Хто з митців є автором зображених ікон?



А Йов Кондзелевич та Іван Руткович      Б Іван Руткович та Іван Мігура

В Іван Щирський та Іван Мігура                Г Іван Щирський та Йов Кондзелевич

Портрет кого з історичних діячів зображено на ілюстрації?

А Івана Мазепи                                Б Григорія Гамалії

В Михайла Миклашевського           Г Данила Апостола

Що спільного мають літописи «Самовидця», Г. Граб’ян ки, С. Величка?

А Їх написано наприкінці 17 ст. книжною староукраїнською мовою.

Б Авторами були прості козаки – канцеляристи.

В У них подано перебіг подій Національно-визвольної війни середини 17 ст.

Г Незабаром після написання їх було надруковано.

У завданнях 25–26 до кожного з чотирьох рядків інформації, позначених цифрами, доберіть один правильний варіант, позначений буквою.

Встановіть відповідність між портретами історичних діячів та їхніми іменами

         А Іван Мазепа           Б Пилип Орлик            В Іван Скоропадський

                                  Г Павло Полуботок              Д Данило Апостол

Установіть відповідність між іменами історичних діячів та стислими характеристиками.

1 Пилип Орлик                         2 Павло Полуботок

3 Данило Апостол                    4 Іван Скоропадський

А Гетьман Лівобережної України, який, усвідомивши небезпеку перебування Гетьманщини у складі Московії, вдався до укладення союзу зі шведами й повстав проти Московії.

БОбраний гетьманом після відновлення гетьманства, скасованого Петром І. У своїй діяльності керувався «Рішительними пунктами», прагнув упорядкувати державне життя Гетьманщини.

ВВиконував обов’язки наказного гетьмана під час візиту гетьмана Скоропадського до Москви протягом першої половини 1722 р., а після його смерті очолив рух за відновлення державних прав Гетьманщини.

ГОбраний гетьманом з наказу Петра І. Під час його гетьманування московський уряд запровадив у Гетьманщині Малоросійську колегію.

ДОбіймаючи гетьманську посаду в еміграції, наполегливо відвідував провідні європейські країни з метою залучення їх до боротьби за відновлення самостійності Української держави.

У завданнях 27–28 розташуйте події в хронологічній послідовності.

Встановіть послідовність подій, про які йдеться в уривках з джерел.

А «Близько 10-ї години з великого табору прибув генералісимус Василь Голіцин із боярами й визначними людьми. Генералісимус сказав козакам, що царі, згідно зі старим звичаєм, дозволили їм вибрати вільними голосами гетьмана... Згодом почулися голоси, що хочуть вибрати Мазепу».

Б«Пана Братковського, шляхтича цього ж воєводства, схоплено. Він їздив до Палія і Самуся, обіцяючи..., що побунтує селянство і 10 000 людей з них виставить проти воєводства... Самусь спалив саме місто Білу Церкву, а замок борониться. Козаки взяли штурмом Немирів».

В «Договорилися ми і постановили, що всієї Малої Росії цієї сторони Дніпра... містам і землям... як вони до цього часу за мирним договором на стороні їхньої царської величності перебували, так і тепер залишатися мають на стороні їхньої царської величності на вічні часи; ...а за Дніпром-рікою Київ має лишитися також на стороні їхньої царської величності».

Г«Й.к.м. зобов’язується обороняти Україну і прилучені до країни козаків землі й негайно вислати туди задля цього по мічні війська, коли вимагатиме того потреба і коли помочі цієї проситимуть князь і Стани. Іван Мазепа, законний князь України, жодним способом не може бути нарушений у володінні цим князівством».


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 2081; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!