Проаналізуйте ситуацію.

СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ

Для студентів заочної форми навчання

З АДВОКАТУРИ

Тема. УЧАСТЬ АДВОКАТА НА ДОСУДОВОМУ РОЗСЛІДУВАННІ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ.

ПРИЙНЯТТЯ ДОРУЧЕННЯ І ПІДГОТОВКА АДВОКАТОМ МАТЕРІАЛІВ ДО СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ У ПОРЯДКУ ЦИВІЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА

(2 год)

Згідно КПК України досудове розслідування – стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акту, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. При підготовці до заняття особливу увагу слід звернути на аналіз тактики адвоката при здійсненні гласних і негласних слідчих дій та при пред’явленні підозри підзахисному, а також при побаченні з підзахисним. Важливе значення має також вивчення методики ознайомлення адвокатом з матеріалами досудового розслідування, а також порядку формування досьє по матеріалах досудового розслідування.

Вивчення теми прийняття доручення і підготовка адвокатом матеріалів до судового розгляду є однією з основних, що зумовлено насамперед категорією справ, які можуть розглядатися в порядку цивільного судочинства. Це, зокрема, справи, щодо захисту порушених, невизнаних, оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин розглядаються судами у порядку цивільного судочинства. Готуючись до заняття, слід вивчити особливості консультаційної роботи адвоката, її значення для адвокатської діяльності в цілому, поняття правової позиції в цивільній справі, фактори, які впливають на її формування та особливості її реалізації при підготовці матеріалів до судового розгляду.

 

СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 1.

Питання для обговорення:

1. Конституція України про право на захист.

2. Поняття захисника та його правовий статус на стадії досудового розслідування у кримінальному провадженні

3. Форми участі адвоката у кримінальному провадженні.

4. Обов'язкова участь захисника у кримінальному провадженні, відмова від захисника або його заміна. Випадки недопустимості відмови від захисника.

5. Побачення з підзахисним.

6. Ознайомлення захисника з матеріалами досудового розслідування та його правова позиція.

7. Адвокатські переведення (досьє) по матеріалах досудового розслідування

8. Передумови для прийняття адвокатом доручення на ведення цивільної справи.

9. Правові засади здійснення адвокатом представництва у цивільній справі

10. Визначення предмету доказування. Збір адвокатом відомостей про факти, що можуть бути використані як докази у цивільній справі.

11. Визначення адвокатом підсудності цивільної справи, кола осіб, які можуть бути залученими до участі у цивільній справі.

12. Особливості складення та подання адвокатом до суду процесуальних документів:

· позовної заяви;

· заперечення на позов;

· зустрічного позову.

 

Контрольні питання:

1. У яких випадках адвокат не може бути захисником у кримінальному провадженні?

2. Скільки захисників може мати підозрюваний, обвинувачений на досудовому розслідуванні у кримінальному провадженні?

3. Якими документами підтверджуються повноваження захисника на досудовому розслідуванні у кримінальному провадженні?

4. Чи потрібен дозвіл прокурора, слідчого для конфіденційного побачення із підозрюваним, обвинуваченим?

5. Який порядок відмови від захисника в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні?

6. Який порядок заміни захисника в ході досудового розслідування?

7. Яка методика ознайомлення адвокатом із матеріалами досудового розслідування?

8. В чому полягає роль і значення клопотань адвоката на досудовому розслідуванні у кримінальному провадженні?

9. Які обставини впливають на формування правової позиції у кримінальній справі?

10. В чому особливості консультаційної роботи адвоката?

11. Які фактори впливають на формування адвокатом правової позиції у кримінальній справі?

12. Як співвідносяться між собою правова позиція та тактика у цивільній справі?

13. Якими міркуваннями повинен керуватись адвокат погоджуючись чи відмовляючись від прийняття доручення на ведення цивільної справи?

14. Якими нормативно-правовими актами повинен керуватися адвокат при зборі відомостей про факти, що можуть бути використані як докази у цивільній справі?

15. Яка методика складення адвокатом процесуальних документів: позовних заяв, заперечень на позов, зустрічних позовів?

 

Термінологічне завдання: захисник, досудове розслідування, обвинувальний акт, досьє адвоката, клопотання, тактичний прийом, представник, представництво, заперечення на позов, зустрічний позов. підсудність, правова позиція у цивільній справі, тактика адвоката у цивільній справі.

 

Практичні завдання:

1. О.О.Іванов, який підозрюється у вчиненні злочину запросив собі двох адвокатів, які були допущені до участі у справі законному порядку. Проте, під час визначення правової позиції між захисниками виникли суперечності, у зв’язку з чим один із них прийняв рішення про відмову від участі у справі.

Чи дозволяє ситуація, яка склалася цьому захиснику відмовитися від участі у справі? Проаналізуйте ситуацію.

2. О.А. Петров будучи звільненим з роботи за прогул, звернувся за правовою допомогою до адвоката В.Легіна. До заняття адвокатською діяльністю В.Легін працював начальником юридичного управління ПП „Водограй”, де раніше працював звільнений В.Легін.

Чи вправі в даному випадку адвокат В. Легін прийняти доручення на ведення справи О.А.Петрова?

Проаналізуйте ситуацію.

 

Нормативно-правові акти:

1. Конституція України. Прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України від 28 червня 1996 року // Відомості Верховної Ради України. - 1996. -№30.-Ст.121.

2. Закон України від 05.07.2012 р „Про адвокатуру та адвокатську діяльність” [Електронний ресурс].­ – Режим доступу: http:// rada.gov.ua

3. Закон України від 02.06.2011р. „Про безоплатну правову допомогу” [Електронний ресурс].­ – Режим доступу: http:// rada.gov.ua

4. Закон України від 20.11.2011р. „Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах” [Електронний ресурс].­ – Режим доступу: http:// rada.gov.ua

5. Закон України від 21.04.1999р. „Про виконавче провадження” [Електронний ресурс].­ – Режим доступу: http:// rada.gov.ua

6. Закон України „Про державну виконавчу службу” [Електронний ресурс].­ – Режим доступу: http:// rada.gov.ua

7. Про порядок реєстрації адвокатських об'єднань: Постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.1993 р. [Електронний ресурс].­ – Режим доступу: http:// rada.gov.ua

8.Правила адвокатської етики. Затверджені
Установчим З’їздом адвокатів України 17.11.2012р. [Електронний ресурс].­ – Режим доступу: http://vkdka.org/pravil-advokatskoji-etiki/

9. Кримінальний процесуальний кодекс України із змінами та доповненнями станом на 07 грудня 2012 року:(Відповідає офіційному текстові) – К.: Алерта. 2012. – 300с.

10. Цивільний процесуальний кодекс України від 18 березня 2004р.[Електронний ресурс].­ – Режим доступу: http:// rada.gov.ua

11. Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу: Постанова КМ України №305 від.18.04.2012р. Електронний ресурс].­ – Режим доступу: http:// rada.gov.ua

12. Рішення Конституційного суду України у справі за конституційним зверненням громадянина Солдатова Геннадія Івановича щодо офіційного тлумачення положень статті 59 Конституції України, статті 44 КПК України ст.ст. 268, 271 КпАП (справа про право вільного вибору захисника) від 16 листопада 2002р. // Офіційний Вісник України. - 2000. - №47.

13. Постанова Пленуму Верховного Суду України „Про застосування законодавства, яке забезпечує право на захист у кримінальному судочинстві" від 24 жовтня 2003р.

 

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!