ІІІ. Джерела фінансування здобуття вищої освіти



1. Фінансування підготовки здобувачів вищої освіти у ДДМА здійснюється:

за рахунок видатків державного бюджету у державних закладах вищої освіти (державне замовлення) та за рахунок видатків місцевих бюджетів у державних та комунальних закладах вищої освіти (регіональне замовлення);

за рахунок цільових пільгових державних кредитів. Отримання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти здійснюється відповідно до Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2003 року № 916;

за ваучерами;

за кошти фізичних та/або юридичних осіб (на правилах договору, зокрема за кошти грантів, які отримав заклад вищої освіти на проведення наукових досліджень, за якими передбачається підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії або доктора наук).

2. Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в ДДМА на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.

Особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста за державним або регіональним замовленням, можуть здобувати ступінь магістра лише за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

3. Особа може вступити до ДДМА для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра та освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки), за умови успішного проходження додаткових вступних випробувань з урахуванням середнього бала відповідного додатка до диплома. Фінансування навчання за кошти державного та регіонального замовлення здійснюється в межах нормативного строку навчання за основним навчальним планом.

Особи, які вступають до ДДМА для здобуття ступеня бакалавра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на другий або старші курси або на перший курс за скороченим строком навчання, можуть зараховуватись за державним замовленням лише в разі вступу на ту саму або споріднену в межах галузі знань спеціальність, а також на спеціальності, зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка (додаток 1).

4. Громадяни України, які не завершили навчання за державним або регіональним замовленням за певним ступенем вищої освіти, мають право повторного вступу для безоплатного здобуття вищої освіти в державних і комунальних закладах вищої освіти за тим самим ступенем освіти за умови  відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, відповідно до Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 658.

5. Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю у ДДМА:

якщо за станом здоров’я вони втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії, та в інших випадках, передбачених законом;

якщо вони мають направлення на навчання, видане державним (регіональним) замовником відповідно до законодавства.

6. Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та особи, яким надано статус закордонного українця, і які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України. Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України.

7. Особи, які навчаються у ДДМА, мають право на навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох закладах вищої освіти за правили здобуття тільки однієї вищої освіти за кожним ступенем за кошти державного (місцевого) бюджету.

Не допускається одночасне навчання на денній формі навчання за двома чи більше спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами, напрямами підготовки, рівнями, ступенями) за кошти державного або місцевого бюджетів.

8. Для вступників, які потребують поселення в гуртожиток під час вступу, гарантовано надання місць у гуртожитку.

Відповідно до положення про студентський гуртожиток ДДМА № 62 від 26.04.2008 року та правилами внутрішнього розпорядку в студентських гуртожитках академії затвердженого 24.06.2004 року до послуг вступників надається три гуртожитки (два – коридорного типу, один – блочного типу), які обладнані усім необхідним для проживання. Загальна кількість складає 980 місць. Гуртожитки розташовані у безпосередній близькості від навчальних корпусів та приймальної комісії. Для поселення у гуртожиток необхідно звернутися до приймальної комісії (вступникам, які складають вступні випробування – з заявою; вступникам, які зараховані до ДДМА – для отримання повідомлення про зарахування).

Правили поселення (комплект документів):

- паспорт або документ, що посвідчує особу;

- посвідчення про приписку до призивної дільниці або військовий квиток (для юнаків);

- довідку зі шкір- вендиспансеру про відсутність інфекційних захворювань;

- 2 фото (для перепустки до гуртожитку та для особової картки);

- квитанція про сплату за проживання у гуртожитку.

Вартість проживання у гуртожитку складає – 440 грн на місяць (станом на 01.12.2017 р.).

 

 


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 214; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!