Вимоги до змісту магістерської роботи



Загальна структура дипломної роботи (базовий варіант)

Складова роботи Характеристика
ВСТУП
Характеристика проблеми і актуальність дослідження Узагальнена характеристика проблемної ситуації з огляду на суспільні потреби; симптоми і причини виникнення існуючого становища. Формулювання проблеми. Аргументи щодо суспільної значущості, теоретичної та практичної важливості даного дослідження (актуальність)
Об'єкт дослідження   Яке-небудь явище, процес, об'єкт, частина соціальної реальності, що містять проблемну ситуацію
Предмет дослідження   Яка-небудь сторона, властивість, аспект об'єкта дослідження, що безпосередньо вивчається
Мета дипломної роботи   Мета повинна бути досить значущою, реалістичною, досяжною, орієнтованою на пізнання й практичне розв'язання проблеми
Завдання дипломної роботи Результати декомпозиції мети роботи на складові. Завдання повинні бути цілеспрямованими і взаємопов'язаними з діями щодо її реалізації
Методологія та методи дипломної роботи Визначення основних методологічних принципів, підходів, методів та засобів одержання результатів роботи
1. опис проблеми та об'єкту дослідження та можливі шляхи її вирішення
1.1. Аналіз проблеми дослідження Аналіз історії виникнення проблеми, її причин та наслідків, ступеня гостроти тощо. Наукове, практичне, історичне значення проблеми. Огляд та аналіз вітчизняних і закордонних літературних та інших джерел інформації з метою дослідження ступеня розробки проблеми в науковій літературі, основних невирішених питань, зокрема з позицій розвитку методів і вдосконалення практики управління проектами та програмами, виявлення досвіду розв'язання аналогічних проблем в регіоні, в Україні, в інших країнах світової спільноти. Методи та методики, що потрібно використати в цьому розділі: 1. Дерево проблем 2. Результати, графіки маркетингових досліджень, проведених самостійно або з достовірних джерел 3. Алгоритми, технічні, технологічні, організаційні або ін інновації, що використовуються, їх порівняльний аналіз
1.2. Загальна характеристика організації (підприємства, установи, галузі тощо) Загальна характеристика об'єкту світу, на базі чи прикладі якого виконується дослідження – організації (підприємства, установи, галузі, регіону тощо). Навести основні данні підприємства
1.3.Шляхи вирішення проблеми (рекомендований підрозділ) Генерування нового знання і розв'язання досліджуваної проблеми, викладення шляхів її вирішення. Навести алгоритми, технічні, технологічні, організаційні або ін інновації, що дозволяють вирішити проблему, порівняльний аналіз їх аналогів
2. Обґрунтування концепції проекту
2.1. Формування задуму проекту з урахуванням альтернативних шляхів досягнення результату Формування задуму проекту та дослідження альтернативних шляхів досягнення бажаного результату із вибором базового варіанту проекту Обов’язковим є представлення 3 альтернативних проектів, оцінка переваг та недоліків кожного із них, проведення їх інтегральної оцінки за допомогою «Матриці інтегральної оцінки альтернативних проектів»
2.2. Концептуальна сутність проекту Визначення цілей (дерево цілей), завдань, критеріїв успішності, основних етапів, обмежень, вимог щодо ресурсів, бюджету та команди проекту. Описання основних характеристик та критеріїв якості продукту проекту
2.3. Аналіз характерних особливостей проекту Визначення критичних процесів управління обмеженнями проекту. Вибір та обґрунтування підходів щодо зниження їх критичності
2.4. Проектний аналіз та рішення щодо прийняття проекту Технічний (аналіз технічних аналогів), економічний (наприклад, кошторис проекту, План збуту, Точка беззбитковості, Графік прибутку або інші показники або аналізи), фінансовий (Чистий оборотний капітал (NWC), Коефіцієнт оборотності робочого капіталу (NCT), Рентабельність власного капіталу (ROE), Рентабельність інвестицій (ROI)), Рентабельність оборотних активів (RCA), Коефіцієнт рентабельності чистого прибутку (NPM), Фінансові показники ефективності), комерційний, екологічний, соціальний, інституційний аналіз (провести аналіз зацікавлених сторін), аналіз ризиків проекту (матриця оцінки ризиків, план протидії ризикам або інше). Оцінювання ефективності проекту та прийняття інвестиційного рішення Рекомендовано використовувати програмне забезпечення Project Expert 6 Holding
     

 

Зміст

Зміст відображає структуру курсової роботи і являє собою систематизований за певною формою перелік структурних частин роботи з їх найменуваннями та номерами початкових сторінок. Зміст основної частини відображає склад, найменування та номери початкових сторінок розділів і підрозділів роботи.

 

Вступ

Вступ – це надзвичайно важливий структурний підрозділ роботи, призначенням якого є ознайомлення з проблематикою проведеного дослідження, метою, завданнями, очікуваними результатами та методологією роботи. Вступ має містити наступні обов'язкові компоненти.

Характеристика проблемної ситуації, проблема дослідження та актуальність її розв’язання. Узагальнено характеризується проблемна ситуація з огляду на суспільні потреби та рівень їх задоволення; описуються симптоми проблеми (що погано, з чим треба боротися) і причини виникнення існуючого становища.

Проблема дослідження формулюється як розбіжність між існуючим і бажаним становищем, як суперечність між якими-небудь сторонами предмета дослідження, що стримує розвиток об'єкта дослідження і має негативні наслідки (наприклад, суперечність між необхідністю надання якісних послуг населенню та недостатністю суб'єктів господарювання на регіональному ринку, що їх надають; необхідність підвищення конкурентоспроможності підприємства на світових ринках та невідповідність його діяльності вимогам міжнародних стандартів; необхідність виконання на високому професійному рівні завдань програми розвитку регіону та неефективність підходів щодо забезпеченням процесів її реалізації). Проблема може подаватися і як комплекс питань, вирішення яких становить теоретичний, практичний чи методологічний інтерес.

Формулювання актуальності дослідження здійснюється з урахуванням значущості проблеми, її масштабу, ступеня гостроти та негативних наслідків (що буде, якщо проблему не вирішувати).

Опис проблемної ситуації крізь призму навколишнього середовища, суті та причин виникнення проблемидопомагає визначити об'єкт і предмет дослідження.

Об'єкт дослідження. Об'єкт дослідження визначає яке-небудь явище, процес чи частину соціальної реальності, що породжують обрану для дослідження проблемну ситуацію.

При цьому не треба плутати об'єкт дослідження, як частину реальності, що містить у собі проблемну ситуацію, та об'єкт реального світу – організацію (підприємство, установу тощо), де проходило стажування, на базі чи прикладі якого розв'язується досліджувана проблема. Наприклад, об'єктами дослідження можуть бути обрані процеси стратегічного планування щодо розвитку підприємства через проекти; процеси забезпечення успішної реалізації проектів та програм; процеси надання суб'єктам підприємницької діяльності якісних консалтингових послуг у сфері проектного менеджменту та ін. Для зазначених випадків об'єктами реального світу, на базі яких проводиться дослідження, можуть виступати підприємства, організації чи установи різних форм власності такі, як господарсько-розрахунковий центр, закрите акціонерне товариство або регіональний консультаційний центр. У назві теми роботи об'єкт реального світу може бути відображений у дужках, наприклад: Проект впровадження енергозберігаючих технологій у сталеливарному виробництві (на прикладі ВАТ «Дніпроважмаш»).

Предмет дослідження. Предметом дослідження є сторона, властивість чи аспект об'єкта дослідження, які безпосередньо вивчаються та опрацьовуються в роботі.

Основна увага повинна бути спрямована саме на предмет дослідження, який і визначає тему магістерської роботи, що подається на титульній сторінці як її назва. Наприклад, для наведених вище об'єктів дослідження можуть бути обрані такі предмети дослідження: процеси формування портфеля проектів для розвитку господарсько-розрахункового центру; процеси розробки проектів та програм в умовах закритого акціонерного товариства; процеси організації діяльності з надання якісних консалтингових послуг у сфері проектного менеджменту на базі регіонального консультаційного центру.

Об'єкт і предмет дослідження співвідносяться як загальне й часткове: предмет дослідження міститься в межах об'єкта, тобто в об'єкті виділяється та його частина, яка обрана предметом дослідження.

Мета та завдання роботи. Формулювання мети роботи і завдань, які повинні бути виконані для її досягнення, є одним із центральних моментів вступу.

Мета роботи полягає у розв'язанні визначеної проблеми і досягненні результату, на який спрямоване дане дослідження. Під час формулювання мети слід забезпечити взаємозв'язок між проблемою, предметом і об'єктом дослідження. Не слід формулювати мету як «Дослідження...» або «Вивчення...», оскільки ці слова вказують на засіб досягнення мети, а не саму мету. В роботі треба обов'язково досягти поставленої мети і неодмінно відзначити це у висновках.

Наприклад, розробка портфелю проектів для розвитку господарсько-розрахункового центру; розробка програми впровадження системи менеджменту якості на основі стандартів серії ISO 9001:2000 в умовах акціонерного товариства; розробка проекту створення напрямку з надання консалтингових послуг у сфері управління проектами на базі регіонального консультаційного центру.

Завдання роботи визначаються шляхом декомпозиції мети на окремі прості складові, які відображають етапи дослідження в їх логічній послідовності. При цьому слід врахувати, що під час опрацювання проблеми доцільно виділяти три складові, що зумовлюють завдання роботи:

– перша полягає у вивченні проблеми, що передбачає аналіз ситуації, тобто з'ясування що не так і чому це стало проблемою, критичний огляд проблемно-орієнтованих вітчизняних і закордонних літературних та інших джерел інформації тощо;

– друга полягає у побудові концептуальної моделі майбутнього проекту чи програми, застосуванні відомих методів та інструментів проектного менеджменту для побудови основних структур та здійснення необхідних розрахунків і розробок;

Необхідно пам'ятати, що набір завдань з реалізації мети обґрунтовує і визначає структуру роботи, яка відображається у структурному підрозділі «ЗМІСТ». Тому структура роботи не є випадковою, а випливає з логіки курсової роботи.

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!