Вимоги безпеки після закінчення роботи



4.1. Після закінчення роботи вимкнути обладнання, яке використовувалось, а також освітлення, закрити відчинені вікна та кватирки. Переконатись у тому, що штепсельні вилки витягнуті з розеток.

4.2. Зібрати документи, літературу до закритого від пилу місця зберігання.

4.3. Провести індивідуальні гігієні процедури.

4.4. Про всі недоліки, виявлені під час роботи, доповісти керівникові.

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

5.1. Аварійні ситуації можуть при пожежі, несправності електромережі, розкривах труб водопостачання та тепломережі, порушенні роботи каналізації, руйнуванні конструкції будівлі, а також як наслідок стихійного лиха та результат техногенних катастроф.

5.2. При виявленні загрози виникнення аварійної ситуації, необхідно вжити всі доступні заходи по виведенню людей з небезпечне місце або поставте чергових.

5.3. Для ліквідації причин та наслідків аварійної ситуації необхідно викликати міські оперативні служби по телефону 101;103.

5.4. При наявності потерпілих надати долікарську допомогу в межах своїх можливостей і компетенції.

 

 

Охорона праці при виконанні робіт у навчально - виробничій майстерні налагоджувальників технологічного устаткування

Загальне положення

1.1Дія даної інструкції поширюється на працівників і учнів ліцею, при виконанні ними робіт з складання та налагодження обладнання та приладів у навчально- виробничій майстерні налагоджувальників технологічного устаткування. Інструкція застосовується при проведені первинного ( повторного) інструктажів з охорони праці на робочому місці.

1.2Майстерня обладнана робочим місцем майстра та 15 робочими місцями для виконання учнями практичних завдань. Для підтримки параметрів мікроклімату встановлено побутовий кондиціонер. Підчас практичних завдань може використовуватись спеціальне технологічне обладнання ( осцилограф, паяльна станція, ультразвукова ванна, фен, вимірювальні прилади тощо).

1.3Роботи, пов’язані з дією шкідливих факторів на організм людини ( паяльні роботи,промивання і знежирення плат, деталей тощо) повинні проводитися у майстерні виробничого навчання електромонтажників, обладнані електрифікованими монтажними столами з індивідуальним місцевим освітленням, витяжною вентиляційною системою та електричними розетками під напругу 36Vпитання охорони праці при проведенні таких занять регламентуються Інструкцією з ОП № 94 для майстра в/н електромонтажників та Правилами з безпеки на робочому місці, монтажному столі СМ-4м.

1.4Виробничі навчання з учнями проводяться у відповідності до навчального плану. До виробничого навчання допускаються учні, які мають необхідну теоретичну підготовку, пройшли попередній ( періодичний) медичний огляд і не мають протипоказань за станом здоров’я до виконуваних робіт. Перед початком занять у ліцеї кожен учень проходить вступний інструктаж з ОП, БЖД, а перед початком практичних занять у майстерні – первинний з ОП на робочому місці з реєстрацією під розпис у журналі,який знаходиться у даній майстерні . при проведені інструктажів з ОП перед виконанням навчального завдання. Запис про його проведення робиться у журналі обліку навчальних занять на сторінці теми навчального заняття.

1.5Працівники ліцею допускаються до виконання робіт з складання, налагодження чи ремонту радіоелектронних апаратів, технологічного устаткування за узгодженням з завідуюче майстерні при наявності відповідної професійної підготовки, освіду робти та чинних допусків ( медичного, електробезпеки) до виконання таких робіт.

1.6Виконавці робіт у майстерні зобов’язані виконувати Правила внутрішнього розпорядку Черкаського ПЛ, вміти застосувати засоби первинного пожежогасіння та надавати долікарську медичну допомогу потерпілим від нещасних випадків. Порушення вимог з питань охорони праці розглядається як порушення трудової дисципліни, за яке може бути застосовано стягнення згідно з чинним законодавством.

1.7На виконавця робіт у майстерні можуть впливати такі шкідливі та небезпечні фактори:
а)фізичні
• підвищена напруга в електромережі, яка може стати причиною ураження електричним струмом;

• зорово напружені роботи з відеоматеріалами;
• підвищений рівень статичної електрики та підвищений рівень ;              •електромагнітних випромінювань;
• підвищений рівень іонізуючих випромінювань у робочій зоні;
• підвищена температура поверхні обладнання;
• недостатнє освітлення робочої зони;
б) хімічні
• токсичні випари припою, флюсу та кислоти, що проникають в організм людини через органи дихання. 

1.8Майстру в/н згідно Колективного договору передбачається до безплатної видачі халат бавовний терміном на три роки.

1.9Під час виконання робіт необхідно дотримуватись загальних вимог санітарії та особистої гігієни. Робочий одяг тримати у шафах у різних відділеннях з повсякденним. Зберігання продуктів та приймання їжі на робочих місцях не допускається. Паління на території ліцею під час навчального, навчально- виховного процесу заборонено.

 


2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1 Перед виконанням практичних занять у майстерні перевірити придатність спец одягу та засобів індивідуального захисту.
2.2 Наочні прилади, інструмент розмістити на робочих столах таким чином, щоб унеможливити їх падіння чи самовільне переміщення.

2.3. Використовувати стандартний інструмент з справною ізоляцією.

2.4. Підготувати до використання технологічне обладнання, деталі та витратні матеріали. 

2.5. Виконувати тільки ту роботу, на яку отримано дозвіл керівника робіт і в обсягах, що не перевищують рівня професійної підготовки.

2.6. Про виявлені недоліки, несправності, ушкодження обладнання, інструменту, технологічного обладнання, непридатність засобів індивідуального захисту необхідно доповісти старшому майстру( керівнику робіт). Ремонтних робіт з усунення несправностей обладнання під час проведення занять не виконувати, а при наявності реальної небезпеки для здоров’я і життя людини – до навчань у майстерні, або до виконання практичних робіт не приступати. 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 91; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!