поперекових хребців (L4-L5).Через яку зв’язку повинна проникнути голка при пункції ?

Жовту зв’язку.

У хворого з цукровим діабетом розвинулась волога гангрена стопи. Йому показана ампутація в ділянці поперечного суглоба заплесна (суглоба Шопара). Яку ключову зв’язку повинні пересікти хірурги для вичленення в даному суглобі? 

Lig.bifurcatum 

У потерпілого визначається відрив ділянки кута нижньої щелепи справа, зміщення відламка назад і догори. Яка зв’язка сприяє цьому зміщенню?

Шило-нижньощелепна

У постраждалого при огляді спостерігається випинання акроміального кінця ключиці. При натискуванні акроміальний кінець зміщується вниз. Які зв’язки пошкоджені? 

Дзьобо-ключична зв’язка, акроміально-ключична зв’язка 

У хворого гнійний паротит ускладнився заглотковим абсцесом. За рахунок особливостей будови якого фасціального листка шиї це стало можливим?

Глибокого листка привушної фасції.

У хворого запалення середнього вуха ускладнилось мастоідітом. Надалі виникла загроза гнійного тромбозу найближчої венозної пазухи. Якої?   

Сигмоподібної 

У хворого внаслідок неадекватного лікування запалення середнього вуха [мезотимпаніта] виникло гнійне запалення комірок сосцеподібного відростка скроневої кістки [мастоідит]. Гнійник прорвався в ложе груднино-ключично-сосцеподібного м‘яза. В межах якої фасції шиї локалізується патологічний процес? 

Поверхневого листка власної фасції шиї 

У хворої М., 37р. в результаті попадання чужорідного тіла в дихальні шляхи виник кашель, а потім ядуха. Хворому була зроблена трахеотомія в ділянці шиї , яка       обмежена верхнім черевцем m. omohyoideus, m.sternocleidomastoideus та серединною лінією шиї. В якому трикутнику шиї проведено хірургічне втручання? 

Omotracheale 

У хворого кривошия. Який м'яз шиї уражений?

M. Sternocleidomastoideus

У дитини діагностовано перелом основи черепа., переважають бульбарні розлади. В ділянці якої черепної ямки перелом? 

Задньої
У травмованого кровотеча з рани в ділянці голови. В якому місці слід притиснути  сонну артерію для тимчасової зупинки кровотечі?

До переднього горбка на поперечному відростку 6-го шийного хребця. хребця.

У обстежуваного спостерігається різке опущення кута рота зліва. Порушенням функції яких м’язів це викликано?

М’яза, що піднімає верхню губу та крило носа

У потерпілого правобічний перелом середньої третини нижньої щелепи. Який канал може бути пошкоджений? 

Нижньощелепний 

 У чоловіка похилого віку внаслідок падіння стався перелом стегнової кістки. Вкажіть найпоширеніше місце перелому цієї кістки. 

Шийка. 

У хворого із гнійним середнім отитом інфекція із барабанної порожнини поширилась на цибулину яремної вени з розвитком септетичного стану. Анатомічною передумовою цього ускладнення є витончення або дигисценції однієї із стінок барабанної порожнини. Аномалія якої стінки має місце ?

Нижньої

Унаслідок травми в ділянці вінцевого відростка нижньої щелепи у хворого спостерігається порушення зміщення нижньої щелепи назад. Ймовірність пошкодження якого м’яза існує? 

M. temporalis 

У хворого необхідно зробити пункцію порожнини плеври. В якій частині міжреберного простору провести голку?  

В нижній частині міжреберного простору, по верхньому краю ребра 

У хворого спостерігається запалення клиноподібної пазухи. Куди відкривається її апертура? 

Recessus sphenoethmoidalis 

У результаті травми голови у потерпілого виявлене ушкодження правого виростка потиличної кісти. Яка частина потиличної кісти ушкоджена?

Латеральна

У хворого запалення середнього вуха ускладнилось мастоідитом. Надалі виникла загроза гнійного тромбозу найближчої венозної пазухи. Якої? 

Сигмоподібної

У юнака 18 років після вуличної бійки травмована бічна ділянка лиця. При огляді лікар встановив, що шкіра травмована, рана відкрита, гілка нижньої щелепи зламана, з жувальних м’язів залишився цілим тільки той, що не піднімає щелепу, це: 

Бічний крилоподібний м’яз 

У хворого 28 років, діагностовано гострий запальний процес слизової оболонки носо-сльозової протоки. З анамнезу стало відомо, що після перенесеного грипу протягом 10-ти днів були виділення із носа. З якого відділу носової порожнини інфекція могла проникнути у носо-сльозовий канал ?

Із нижнього носового ходу

У потерпілого вогнепальне поранення передньої стінки пахвової ямки. Які м’язи можуть бути пошкоджені при цьому? 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 864; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!