Послідовність виконання роботи



Після ознайомлення з лабораторним стендом, студенти складають план експерименту для зняття статичної характеристики електричної печі. При цьому діють у такій послідовності:

1. Уточнюють, які саме фізичні величини треба вважати вхідними, які вихідними величинами досліджуваного об’єкта, як задавати стрибкоподібну зміну вхідної величини.

2. Ознайомлюються з характеристиками приладів для вимірювання та реєстрації вхідних та вихідних величин: їх діапазонами вимірювання, шкалами, класами точності тощо.

3. Перемикають пневматичний тумблер 10 на панелі дистанційного керування 9 в положення ‘Р’ (див. рис. 2). Вмикають електричне живлення стенда, компресора. Встановлюють тиск живлення повітря Рж=1,4 кгс/см2 в лінії нагнітання компресора за допомогою редуктора, змонтованого на компресорі. За допомогою лабораторного трансформатора 3 встановлюють значення напруги живлення  нагрівача, задане викладачем (від 20 до 40 В). За допомогою редуктора 11 на панелі дистанційного керування 9 змінюють тиск повітря на виконавчий механізм від 0,2 кгс/см2 до 1,0 кгс/см2 з кроком 0,2 кгс/см2 з метою отримання 5 точок статичної характеристики ОР каналом «тиск повітря до виконавчого механізму – температура». Варто зауважити, що зміна тиску до ВМ викликає перехідний процес, тому після кожної зміни значення тиску необхідно дочекатись стабілізації температури в печі, тільки після цього зафіксувати в протоколі усталене експериментальне значення температури. Точка вважається одержаною, якщо температура в печі не змінюється протягом 4¸5 хвилин.

Якщо температуру вимірюють безпосередньо за електрорушійною силою термоелектричного перетворювача, то необхідно враховувати температуру його вільних кінців.

4. Зa дoпoмoгoю лaбoрaтoрнoгo aвтoтрaнсфoрмaтoрa 3 змiнюють нaпругу живлeння нaгрiвaчa до другого фіксованого значення значення , очікують стaбiлiзaцiї тeмпeрaтури i знімають стaтичну хaрaктeристику ОР каналом «тиск повітря до виконавчого механізму – температура» для напруги живлення  нагрівача 2 і тих же знaчeнь тиску нa викoнaвчий мeхaнiзм, що і в пункті 3. Аналогічно знімають 5 кривих розгону по зміні тиску до ВМ, фіксуюючи усталені значення температури, для живлення нагрівача напругою .

5. Нa oснoвi eкспeримeнтaльно отриманих дaних знаходять апроксимуючі залежності , застосовуючи метод Брандона і апроксимацію рядом Пайка і Сільверберга. Для знаходження коефіцієнтів моделей рекомендується застосувати комп’ютерне середовище Matlab, особливостями якого є зручність роботи з матрицями та висока швидкість числових операцій.

6. Для кожного -ого досліду ( ) розраховують значення зведеної похибки апроксимації  і середньоквадратичного відилення  за знайденою моделлю:

, ,    (29)

де  – значення тиску, напруги та температури в -ому досліді; – мaксимaльнe i мiнiмaльнe знaчeння температури під час експерименту. З розрахованих значень  знаходять максимальну за абсолютною величиною похибку .

7. Порівнюють досягнуту точність апроксимації експериментальних даних методом Брандона та з допомогою ряду Пайка і Сільверберга.

8. Результати досліджень та розрахунків записують у протокол лабораторної роботи.

9. Оформляють звіт до лабораторної роботи. До звіту необхідно додати:

· принципову схему експериментальної установки;

· протокол лабораторної роботи із основними результатами досліджень та розрахунків;

· програму розрахунку за методом Брандона значень параметрів (коефіцієнтів поліномів) статичної моделі електричної печі;

· аналітичні вирази статичних моделей , побудовані різними методами із знайденими значеннями коефіцієнтів;

· значення максимальних зведених та середньоквадратичних похибок апроксимації;

· висновки.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 217; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!