IX. Лікування та профілактичні заходи



Лікувальний режим: дотримання постільного режиму;для зменшення набряклості мошонки признано носіння вузької нижньої білизни; накладення компресів з льодом на запалене яєчко. Дієто терапія: вживання в помірних кількостях маринованих, солодких і гострих страв; збільшення вмісту в раціоні харчування продуктів з вмістом жирів тваринного походження.

Медикаментозне лікування, яке включає в себе тривалу терапію з обов’язковим використанням антибіотиків. Для початку прописують тижневу терапію антибіотиків широкого спектра. Наприклад, «Цефтріаксон», «Цефтазидим», «Цефепим», «Гатифлоксацин», «Левофлоксацин», «Амікацин». Після додаткових аналізів можливо продовження курсу. До антибіотиків підключають протизапальні препарати ( «Ібупрофен», «Диклофенак»). При необхідності в терапію додають стимулятори регенерації «АТФ» або «Алое».
 Фізіотерапія. Цей метод використовують як додатковий і в комплексі з медикаментозним. При запальному процесі можливе використання УВЧ органів мошонки і магнітотерапія (не більше 5-7 процедур). Після стихання запалення підключають електрофорез (3-5 процедур).
Хірургічний метод має місце при сильному ускладненні.

Він стає необхідний при:

-абсцес яєчка і придатка;
-свищах мошонки;
-перекруте сім’яного канатика;
-некрозі або інфаркті яєчка.
При чому, в останньому випадку застосовується повне видалення органу.

 

 

Х. Профілактика

Для того, щоб уникнути захворювання необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:
1.Користуватися презервативами.
2.У разі зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом, вчасно проводити лікування.
3.Берегти мошонку від травм і переохолоджень. Проводити обстеження після травм. 4.Носити білизну з натуральних тканин
5.Своєчасно проводити лікування запальних захворювань сечостатевої системи.

 

ХІ. Прогноз

Лікування почате вчасно і це передує сприятливому перебігу хвороби. Однак запалення внаслідок аутоімунних процесах може призвести до безпліддя.

 

ХІІ. Епікриз

Хворий: Пурхало Володимир Петрович. Вік 79 років, народився 22 вересня 1938 року, в селі Копилів, Макарівського району, Київської області. Поступив 13 листопада 2017 року в 09год.-20хв. Зі скаргами: значні болі в низу живота, та біль в ділянці калитки,що посилюється при ходьбі, загальна слабкість і сильну втомлюваність, набряклість калитки, ущільнення тканин лівого яєчка. Температура 38,5˚ С. Хворим себе вражає з 09 листопада 2017 року. У ЗАК підвищений вміст лейкоцитів, зрушення лейкоцитарної формули вліво, що свідчить про гострий запальний процес. На УЗД машонки ми бачим збільшення, ущільнесть лівого яєчка і його придатків. Ускладнень захворювання не спостерігалося. Хворому призначено медикаментозне лікування, яке включає в себе тривалу терапію з обов’язковим використанням антибіотиків. Також хворому призначено фізіотерапевтичні процедури. Почате вчасно лікування передує сприятливому перебігу хвороби. На день курації хворий залишався в Задовільному стані і продовжував лікування в Макарівській ЦРЛ.

 

 

 

 


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 187; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!