Згідно бюдж клас-ції поточні видатки - це видатки бюджетів на фінансування: мережі підпр-тв (установ, орг-цій), яка діє на початок бюдж року

Амортизаційна політика є складовою державної політики щодо:нормативно-правового регулювання підприємництва. Б Банківська система Укр. є:дворівневою. Бюджетні дотації – це:особливий вид асигнувань з держ. бюджету з метою збалансування доходів і видатків нижчестоящих бюджетів. Бюджетні субвенції - це :один із видів державної фінансової допомоги центральним або місцевим органам виконавчої влади, що надається на конкретні цілі.

Бюджетні субсидії – це: допомоги, які здійснює держава з держ. бюджету з метою підтримки населення, також певних видів підприємницької діяльності, пріоритетних сфер і галузей економіки.

В

В Укр. бюджетна система складається з: держ. бюджету, бюджету АР Крим, місцевих бюджетів.

В умовах відкритої економіки визначальною умовою ек-го розвитку є:виготовлення конкурентноспроможної на світ. ринку прод-ції.

В щорічному посланні Президента Укр. до ВРУ 2000 р. окреслена стратегія екон. і соц. політики на: 2000 – 2004 рр..

Виникнення позитивних екстерналій від інноваційної діяльності означає, що:ефект від нововведень отримують суб’єкти, які не беруть участі в інноваційному прцесі.

Вищим органом НБУ є:Рада НБУ.

Вставити пропущений термін “у макроекономічному плунуванні завданням … є досягнення оптимальної відповідності між сукупністю потреб і загальною сумою джерел їх задоволення”:балансів.

Г

Гіпотеза – це:наукове передбачення на рівні загальної теорії.

Гнучка амортизаційна політика передбачає:право підприємців самостійно обирати методи нарахування амортизації.

Д

Девальвація здійснюється шляхом:зниження обмінних курсів нац. валюти.

Дерегулювання підпиємництва здійснюється у рамках:адміністративної реформи.

Державний контракт – це:А) комплект документів, що містить інформацію про предмет державного замовлення, умови та вимоги до складання тендерної пропозиції; Б) засіб задоволення держ. потреб у продукції; В) форма розміщення замовлення на поставку продукції, яка передбачає вибір виконавця шляхом оцінки його пропозиції; Г) розрахована потенційним виконавцям державного замовлення сума коштів, за яку він згоден виконати умови замовлення; Відповіді А, Б, В, Г – помилкові.

Діагноз як стан наукового аналізу соц.-екон. прцесів, передбачає:дослідження об’єкта з метою виявлення тенденцій його розвитку і вибору методів і моделей прогнозування.

Діяльність природних монополій зв’язана з:ефектом масштабу.

Для формалізованої оцінки впливу багатьох факторів на розвиток об’єкта прогнозування використовуються:методи прогнозної екстраполяції.

Для якого стану наукового аналізу соц.-екон. процесів характерне дослідження історії розвитку об’єкта з метою його систематизованого опису: ретроспекція.

До інструментів непрямого ДРЕ не належать:індикативні показники макроекономічних планів.

До методів прямого регулювання структурних зрушень в ек-ці належать:надання фін. допомоги у вигляді субсидій.

До сис-ми держ. заходів, спрямованих на попередження банкрутства підпр-в належать:санація.

Е

Екон. функція держави полягає в: створенні передумов, необхідних для ефективної екон. діяльності суспільства.

Ефективний за Парето розподіл ресурсів – це:розподіл, за яким жоден з суб’єктів ринку не може покращити своє становище, без погіршення стану інших.

З

За засобом впливу методи ДРЕ поділяються на: адміністративні, правові, економічні, пропагандистські.

За масштабом об”єктів виділяють цілі:загальні (для підсистем), часткові для підсистем елементів.

За мірою новизни інновації клас-ся на:нові у світі, нові у крахні, нові в галузі, нові у фірмі.

За рівнем новизни інновації клас-ся:радикальні та ординарні.

За стапенем формалізації методи прогнозування поділ на: адаптивні та аналітичні або простої і складної екстраполяції.

За темпами здійснення інновації клас-ся на:швидкі, уповільнені, такі, що нарощуються, рівномірні, стрибкоподібні.

За формою орг-ції суч ек-ка є:змішаною ек-кою.

За функц ознакою соц-ек прогнози класифікуються на: наукові (дослідн), цільові (нормативні).

За часовою ознакою цілі клас-ся на: А,Б,В,Г-помилкові.

Заходи щодо збільшення обсягів золотовалютних ресурсів НБУ передбачають застос обов”язкового продажу валютн надходжень від експортних операцій у розмірі: 50%

Згідно бюджетної клас-ції, видатки розвитку- це видатки бюджетів на фінансування:інвестиційної та інноваційної діяльності.

Згідно бюдж клас-ції поточні видатки - це видатки бюджетів на фінансування: мережі підпр-тв (установ, орг-цій), яка діє на початок бюдж року.

Згідно з посланням Президента до ВР 2000 монопольний сектор в Україні, включ прир монополії, не повинен перевищувати:10-15%.

Згідно З-ну Укр «Про НБУ», осн ф-цією НБУ є: забезпечення стабільності грош одиниці Укр.

Згідно теорії менеджменту проблемою вважається ситуація, коли: трад методи регулювання не здатні забезп досягнення цілей.

Згідно теорії менеджменту стратегія–це: детальний, всебічний комплексний план, спрямований на втілення місії орг-ції.

Згідно теорії менеджменту, тактика- це:визначення цілей і засобів, форм і способів діяльності, які найбільш відповідають конкретним обставинам на даний момент.

Зовнішні ефекти (екстерналії) виникають внаслідок:А) форсмажорних обставин; Б) впливу зовн ринку на стан нац ек-ки; В) держ втруч в ек-ку; Г) А,Б,В-прав; Д)А,Б,В,Г-помилкові.

І

Ієрархія (ранжування) цілей ДРЕ здійсн:у відповідності з пол-кою пріоритетів.

Індикативне макроек планування властиве: змішаній ек-ці.


К

Керівним органом НБУ є: правління НБУ.

Критерієм монопольного становища підприємця є показник частки товару підприємця на ринку, у монополістів вона має:перевищувати 35%.

Л

Ліцензування як інструмент ДРЕ не є : основним засобом поповнення держ фін ресурсів.

М

Макроек. планування-це:особливий вид д-ті держави щодо визначення цілей розвитку на певний період, а також заходів, спрямованих на їх досягнення.

Масштаби ДРЕ обумовлені: А)х-м і гостротою соц-ек проблем в країні; Б)сукупним попитом на ДРЕ; В)рівнем тінізації ек-ки; Г) зрілістю ринк відносин. А,Б,В,Г-правильні.

Межа вир можливостей х-є: здатність ек-ки вир-ти прод-цію за умов повного викор ресурсів.

Н

На думку Президента Укр, для нормалізації процесу відтворення, норма чистих заощаджень повинна зрости не менше як до:20%.

На основі даних таблиці зробити висновок, в якому регіоні структурний ефект найбільш позитивно впливає на ек розвиток:А(+3;+4;-7;-2), Б(+2;-1;-1;+2), В(-1;+3;-2;+2), Г(+3;-3;0;0): в регіоні Б.

На основі даних таблиці зробити висновок, в якому регіоні структурний ефект найбільш позитивно впливає на ек розвиток:А(+3;+4;-7;-2), Б(+2;-1;-1;+2), В(-1;+3;-2;+2), Г(+3;-3;0;0). Б-прав.відп.

На основі даних таблиці зробити висновок, в якому регіоні структурний ефект найбільш позитивно впливає на ек розвиток:А(+3;+2;-5;-3), Б(-2;+1;+1;-1), В(+3;0;-3;-2), Г(0;0;0;0). Г-прав.відп.

Найбільша питома вага доходів держ бюджетуУкр припадає на: податкові надходження.

Недосконалість інформації як вада ринк саморегулювання: А) обмежує можливості ефект використання ресурсів; Б) обумовлює неоптимальну поведінку продавців і покупців; В)обмежує конкуренцію і заважає укладанню довгострокових угод. А,Б,В-правильні.

Неспроможність приватного сектору забезпечити людей сусп. товарами пов‘яз. з: низькою ефективністю пов‘язаною з великими витратами на створення адміністративного апарату.

Нормативно-правове регулювання в Укр. стосується підпр-в: всіх секторів ек-ки.

НТП викликає наступну зміну в макроекономічних пропорціях : збільшення питомої ваги переробної промисловості.

О

Однією з ознак суспільних товарів є:  загальнодоступність.

Однією з фаз поширення інновацій є: дифузія нововведень.

Основна мета адмін. реформи в Укр. полягає: у створенні ефективної сис-ми держ. управління.

Основною метою реформи держ. служби в Укр. є:   вдосконалення с-ми відбору та кадрового потенціалу, підвищ. престижу держ. служби.

П

Перерозподіл доходів як ф-ція держ. пов‘язана з: нерівномірним розподілом доходів між членами с-ва.     

Під-во яке породжує негативні екстерналіі: перекладає частку витрат на інших суб‘єктів ринку.

Під-во яке породжує позитивні екстерналії: бере на себе частку витрат по реалізації інтересів інших суб‘єктів р-ку.

Погляди згідно з якими держ. “втручання” неохідне, оскільки держ. найліпше відомо, що саме є корисним для  людей наз.:  патерналізмом.

Політика “дешевих” грошей здійснюється шляхом: збільшення грошової пропозиції в умовах повної зайнятості.

Політика “дорогих” грошей здійсн. шляхом: зменшення грошової пр-ції в умовах інформ-ного зростання е-ки.

Предметом правового рег-ння є: відносини.

При простому внутрішньоорганізаційному інноваційному процесі: нововведення не набуває товарної форми.

При простому міжорганізаційному інноваційному процесі: нововведення стає предметом купівлі-продажу в стосунках між виробниками та споживачами.

При розширеному інноваційному процесі: нововведення вдосконалюється, набуває нових статей, розширюються зміни його ззбуту.

Пріоритетними є елементи с-ри , до яких застосовується стратегія: встановлення коротко- та середньострокових цілей на рівні вищому, ніж рівень , досягнутий у минулому.

Проекція, як станнаукового аналізу соц-ек. процесів, передбачає: дослідження майбутнього стану об‘єкта,а також оцінку вірогідності, точності та обгрунтованоості прогнозу.

Проекційне скорочення видатків держ. бюджету(крім “захищених” статей) і причин неввиконання затвердженого бюджету за доходами наз. :секвестором держ. бюджету.

С

Соц-екон. прогнозування це: науково обгрунтоване судження про можливий стан об‘єкта у майбутньому, а також про альтернаттивні шляхиі строки досягнення цього стану.

Споживання суспільних чистих товарів здійснюється: за рахунок платників податків.

Стабілізаційна ф-ція держави, як суб‘єкта макроек . рег-ння викликана: неповнотою ринку.

Станом на 1 грудня 1999р. співвіднош. між обсягом кредиторської заборгованості і ВВП в Укр. становив: 1,9

У

У відповідності з Законом Укр. “Про бюджетну с-му Укр.” проект з-ну про держ бюджет представляє на засаді ВР: Президент Укр.

У відповідності з Законом Укр. “Пробюджжетну с-му Укр.” ,бюджетну декларацію розробляє: ВР.

У відповідності з Законом Укр. “Про приватизацію майна держ. під-в” приватизація держ. майна -- це: відчуження майна , перебуває у держ. власності , на користь фіз. та юр. осіб з метою підвищення соц-ек. ефективності вир-ва та залучення коштів на структурну перебудову ек-ки.


Ф

Формування ринкової інфрст-ри є елементами: інституційних засад р-ку бізнесу.

Ч

Частка недерж. п-в у заг-му обсязі пром-ї прод-ї в Укр у1999р. встановлбє: 70%.

Чергування стадій інноваційного процесу здійснюється у такій послідовності: пошук можливостей задоволення потреб—теоретичні дос-ження – технологічні д-ження – встановлення перших серій – сеійне в-во – масове спож-ння.

Чередування стадій інновац-го процесу здійснюється у такій послідовності: виявлення незадоволениих потреб – наукові дос-ння – конструкторські розробки – експерементальне в-во – підготовка масового в-ва – використання новиинок.

Чередування стадій інновац-го процесу здійснюється у такій послідовності: виникнення ідеї – фундаментальні д-ження –припадні д-ження –дослідноконструкторські розробки – в-во, споживання.

Щ

Що належить до методів прямого регулювання НТП: правовий захист інтелектуальноï власності.

Що належить до формотворчих чинників підприємницького середовища в рамках економ. політики держави: антимонопольне регулювання

Що не належить до методів податкового регулювання інвестиційних проектів: маніпулювання обліковою ставкою.


Я

Як впливає НТП на криву виробничих можливостей:переміщує назовні

Яка з відповідей є помилковою:"передумовами стабілізаційних процесів в Укр. в 94-95рр.є": зменщення зовнішнього і внутрішнього державного боргу.

Яка з відповідей є помилковою:"якісні зміни у відносинах між Урядом та головними розпорядниками бюджетних коштів передбачають": реструктуриза-цію та описання боргів

Яка з відповідей є помилковою: доходи держ бюджету Укр. формуються за рахунок: частини податку з реклами

Яке з структурних зрушень не характерне для економіки Украïни 90-99рр:зменшення питомоï ваги галузей ПЕК у структурі промислового виробництва.

Яке з тверджень є помилковим:" вади ринку виникають внаслідок": державного втручання в економіку

Яке з тверджень є помилковим:"виключно Законами Укр. встановлюються":засади створення і функціонування фінансового, грошового, кре-дитного та інвестиційного ринків

Яке з тверджень є помилковим:"квотування,як інструмент ДРЕ, здійснюється з метою": покарання порушників встановлених умов діяльності

Яке з тверджень є помилковим:"виключно Законами Укр. визначається":ціни і тарифи на житлово- комунальні послуги

Яке з тверджень є помилковим:"об'єктом ДРЕ виступають":національна економіка

Яке з тверджень є помилковим:"регуляторна реформа в сфері підприємництва передбачає": ліквідацію Државного комітету Укр з питань регуляторноï політики та підприємництва

Яке з тверджень є помилковим:"санкцією за порушення норм антимонопольного законо-давства Укр є": запровадження механізму... зміни цін

Яке з тверджень є помилковим:"факторами вад ДРЕ є ":неспроможність конкуренціï

Яке з тверджень є помилковим:"Банкрутство—це сис-ма заходів, спрямованих на попередження неспроможності суб'єктів підприємницькоï діяльності виконувати своï зобов'язання перед кредиторами

Яке з тверджень є помилковим:"головне призначення санаціï- це перевірка та формування висновків щодо достовірноï інформаціï про фін-ву, госп. Діяльність під-ва

Яке з тверджень є помилковим:"до груп порушень антимонопольного законодавства належать: порушення прав споживачів   

Яке з тверджень є помилковим:"ДРЕ- це втручання держави в ек-ку

Яке з тверджень є помилковим:згідно закону Укр. "Про інвестиційну діяльність"об'єктами інвестицій можуть бути:заходи, передбачені Держ. програмою ек. і соц. розвитку

Яке з тверджень є помилковим:"обов'язковій держ експертизі підлягають: інвестиційні проекти, які реалізуються за рахунок приватних фін. ресурсів.

Яке з тверджень є помилковим:"одним з видів інноваційноï діяльності є: в-во товарів(надання послуг, виконання робіт)

Яке з тверджень є помилковим:"основною метою інвестування є збільшення ек. потенціалу

Яке з тверджень є помилковим:"суб'єктом ДРЕ є підприємства

Яке з тверджень критиків монополізаціï ек-ки є найменш переконливим:" монополісти протистоять впровадженню досягнень НТП

Яке з тверджень є помилковим:"інвестиціï- це витрати на створення основних фондів

Яке з тверджень є помилковим:одним з принципів держ регулювання інвестиційноï діяльності в Укр. є :збільшення частки держ. інвестицій в ïх загальному обсязі

Який з заходів щодо подолання платіжноï кризи та бартелізаціï ек-ки не згадується у посланні Президента до ВРУ 2000 у %:затвердження профіциту Держ бюджету

Який з принципів соц-ек. прогнозування випливає з можливості розвитку ек-ки за різними напрямками:альтернативності

Який із принципів соц-ек прогнозування визначає, що економіка розглядається як єдиний об'єкт прогнозування і, водночас, як сукупність відносно самостійних напрямків розвику:системності

Який чинник виробничоï ф-ï викликає найбільше ек. зростання в сучасних умовах:науково-технічний прогрес

Які відповіді є помилковими:"доходи держ. бюджету Укр. формуються за рахунок": частини комунального податку

Які показники характеризують відтворювальні пропорціï в ек-ці: співвідношення між споживанням і нагромадженням.

Якого міністерства в Укр. не існує: міністерство антимонопольноï політики

Якого міністерства в Укр. не існує:Міністерство промисловоï політики

Якщо у формулі Х=Нмц,; Нм-норматив місткості ресурсів, Ец-цільовий результат від використання ресурсів, то Х—це:потреба в ресурсах для досягнення певного ефекту

Якщо у формулі Х=Нвн; Нм-норматив віддачі ресурсів, Рн- наявні ресурси, то Х—це:очікуваний результат від використання ресурсів

Якщо у формулі Х=Рнмм-норматив місткості ресурсів, Рн-наявні ресурси, то Х—це:цільовий результат(ефект) від використання ресурсів

Якщо у формулі: Х=аб (100+Тпр1)/100, аб –обсяг ВВП у базовому році, Тпр1 --темп приросту ВВП у році що аналізується у порівнянні з базовим(%), то Х-це:обсяг ВВП у році, що аналізується

Якщо у формулі: Х=аi *100/аj, аi ;аj –обсяг ВВП відповідно у базовому та у році,що аналізується(млрд.грн.), то Х-це: темп росту ВВП

Якщо у формулі: Х=аі*100/суму а; а- валовий випуск всіх галузей, то Х- це: Питома вага і-галузі у ВВП

 

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 155; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!